Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

tsumon
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Lubicz
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: tsumon »

dzięki za zainteresowanie....czujnik wymieniony.
Wymieniłem od razu dwa, trwało to około 3 godzin, dużo rozbierania a później składania.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: DawGad »

Jak mozesz to napisz czy ten czujnik z aukcji pasował, czy musiales poszukac czegos innego do 3uz oraz ile Cię to wyszlo cenowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: dS »

Na aukcji masz podany nr części 89615-12040 , jak wrzucisz sobie go na ToyoDIY.com albo japan-part.eu ( te 2 strony powinien znać każdy posiadacz Toyki / Lexa) to się dowiesz że ta część występuje m.in. w UZS161 czyli GS430 MK2.
Czujnik z aukcji to jest jakiś chiński noname , taki czujnik to nie jakaś kosmiczna technologia więc powinien działać.
Co do wymiany to nie jest ona jakaś skomplikowana, jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk to da radę, największą trudność może sprawić odkręcenie przewodu paliwowego ( przyda się klucz do odkręcania przewodów hamulcowych, innym narzędziem które się przyda to klucz dynamometryczny żeby nie przykręcać przy składaniu na pałę).

Jest jeszcze mały myk. Czujniki spalania stukowego w GS430 i LS430 są odwrotnie oznaczone, pomimo że to ten sam silnik. Więc jak ktoś będzie się dopierał do czujnika opierając się o instrukcję od LS430, tą chyba łatwiej znaleźć w necie, to niech na to zwróci uwagę. Ja u siebie, właśnie przez ten myk, 2 razy podchodziłem do tematu.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
tsumon
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Lubicz
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: tsumon »

kupiłem czujnik właśnie z tej aukcji, z uwagi na to, że wyjeżdżałem do Chorwacji na urlop to musiałem osobiście jechać po te czujniki, kosztowały mnie 200zł plus dwa litry "rudej" dla kolegi za pomoc przy wymianie. Może to chińczyki ale miałem nóż na gardle z uwagi na planowany urlop robiłem to dzień przed wyjazdem. Zrobiłem 3,5 tysiąca km i błąd spalania stukowego się nie pojawił więc uważam, że jest ok. Sama wymiana jest dość uciążliwa i nie chciałbym tego powtarzać. Jak coś to mam oryginalny czujnik spalania stukowego :) bo z bank 2 był ok
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: ghostmateus »

Odgrzeje kotleta. U mnie teraz też check zaczął świecić, auto wpadło w tryb awaryjny i muliło. Po skasowaniu błędu wróciło do życia na chwilę po jakimś czasie to samo. A spalanie faktycznie masakrycznie do góry poszło jakiś czas temu. Korekty na sondach pokazuje prawie że identyczne. Raz na jakiś czas drżał nieznacznie silnik wcześniej ale bez szału. Też pytanie bank pierwszy w GS430 to ten po lewej patrząc w kierunku jazdy?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: dS »

Z tego co pamiętam to Bank 1 jest po stronie kierowcy, czyli po prawej patrząc od czoła pojazdu.

W załączniku masz instrukcje.
Załączniki
m_fi3uz_0062.pdf
3UZ Knock Sensor
(159.49 KiB) Pobrany 458 razy
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: ghostmateus »

dS pisze:Z tego co pamiętam to Bank 1 jest po stronie kierowcy, czyli po prawej patrząc od czoła pojazdu.

W załączniku masz instrukcje.
dS dzięki za instrukcję niechaj Dionizos Ci to wynagrodzi ;) A i zamówiłem 2 czujniki(w Intercars) z firmy "herth buss jakoparts" dwa za 230pln i będę to wymieniał na tygodniu jak przyjdzie bo teraz to auto to jakaś masakra.

P.S. Jestem już po wymianie czujnika i auto wróciło do żywych :lol: Jeden wymieniłem a drugi sobie zostawiłem na zapas :fiu:
Piotraasss
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 15 kwie 2018, o 14:32
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Piotraasss »

Odgrzeje kotleta.
Wyskakuje u mnie błąd spalania stukowego.
Podmieniłem go z L400 UCF21. I dalej wyskakuje.
Pytanie czy czujniki w 1UZ i 3UZ są takie same?
Jak sprawdzić sprawność czujnika?
Co może być ewentualnie inna przyczyna błędu?
Samochody:
-Lexus GS430 MKII
-Honda Prelude III H22A+kompresor
BuShMaN
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2016, o 01:09
Model Lexusa: GS430 :)
Skąd:: ŁUć
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: BuShMaN »

Witam.

U mnie problem jak wyżej. Przed chwilą wróciłem od mechanika, który wymienił dwa czujniki, uszczelki pod kolektor. Checka nie było, jednak gdy samochód się zagrzał check znowu powrócił.
Powiem szczerze że jestem zawiedziony, bo kasa wydana, a problem pozostał.

Macie jakieś pomysły, gdzie można szukać problemu?

Pozdrawiam.

P.S

Błąd P0325. Dodam. że póki nie przekraczam 1800-2000 obr/min. check nie wyskakuje.
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: chrismave »

Musi być zrobiona porządna diagnostyka z logami.
Pytania:
1. masz LPG?
2. czy układ chłodzenia jest całkowicie sprawny? (poziom płynu w chłodnicy, zapach płynu, wskazania temp silnika w logach--> wykres w czasie z testami na duże obciążenie termiczne jednostki napędowej czyli tzw. but)
3. czy nie masz źródła dodatkowego zwiększonego hałasu w komorze silnika np. od pompy wspomagania?
4. Czujniki zostały dokręcone właściwym momentem?
5. Czujniki są nowe i oryginalne?
6. Kable, wtyczki sprawne?
7. To jest jedyny błąd, który się pojawił?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość