Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

BuShMaN
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2016, o 01:09
Model Lexusa: GS430 :)
Skąd:: ŁUć
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: BuShMaN »

chrismave pisze:Musi być zrobiona porządna diagnostyka z logami.
Pytania:
1. masz LPG?
2. czy układ chłodzenia jest całkowicie sprawny? (poziom płynu w chłodnicy, zapach płynu, wskazania temp silnika w logach--> wykres w czasie z testami na duże obciążenie termiczne jednostki napędowej czyli tzw. but)
3. czy nie masz źródła dodatkowego zwiększonego hałasu w komorze silnika np. od pompy wspomagania?
4. Czujniki zostały dokręcone właściwym momentem?
5. Czujniki są nowe i oryginalne?
6. Kable, wtyczki sprawne?
7. To jest jedyny błąd, który się pojawił?
1. Nie
2. Poziom płynu ok, zapach również. Wskazań temperatury w logach nie mam - nie bawiłem się w to.
3. Raczej nie słychać
4. Nie mam pojęcia - zleciłem to mechanikowi. Podejrzewam że nie.
5. Nowe, ale nieoryginalne.
6. Ciężko stwierdzić.
7. I tak i nie. Przed wymianą miałem owy P0325, po wymianie przez jakiś czas był tylko P0325, od kilku dni doszedł P0330. Dzisiaj check wyskoczył jak zwykle, po dojechaniu na miejsce zgasiłem auto. Jakiś czas później po odpaleniu auta checka nie było, potem znowu się pojawił.
kamilrzpl
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 15 lip 2016, o 14:58
Model Lexusa: Lexus GS430 MKII
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: kamilrzpl »

Witam posiadaczy gs430 Mk 2 mam problem z czujnikiem stukowym sensor 1. Kupiłem oryginalna używkę problem nadal występuje. Czy ktoś poleci sprawdzony zamiennik ? Znalazłem coś takiego jednak w opisie jest kompatybilność z gs300 https://allegro.pl/oferta/czujnik-spala ... witemShare
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: ghostmateus »

Ja kupiłem w intercarsie czujnik firmy herthbuss jako parts z intercars i wszystko hula ;)
kamilrzpl
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 15 lip 2016, o 14:58
Model Lexusa: Lexus GS430 MKII
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: kamilrzpl »

ghostmateus pisze:Ja kupiłem w intercarsie czujnik firmy herthbuss jako parts z intercars i wszystko hula ;)
A jesteś wstanie podesłać link który to jest dokładnie bo gościu w intercarsie nie jest w stanie określić
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: ghostmateus »

kamilrzpl pisze:
ghostmateus pisze:Ja kupiłem w intercarsie czujnik firmy herthbuss jako parts z intercars i wszystko hula ;)
A jesteś wstanie podesłać link który to jest dokładnie bo gościu w intercarsie nie jest w stanie określić
W niedzielę jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie z opakowania lub spiszę numer bo mam jeden na zapasie w razie "w" :laugh1:

P.S. to jest zdjęcie z pudełka tego czujnika
https://zapodaj.net/b92c546c4460d.jpg.html
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: jezyk_05 »

ghostmateus pisze:
kamilrzpl pisze:
ghostmateus pisze:Ja kupiłem w intercarsie czujnik firmy herthbuss jako parts z intercars i wszystko hula ;)
A jesteś wstanie podesłać link który to jest dokładnie bo gościu w intercarsie nie jest w stanie określić
W niedzielę jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie z opakowania lub spiszę numer bo mam jeden na zapasie w razie "w" :laugh1:

P.S. to jest zdjęcie z pudełka tego czujnika
https://zapodaj.net/b92c546c4460d.jpg.html
Dasz radę podać nr tego czujnika ?? zdjęcie niestety skasowane. Dawno kupowałeś w IC ?? bo jak patrzę to nie ma nigdzie
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: ghostmateus »

https://zapodaj.net/e04e7c34583fa.jpg.html

Tu masz zdjęcie ja go prawie rok temu kupiłem. Zanabyłem sobie wtedy 2 sztuki na wszelki wypadek :crazy:
kamilrzpl
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 15 lip 2016, o 14:58
Model Lexusa: Lexus GS430 MKII
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: kamilrzpl »

jezyk_05 Zadzaiałał ten czujnik u ciebie ? Bo u mnie lipa i dalej sie z tym bujam
mikolaj44
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2016, o 10:41
Model Lexusa: GS II
Skąd:: wieś
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: mikolaj44 »

Witam serdecznie od jakiegoś czasu również mam ten problem z błędem p0325, w swoim LS 430 na początek opiszę jak u mnie się miała sytuacja, a więc najpierw zaczęły mi wyskakiwać błędy p0430 czyli sonda lambda oraz p0171 czyli usterka związana z przepływem powietrza, więc zaczęłam kombinować co to może być, i na początek posprawdzałem nieszczelność w układzie i zdaje się że wszystko było szczelne, pomierzyłem sondy i też wszystko ok aż w końcu poczytałem że może to być czujnik MAF, wyczyściłem go i nic, więc kupiłem drugi używany i jak ręką odjął błędy p0430 oraz p0171 odeszły w zapomnienie, ale przyszedł kolejny p0325 czyli czujnik spalania stukowego, no i znowu czytanie co i jak dodam że oprócz świecącej się kontrolki z autem się nic nie dzieje żadnego trybu awaryjnego, po skasowaniu błędu check powraca na rozgrzanym silniku i powyżej 1700 obrotów i jest tylko ta cholerna kontrolka która razi mnie w oko, dziś spróbowałem podpiąć sensor 1 do 2 czyli przecięcie czarnego kabla i podpięcia go do białego w ECU silnika jak to jest opisane na angielskim i amerykańskim forum gdzie wszystko się zaczęło od mańkaLS z polski, ale po zrobieniu tego bypass-a kontrolka dalej wyskakuje więc teraz już nie mam pojęcia co dalej kombinować dodam że identycznie jest na LPG i na benzynie więc wtryski raczej są ok, ewentualnie obstawił bym jeszcze przepustnicę, którą czyściłem, ale bez rozbierania bo podejrzewam że uszczelka będzie do wymiany, więc chyba pozostanie mi kupno uszczelki pod przepustnicę i wyczyszczenie jej, druga rzecz posprawdzanie LPG ale to już musi mi ogarnąć gazownik z którym jestem umówiony za tydzień, jeśli zajdą jakieś zmiany będę się dzielił nimi w tym wątku.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: lukas78 »

Odgrzeję kotleta, bo i również mojego gs430 dopadła przedmiotowa bolączka (czujnik spalania stukowego) na 1 banku. Na razie zrobiony jest bypass i auto chodzi dobrze - ale muszę to wymienić, bo spać nie mogę jak, coś jest nie tak z autem :smile:
Z jakim momentem dokręcić nowy czujnik spalania stukowego? Z tego co widziałem na oryginalnych czujnikach denso jest nadruk z momentem, ale na zakupionym przeze mnie czujniku firmy herthbuss takiej informacji brak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości