Gaz do gs430

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: ghostmateus »

Ja po zakupie samochodu od Yareckiego tu ukłon w Jego stronę za super samochód :podziw: pod maską naprawdę jest schludnie, poukładane i wszystko jest idealnie wpasowane według mnie bo nie ma kabli oraz całej reszty na wierzchu jak w różnych samochodach widziałem. A śmiga :LEXUS: na gazie niesamowicie :biggrin2:
Awatar użytkownika
Jaryz
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2014, o 21:24
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: Jaryz »

Pozwole sobie wrócić do tematu. Jaką instalacje gazową proponujecie do GS430 mk III w okolicach Warszawy. Kompletnie (nic, null, zero) nie znam się na gazie, miałem tylko auta w dieslu wiec proszę o tłumaczenie w stylu "jak krowie na rowie".
Mam propozycje EGP z Ostrobramskiej instalacje BRC za 5200 złotych. Jest to instalacja czwartej czy piątej generacji? Cena jest duża czy mała? Firma zna się na rzeczy czy są słabi? Znacie kogoś lepszego lub tańszego na tym samym poziomie?

Pozdrawiam!
Mój GS430
viewtopic.php?f=86&t=9617

A to mój Fiat 125p z 1970r
http://retroeventy.pl/fiat1.html
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: Yarecki »

Jaryz pisze:Pozwole sobie wrócić do tematu. Jaką instalacje gazową proponujecie do GS430 mk III w okolicach Warszawy. Kompletnie (nic, null, zero) nie znam się na gazie, miałem tylko auta w dieslu wiec proszę o tłumaczenie w stylu "jak krowie na rowie".
Mam propozycje EGP z Ostrobramskiej instalacje BRC za 5200 złotych. Jest to instalacja czwartej czy piątej generacji? Cena jest duża czy mała? Firma zna się na rzeczy czy są słabi? Znacie kogoś lepszego lub tańszego na tym samym poziomie?

Pozdrawiam!
BRC sobie odpuść, do dobre instalacje ale drogie w serwisie, o fatalnych montażach tych produktów nie wspomnę mało kto to później ogarnia itd.
Najlepszym wariantem w naszych warunkach jest złożenie zestawu na rodzimym sterowniku a wybór jest spory.
Z cenami to jest tak, że jeden powie drogo a drugi że OK, wszystko zależy za co zapłacimy.
Awatar użytkownika
Jaryz
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2014, o 21:24
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: Jaryz »

Yarecki pisze: BRC sobie odpuść, do dobre instalacje ale drogie w serwisie, o fatalnych montażach tych produktów nie wspomnę mało kto to później ogarnia itd.
Najlepszym wariantem w naszych warunkach jest złożenie zestawu na rodzimym sterowniku a wybór jest spory.
Z cenami to jest tak, że jeden powie drogo a drugi że OK, wszystko zależy za co zapłacimy.
Polecasz jakiś serwis bądź sam zajmujesz się montowaniem gazu? Mówiąc w skrócie chce coś najlepszego nie przekraczając budżetu 5000zł. Myślę, że to wystarczająca suma. (myle się?)
Mój GS430
viewtopic.php?f=86&t=9617

A to mój Fiat 125p z 1970r
http://retroeventy.pl/fiat1.html
Awatar użytkownika
Jaryz
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2014, o 21:24
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: Jaryz »

Witam ponownie,
w wyniku rozmowy z jednym z warsztatów montażowych w Warszawie, poinformowano mnie, że sterownik BRC zużywa troche benzyny przy depnieciu pedału gazu. Czy to prawda?
Pozdrawiam

Yarecki ma racje, BRC jest fajne jeśli chodzi o niezawodność ale to nie wszystko
Mój GS430
viewtopic.php?f=86&t=9617

A to mój Fiat 125p z 1970r
http://retroeventy.pl/fiat1.html
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: owczar »

Wszystko zależy od wydajności instalacji i sposobu montażu. Każda inna, mało wydajna instalacja będzie posiłkowała się paliwem.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: turkus »

Jaryz pisze:
Yarecki pisze: BRC sobie odpuść, do dobre instalacje ale drogie w serwisie, o fatalnych montażach tych produktów nie wspomnę mało kto to później ogarnia itd.
Najlepszym wariantem w naszych warunkach jest złożenie zestawu na rodzimym sterowniku a wybór jest spory.
Z cenami to jest tak, że jeden powie drogo a drugi że OK, wszystko zależy za co zapłacimy.
Polecasz jakiś serwis bądź sam zajmujesz się montowaniem gazu? Mówiąc w skrócie chce coś najlepszego nie przekraczając budżetu 5000zł. Myślę, że to wystarczająca suma. (myle się?)
No ja się powtórzę, choć dostanę po głowie zaraz ;) W Gabryelinie jak się chłopaków przypilnuje to zrobią bdb z pełną fakturą za 3500. Pytaj użytkownika maniek_ls400 odnośnie 430, ja gazowałam u nich 2jz.
member
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 27 paź 2014, o 21:08
Model Lexusa: 3.5 5.0 5.6 6.2
Skąd:: gliwice
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: member »

Jaryz pisze:Witam ponownie,
w wyniku rozmowy z jednym z warsztatów montażowych w Warszawie, poinformowano mnie, że sterownik BRC zużywa troche benzyny przy depnieciu pedału gazu. Czy to prawda?
Pozdrawiam

Yarecki ma racje, BRC jest fajne jeśli chodzi o niezawodność ale to nie wszystko
Dobra instalacja nie powinna podpierać się benzyną. Zależy od doboru komponentów i strojenia. Opcja dotrysku benzyny jest opcją, którą można włączyć. Ja np mam wyłączoną ;)
Awatar użytkownika
michalkazanice
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2016, o 10:23
Model Lexusa: Wkrótce
Skąd:: Kanzas
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: michalkazanice »

Odświeżę kotleta, bo w ciągu prawie dwóch lat coś mogło się zmienić/poprwawić

Jaka instalacja do GS430? I instalacjach Prins'a trochę czytałem, ale w przypadku 2JZ. Osobiście wydaje mi się, że powinno się to odbywać bez udziału PB, ale liczę, że ktoś mi to bardziej wyjaśni :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: owczar »

W gs430 nie będzie zuzywania Pb. Prins to jedna z najlepszych instalacji. Grunt żeby nie była mocno wyeksploatowana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości