Lexus NX - nowe czujniki ciśnienia w oponach

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Khaal
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 3 lip 2023, o 05:57
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Lexus NX - nowe czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Khaal »

Witam wszystkich,
właśnie próbuję kupić nowe felgi na zimę. Autko odebrałem na kołach 20", ale nie nadają się do łańcuchów, a wyjazd na narty jest obowiązkowy ;)
Więc znalazłem fajne felgi 18" https://www.ladnefelgi.pl/product-pol-8 ... BY298.html
I mam zagwozdkę z czujnikami ciśnienia. Rozmawiałem z gościem ze sklepu - powiedział, że w Lexusie trzeba zrobić kopie czujników oryginalnych, czyli zamienniki zaprogramować na numery czujników oryginalnych.

Z kolei ja znalazłem w opcjach komputera możliwość zarejestrowania nowych czujników ciśnienia.

Czy ktoś z Was już dogrywał nowe, nieoryginalne czujniki?
Czy to jest czasochłonne/kłopotliwe?
Czy trzeba proces powtarzać przy każdej zmianie opon?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 474
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Lexus NX - nowe czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: machony79 »

Do uniwersalnych felg jak te z ogłoszenia musisz mieć inne śruby.
Drugi komplet możesz dopisać i przełączać się między nimi na lato i zimę. Do dopisania czujników musi być komputer VXDiag lub ASO. Chiński klon Techstreama nie działa.
Jeśli jest możliwość kupienia czujników bez kodów i ich programowanie to nawet prostsze.
STOP HYBRID GO SMOG
maxor000
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2023, o 07:54
Model Lexusa: 350h nx
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Lexus NX - nowe czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: maxor000 »

Witam, rejestracja/dopisanie nowych czujników jest opisana w instrukcji obsługi na stronie Lexusa, nie trzeba mieć kompa ani odwiedzać ASO. Sprawdzone działa, nowy komplet kół dopisałem w kilka minut dotyczy NX z roku modelowego 24.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości