Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Arianek
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 10 paź 2023, o 23:08
Model Lexusa: CT200H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Arianek »

Dzięki, będę o nią walczył :) Nawet nikt mnie nie poinformował, że jej nie będzie czy coś…
Panowie zauważyłem jeszcze jeden mankament w postaci dziwnego ułożenia przedniej tapicerki, takie jakby nierówne wyprofilowanie, jest szansa, że to się ułoży? Macie podobnie?
Czuje się trochę jakbym dostał jakaś wersję z odzysku albo demo ( kierownica a teraz to )
 
 
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-01-12 o 20.20.23.png
Zrzut ekranu 2024-01-12 o 20.20.23.png (145.03 KiB) Przejrzano 1056 razy
mcendrju
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: mcendrju »

Arianek pisze: 12 sty 2024, o 21:24 Dzięki, będę o nią walczył :) Nawet nikt mnie nie poinformował, że jej nie będzie czy coś…
Panowie zauważyłem jeszcze jeden mankament w postaci dziwnego ułożenia przedniej tapicerki, takie jakby nierówne wyprofilowanie, jest szansa, że to się ułoży? Macie podobnie?
Czuje się trochę jakbym dostał jakaś wersję z odzysku albo demo ( kierownica a teraz to )
 
 

 
Powiem szczerze, że to zawsze jest coś z tymi siedzeniami, skóra czy nawet ta sztuczna, gdzieś się inaczej naciągnie na szwie itp. W pierwszym NXie miałem nierówno jakby zszyte w boczku siedzenia. Od wsiadania i uciskania dupą, zrobiła się mała fałda. Generalnie tam gdzie jest bardziej miękko tam zawsze ta skóra różnie się układa (siedzenia w NX są miękkie, wg mnie trzeba się cieszyć - u mnie w RX wszystko naciągnięte jak łuk, przez to twardo cholernie). Nie czepiałbym się akurat za bardzo tego, chociaż coś tam widać, jakby blok pianki był źle ułożony.
Próbowałeś to trochę "popieścić"?
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
MDU
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: MDU »

U mnie przy skórze naturalnej jest także od nowości jedna delikatna fałdka na tylnym siedzeniu i dwóch gładkich poszyciach takie wzdłużne minimalne "skazy" skóry ;
Myślę , że przy naturalnej tapicerce to są normalne sprawy ;
Natomiast przy sztucznej powinno być wszytko idealne
Michaell
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 3 sie 2023, o 11:51
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Michaell »

Jak możesz to zapodaj foto tych "skaz" skóry u siebie , jak to wygląda ?
settlerk
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: settlerk »

Arianek pisze:Dzięki, będę o nią walczył :) Nawet nikt mnie nie poinformował, że jej nie będzie czy coś…
Panowie zauważyłem jeszcze jeden mankament w postaci dziwnego ułożenia przedniej tapicerki, takie jakby nierówne wyprofilowanie, jest szansa, że to się ułoży? Macie podobnie?
Czuje się trochę jakbym dostał jakaś wersję z odzysku albo demo ( kierownica a teraz to )
 
 
możesz, nie jest to rozdarcie, kwestia Twojego uporu. Generalnie do 6mcy/niskiego przebiegu można walczyć...

i pomyśl o zabezpieczeniu skóry bo widzę że masz podobnie jak ja- wszelkie zmiany Cię bolą, no chyba że z czasem Ci przejdzie a podobno musi bo profile siedzisk w Lex są takie że będą zagniecenia. Nawet u dealerów widać w których miejscach one się pojawiają od wsiadania itp.

ja korzystam z ottimo premium learher do zabezpieczenia skóry.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

odoja
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: odoja »

Skóra zawsze się ugniecie, u mnie po 6k też wychodzą jakieś dziwne rzeczy na siedzeniu kierowcy. U każdego pewnie w nieco innym miejscu ze względu na wagę ,posturę,samo wsiadanie. U mojego taty w volvo po 90k skóra nie prezentuje się absolutnie jak nowa...trzeba się z tym pogodzić jeśli ma się taką opcję. I środki coś pomagają,ale tylko w pewnym stopniu. Nie ma co panikować, tylko jeździć :).
Arianek
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 10 paź 2023, o 23:08
Model Lexusa: CT200H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Arianek »

Jakie paliwo obecnie lejecie? Lepiej 98 czy stare 95 czyli E10?
settlerk
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: settlerk »

E10
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: piotrulec »

nie ma to żadnego znaczenia, choć pewnie producenci wszelkiej maści uszlachetniaczy będą lobbować inaczej :D
Przecież w latach 90tych było na polskich stacjach dostępne paliwo E85 , z 85% dodatkiem etanolu . Takie paliwo wyraźnie zwiększało moc silnika , ale też niemalże podwajała zużycie takiej benzyny. Więc uważam że zwiększenie ilości etanolu z 5% na 10% nie będzie odczuwalne w eksploatacji
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

piotrulec pisze: 24 sty 2024, o 16:03 nie ma to żadnego znaczenia, choć pewnie producenci wszelkiej maści uszlachetniaczy będą lobbować inaczej :D
Przecież w latach 90tych było na polskich stacjach dostępne paliwo E85 , z 85% dodatkiem etanolu . Takie paliwo wyraźnie zwiększało moc silnika , ale też niemalże podwajała zużycie takiej benzyny. Więc uważam że zwiększenie ilości etanolu z 5% na 10% nie będzie odczuwalne w eksploatacji

 
Coś chyba kolego namieszałeś: E86 to nie było 86% etanolu tylko liczba oktanowa 86 ( "lepsza" miała wtedy 94). Ona ( 86) była do nys, żuków benzynowych starów itp wynalazków. Jeszcze wcześniej w latach 70tych była etylina 78. Z zawartością biokomponentów nie miało to nic wspólnego.


A co do lexusa - ten silnik jest dostosowany do E10 ( 95 oktanów), więc lanie do niego 98? można, nic się nie stanie - tylko po co? 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: slawham i 2 gości