Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Travis »

No pech. Auto odpicowane a tu taka przykra niespodzianka. Wywaliło mi dzisiaj Check engine więc postanowiłem podpiąć go pod kompa. Wyszedł błąd P0325 Knock Sensor 1 Circuit. Teraz pytanie czy to wina czujnika, uszkodzonej wiązki czy może coś innego? Auto jest w trybie awaryjnym i jest zmulone. Obroty lekko przerywają. Nie próbowałem kasować błędu. Zrobię to po robocie i zobaczę czy objawy będą dalej takie same.

znalazłem temat z naszego forum viewtopic.php?f=106&t=8726

Pytanie teraz czy przerabiał ktoś to na GS430. Prosiłbym o rady co i jak z tym zrobić we własnym zakresie ewentualnie gdzie taki czujnik dostanę.
Załączniki
2014-07-30 12.54.17.jpg
(357.26 KiB) Pobrany 1500 razy
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, o 14:37 przez Travis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebek
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 24 mar 2014, o 02:25
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Sebek »

zmień czujnik- będzie ok. Musisz wiedzieć tylko czy BANK 1 czy BANK 2.

U mnie wszytsko ustało po zmianie (tryb zamulony, cofanie zapłonów i cholernie wielkie spalanie). Kontrolka z deski też sama zniknęła.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Travis »

Sebek pisze:zmień czujnik- będzie ok. Musisz wiedzieć tylko czy BANK 1 czy BANK 2.

U mnie wszytsko ustało po zmianie (tryb zamulony, cofanie zapłonów i cholernie wielkie spalanie). Kontrolka z deski też sama zniknęła.
Czyli jak pokazuje mi Sensor 1 to jest Bank 1 tak? Powiedz mi jaki koszt tego czujnika i gdzie można to dostać?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Yarecki »

Dziwne to trochę, czujnik spalania stukowego właściwie się nie psują, może przyczyna leży gdzie indziej?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Travis »

Yarecki pisze:Dziwne to trochę, czujnik spalania stukowego właściwie się nie psują, może przyczyna leży gdzie indziej?
Oczywiście wolałbym żeby się okazała wina tego czujnika bo nie uśmiecha mi się sprawdzanie wszystkiego poklei :( zobaczę co się będzie działo jak skasuję błąd. Kiedyś też auto złapało taką chwilową zamułę jak kasowałem błędy sond lambda, ale tak jak mówię działo się to raptem przez 30s.

Po numerze części znalazłem że czujnik ten był też w Toyocie Rav4 2.0 2000-2005 nr części 89615-30080
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Travis »

Dobra skasowałem błąd i jak ręką odjął. Silnik pracuje równo, nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków, silnik wykręca się do końca i nie ma żadnego przerywania czy też przymulania. Zrobiłem 20 km jazdy próbnej i niż mi nie wyskoczyło. WTF? Tak po prostu z dupy komp wywalił sobie błąd? Pytanie czy coś robić czy nie?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Yarecki »

Travis pisze:Dobra skasowałem błąd i jak ręką odjął. Silnik pracuje równo, nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków, silnik wykręca się do końca i nie ma żadnego przerywania czy też przymulania. Zrobiłem 20 km jazdy próbnej i niż mi nie wyskoczyło. WTF? Tak po prostu z dupy komp wywalił sobie błąd? Pytanie czy coś robić czy nie?
Może czujnik jest źle dokręcony - wymaga odpowiedniego momentu, może wtyczka nie styka bo sam czujnik w sobie naprawdę praktycznie nie pada - to nie sonda że się zużywa.
Może coś innego powoduje pojawienie się tego błędu.
Obserwuj i tyle.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Travis »

Niestety błąd dalej wywala. Najczęściej jak jadę spokojnie i dodam więcej gazu wtedy momentalnie wyskakuje check i auto zamula. Gdyby czujnik był padnięty to wywalałby błąd zaraz po odpaleniu auta? Chyba skończy się to wizytą u mechanika :(
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: maniek_ls400 »

Yarecki pisze:Dziwne to trochę, czujnik spalania stukowego właściwie się nie psują, może przyczyna leży gdzie indziej?
Psują się, psują - u mnie był padnięty po zakupie LSa - po wymianie na nowy/używany auto wróciło do życia. A potem (gdy miałem angola na części) było bardzo dużo telefonów w sprawie zakupu tego elementu.
Błąd będzie wywalany po zajściu specyficznych warunków - rozgrzany silnik, jazda dłużej niż przez 60s z prędkością obrotową >3000RPM. Kasowanie nic nie da. Na szybko można zastosować by-pass - opisywałem kiedyś - mostkujesz na wejściu do ECU silnika wyjście ze sprawnego czujnika i jeśli masz tylko sprawne sondy i banki chodzą mniej więcej równo to auto będzie jeździło (do czasu wymiany uszkodzonego czujnika na sprawny).
Mam gdzieś zdjęcia z operacji by-pass oraz z wymiany tego czujnika w LS430.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Błąd P0325 czujnik spalania stukowego GS430

Post autor: Travis »

maniek_ls400 pisze:
Yarecki pisze:Dziwne to trochę, czujnik spalania stukowego właściwie się nie psują, może przyczyna leży gdzie indziej?
Psują się, psują - u mnie był padnięty po zakupie LSa - po wymianie na nowy/używany auto wróciło do życia. A potem (gdy miałem angola na części) było bardzo dużo telefonów w sprawie zakupu tego elementu.
Błąd będzie wywalany po zajściu specyficznych warunków - rozgrzany silnik, jazda dłużej niż przez 60s z prędkością obrotową >3000RPM. Kasowanie nic nie da. Na szybko można zastosować by-pass - opisywałem kiedyś - mostkujesz na wejściu do ECU silnika wyjście ze sprawnego czujnika i jeśli masz tylko sprawne sondy i banki chodzą mniej więcej równo to auto będzie jeździło (do czasu wymiany uszkodzonego czujnika na sprawny).
Mam gdzieś zdjęcia z operacji by-pass oraz z wymiany tego czujnika w LS430.
maniek byłbym wdzięczny za fotki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości