lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

ODPOWIEDZ
XWALDIK
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2014, o 10:25
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: Motherwell
Kontakt:

lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

Post autor: XWALDIK »

Witam wszystkich.Proszę o poradę w wyborze rozrządu do lexusa gs 430. Znalazłem takie dwa na ebayu.
http://www.ebay.co.uk/itm/01-07-Lexus-G ... 43c8cf32c8
http://www.ebay.co.uk/itm/AISIN-OEM-01- ... 3a7cb7d6a7
Dziękuje za cenne porady. :klucz: Waldek.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

Post autor: owczar »

Z tych dwóch zdecydowanie ten drugi zestaw- konkretnie opisane co i jak. Aisin- klasa sama w sobie, producent na I montaż do wielu marek.

Pasek Gates źle mi się kojarzy, słyszałem o paru przedwczesnych usterkach.

Ja kupiłem zestaw z allegro z paskiem SUN - renomowany japoński producent, o zerwanynm pasku tej firmy nie słyszałem. Reszta też japońska ntn, nsk. Pompa GMB. Do samej pompy zastrzeżeń nie mam - wygląda solidnie. Ale papierowa uszczelka trochę słaba. Mam nadzieję, że nie będzie nic ciekło. Muszę obserwować i w razie czego dociągnąć- urok papierowej uszczelki.
Pasek wielorowkowy kupiłem osobno, bodajże bosch albo bando.

Na rozrządzie OEM teoretycznie można zrobić 150kkm. U mnie jeszcze był oryginał! Miał się całkiem dobrze, ale na łączeniu pojawiały się pęknięcia włókien pierwszej warstwy. Napinacz działał, ale dość łatwo można go było ścisnąć. Ten zamiennik z allegro powinien dać radę przejechać 90kkm. Pompy GMB wytrzymują z powodzeniem te przebiegi.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

Post autor: Picakus »

Tak samo jak owczar skłaniałbym się do tego drugiego zestawu, części opisane wraz z numerami, a w zestawie gatesa nie wiadomo jaki napinacz i pompa.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

Post autor: maniek_ls400 »

A nie lepiej kupić z PL ? http://allegro.pl/lexus-ls430-3uzfe-roz ... 27749.html Brak pompy wody, ale przy pierwszej wymianie niekoniecznie trzeba ją robić ...
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

Post autor: owczar »

Na allegro jest pompa GMB. Lepiej założyć GMB niż zostawiać starą. Chyba, że zna się historię serwisową auta i ma się pewność, że była wymieniana. Moja ori po 150kkm popuszczała już lekko.

A ten zestawik z allegro dobra opcja i cena przystępna za OEM. Jak kupowałem swój to nie było chyba tej oferty.
XWALDIK
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2014, o 10:25
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: Motherwell
Kontakt:

Re: lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

Post autor: XWALDIK »

Dzięki wielkie za sugestie. Faktycznie oferta z Allegro jest bardzo ciekawa. Nie brałem tego pod uwagę.
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

Post autor: markami »

XWALDIK pisze:Dzięki wielkie za sugestie. Faktycznie oferta z Allegro jest bardzo ciekawa. Nie brałem tego pod uwagę.
Ja mam pompę GMB założoną wszystko jest ok wraz z kompletnym rozrządem i termostatem.
s_oliskievich
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2020, o 09:38
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: lexus gs 430 .Wybór rozrządu.

Post autor: s_oliskievich »

Znalazłem tutaj https://www.mark-parts.pl/czesci-oem
Mają kompletny rozrząd od Toyoty, szkoda, że już wymieniłem, bo zainstalowałem zamienniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości