IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
ledziu
Lex Master
Posty: 2512
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Zaproponowałem Ci proste rozwiązanie.
Ja jak bym szukał i miał wymagania to zaczynałbym od opcji przynajmniej w środku stawki cenowej a nie od najtańszej oferty z internetu. Do tego zastanawiasz się nad sprowadzeniem czegoś z USA hmm tylko po co ? Pewnie po to że ma być jeszcze taniej.
Reszty Twoich problemów auta sprowadzonego nie będę komentował, napisałem tylko kulturalnie że temat Ci jest obcy.
 
grubby8
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2024, o 14:10
Model Lexusa: IS mk3
Skąd:: Stąporków
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: grubby8 »

Dołożyć jakieś 20 tysięcy to jest proste rozwiązanie?

Dokładnie dlatego ludzie sprowadzają z USA żeby mieć taniej, a Twoim zdaniem nie opłaca się sprowadzać?
ledziu
Lex Master
Posty: 2512
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Jak się ma wymagania to się dokłada kasę.

Sprowadza się auta z USA z różnych powodów i nie za każdym razem żeby było taniej.
Ogólnie przy takich kwotach, przy takim aucie, przy takim podejściu odpuściłbym.
mzk
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2024, o 21:28
Model Lexusa: IS 250 awd 2014
Skąd:: krk
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mzk »

z USA w mk3 prawdopodobnie nie będzie działać fabryczna nawigacja, więc licz się z 'please contact with your dealer' 24/7. Trzeba dołożyć tylne światło przeciwmgielne i możliwe że wymienić lampy przód na asymetryczne. Jeśli cena jest atrakcyjna, to auto jest po dzwonie, a całość obrażeń ciężko rozpoznać z kilku zdjęć aparatem o rozdzielczości 240p.
Do tego ta cena, którą Ci wyliczą wstępnie wcale nie jest ostateczna i musisz się liczyć z tym, że zazwyczaj trzeba jeszcze dołożyć.
Z USA sens ma sprowadzanie wersji, która nie jest dostępna w eu, jeśli masz takie marzenie (awd, 350, albo po najnowszym lifcie), cała reszta to imo zbędne ryzyko
Pietro0hz
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 8 lis 2023, o 21:30
Model Lexusa: is 300
Skąd:: wiedeń
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Pietro0hz »

Szukam dalej, mam na oku dwie sztuki 350 AWD f I jedna jest z adaptacyjnym zawieszeniem( mniejszy przebieg), druga bez, teoretycznie AVS to dodatkowy system, który może ulec awarii, czy jest się czego obawiać, jak to wygląda w praktyce, rzeczywiście poprawia komfort w " zwykłej" jeździe? Przeglądając internet dowiedziałem się, że pneumatyczne zawieszenie jest drogie w naprawie w razie awarii, ale AVS to inna konstrukcja :scratch:
 
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 164
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: liquid8p »

Wersje F-sport mają elektroniczną charakterystykę zawieszenia. W RC  jest spora różnica pomiędzy trybem normalnym a sportowym. U mnie są 20tki i czuć każdą nierówność, po przełączeniu trybu jazdy.
 
a3 8p >>> a5 8t >>> rc300...
Pietro0hz
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 8 lis 2023, o 21:30
Model Lexusa: is 300
Skąd:: wiedeń
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Pietro0hz »

Czyli jak dobrze to rozumiem, eFki bez AVS mają na stałe zestrojone zawieszenie "sportowo" i tu zmiana trybu nie wpływa na zawieszenie i może być czuć każdą nierówność, w wersji z AVS można poprawić komfort zmieniając tryb na normalny i zawieszenie "zmięknie" :) 
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 164
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: liquid8p »

Z tego co się orientuje, wszystkie wersje "F" mają AVS. Jedynie najnowszy IS, który już nie jest oferowany w europie, widziałem że niektóre nie miały AVS. Być może elektroniczna charakterystyka zawieszenia w najnowszych modelach jest za dopłatą. W RC była w standardzie wersji F-sport.
a3 8p >>> a5 8t >>> rc300...
OrzechWSA
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2024, o 19:17
Model Lexusa: IS 200T MK III
Skąd:: Mysłowice
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: OrzechWSA »

Witam planuję zakup Lexusa IS 200t i akurat trafił się blisko mnie i mam w planach jechać go obejrzeć.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/l ... GrQYI.html 

Jesli ktoś mógłby zajrzeć do tej oferty i powiedzieć mi na co mam zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu tego samochodu byłbym wdzięczny 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości