IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Pietro0hz
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2023, o 21:30
Model Lexusa: is 300
Skąd:: wiedeń
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Pietro0hz »

Witam, zastanawiam się nad kupnem Lexusa is początkowo miał to być is300H ale właśnie oglądałem is350 awd z tego ogłoszenia https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/l ... G0OYH.html i teraz jestem co najmniej skołowany, auto było by używane w 90% w trasie, co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu, na co zwrócić szczególna uwagę przy ewentualnym kupnie( auto spowadzone z Kanady jako uszkodzone, mam zdjęcia do wglądu) czy jednak hybryda to lepsza opcja na trasy?
ledziu
Lex Master
Posty: 2510
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

AWD na 100% pociągnie więcej paliwa ale zima w górach nie będzie mu straszna. Do tego zależy jak lubisz jeździć bo tu też mogą być spore różnice. Na 100% podjąłbym decyzję dopiero po próbie jazdy tym i tym.

No i AWD pewnie będzie miał trochę więcej zagwostek serwisowych.
Pietro0hz
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2023, o 21:30
Model Lexusa: is 300
Skąd:: wiedeń
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Pietro0hz »

Właśnie jutro mam zamiar się przejechać tym AWD, hybrydą na razie nie mam możliwości, ogólnie H wydaje się bardziej ekonomiczna, ale mam obawy o baterię i ewentualne koszta, że względu na to jak korzystam z auta. Raz na 2 tygodnie około 40km i 4 razy w roku 1200, także nie dużo, a gdzieś czytałem, że baterie "nie lubią" przestojów.
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: simoneus »

Pietro0hz pisze: 13 maja 2024, o 16:46 Witam, zastanawiam się nad kupnem Lexusa is początkowo miał to być is300H ale właśnie oglądałem is350 awd z tego ogłoszenia https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/l ... G0OYH.html i teraz jestem co najmniej skołowany, auto było by używane w 90% w trasie, co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu, na co zwrócić szczególna uwagę przy ewentualnym kupnie( auto spowadzone z Kanady jako uszkodzone, mam zdjęcia do wglądu) czy jednak hybryda to lepsza opcja na trasy?

 
Hybrydy to chyba do miasta a nie na trasy
ledziu
Lex Master
Posty: 2510
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Pietro0hz pisze: 13 maja 2024, o 19:31 Właśnie jutro mam zamiar się przejechać tym AWD, hybrydą na razie nie mam możliwości, ogólnie H wydaje się bardziej ekonomiczna, ale mam obawy o baterię i ewentualne koszta, że względu na to jak korzystam z auta. Raz na 2 tygodnie około 40km i 4 razy w roku 1200, także nie dużo, a gdzieś czytałem, że baterie "nie lubią" przestojów.

 
No bez przesady to żaden przestój do tego wzmocniony problemami kiepskimi Aku rozruchowymi w hybrydach Toyoty np.Yaris. 

Do tego jak nie jeździsz szybko w trasie to hybryda 2,5 spali naprawdę mało paliwa. 
grubby8
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2024, o 14:10
Model Lexusa: IS mk3
Skąd:: Stąporków
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: grubby8 »

Część wszystkim :podziw:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/l ... GsxGq.html

Co sądzicie? Bać się przebiegu?

Kusi mnie sprowadzenie z USA rocznika po lifcie 2016 ale nie wiem czy to ma sens i tam chyba nie ma hybryd...
 
ledziu
Lex Master
Posty: 2510
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

grubby8 pisze: dzisiaj, o 09:11 Część wszystkim :podziw:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/l ... GsxGq.html

Co sądzicie? Bać się przebiegu?

Kusi mnie sprowadzenie z USA rocznika po lifcie 2016 ale nie wiem czy to ma sens i tam chyba nie ma hybryd...
 

 
Według mnie nie ma sensu hybrydy targać z USA. Przebiegu w tym z linka nie ma coś się bać ale cena w porównaniu do mniejszych nalotów mało atrakcyjna. 
grubby8
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2024, o 14:10
Model Lexusa: IS mk3
Skąd:: Stąporków
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: grubby8 »

Przebieg duży, ale wyposażenie jest dobre. Lepiej kupić mniejszy przebieg i dokładać np tempomat adaptacyjny? Rdzy nie trzeba się bać jeśli nie był uderzony? 

Na hybrydy z USA jest podatek 3% pytanie jak bateria po długim postoju. Ewentualnie jakiś silnik 2 litry będzie ok? Za około 50 tysięcy można coś znaleźć pod dom, ale pewnie minimum 15 trzeba włożyć na konwersję i naprawę. 
ledziu
Lex Master
Posty: 2510
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

grubby8 pisze: dzisiaj, o 10:22 Przebieg duży, ale wyposażenie jest dobre. Lepiej kupić mniejszy przebieg i dokładać np tempomat adaptacyjny? Rdzy nie trzeba się bać jeśli nie był uderzony? 

Na hybrydy z USA jest podatek 3% pytanie jak bateria po długim postoju. Ewentualnie jakiś silnik 2 litry będzie ok? Za około 50 tysięcy można coś znaleźć pod dom, ale pewnie minimum 15 trzeba włożyć na konwersję i naprawę. 

 
Widzę że nie orientujesz się w temacie motoryzacji (szczególnie zakupu auta) ale wiesz że potrzebujesz aktywny tempomat więc na Twoim miejscu już bym się nie doktoryzował tylko doskrobał parę złoty i kupił max opcje wyposażenia z małym przebiegiem w idealnym stanie technicznym który będzie stwierdzony na podstawie weryfikacji a nie interpretacji historyjek .
 
grubby8
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2024, o 14:10
Model Lexusa: IS mk3
Skąd:: Stąporków
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: grubby8 »

A czy nie od tego właśnie jest forum żeby się zorientować? Niestety książek na ten temat nie ma. 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pietro0hz i 1 gość