LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
S600
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lip 2018, o 09:27
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: S600 »

dudekzg pisze:Witam i mam pytanie odnośnie tego konkretnie auta https://www.iaai.com/vehicledetails/371 ... owNumber=7 czy warto, czy też nie. Jak zdążyłem się zorientować ma napęd na 4x4 i jak widać brak zderzaka, ale jak się wczytałem to przy napędzie na 4 koła jest N/A, czyli not applicable, więc nie dotyczy i auto jest chyba unieruchomione. Tylko czy taki dzwon, a raczej co przy takim dzwonie mogło się posypać, bo nie wiem czy odpuścić sobie ten temat, czy go pociągnąć. Czy ten stały napęd na 4 koła nie jest awaryjny ?
Lubisz hazard. Może to być dobre auto ale może być zupełnie odwrotnie. Jesli nie zajmujesz się sprowadzaniem zawodowo to odpuść i kup coś na miejscu w Polsce, przynajmniej przed zakupem będziesz mógł się przejechać.
dudekzg
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2020, o 16:58
Model Lexusa: LS 460 Luxury
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dudekzg »

S600 pisze:[Lubisz hazard. Może to być dobre auto ale może być zupełnie odwrotnie. Jesli nie zajmujesz się sprowadzaniem zawodowo to odpuść i kup coś na miejscu w Polsce, przynajmniej przed zakupem będziesz mógł się przejechać.
No dobra, to tego egzemplarza nie warto, więc poszukam coś co jeżdżącego. A co do reszty mojego pytania jeśli chodzi o awaryjność napędu 4x4 ?
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kaloteck »

Akurat ten naped 4x4 jest praktycznie niezniszczalny.
Grisza1991
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 15:48
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Grisza1991 »

bigmic
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 22 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: bigmic »

Jeślibym szukał bym takiego auta dla siebie, wybrałbym samochód bezwypadkowy (oczywiście trzeba to sprawdzić) i raczej nie Usa. Co do zdjęć to nawet w dużej rozdzielczości nie powiedzą za wiele. Najlepszą opcją jest zobaczenie na żywo.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Panowie,co z tymi z USA jest nie tak? Jakie są różnice? Fale radia,światła tył,zawieszenie? Kwestię bezwypadkowości pomijamy.
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

Zawieszenie. Często auta z USA nie mają pneumatyki (nie wiem, jak wygląda to przy LS460). Ponoć są też różnice w twardości zawieszenia, ale tego nie wiem na 100%.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Właśnie kumpel z Toyoty wspominał o innej charakterystyce zawieszenia.To,że brak pneumatyki to może być i plus i minus.Wiadomo koszta pneumatyki to raz,a z drugiej strony nie przystoi by LS-em "trzepało" :biggrin2: Pozostaje jeszcze ewentualne odsprzedanie samochodu
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

Koszty pneumatyki nie są aż tak duże, patrząc ogólnie na koszty przy tym samochodzie. Zakup nowych - owszem, ale regeneracja jednego amortyzatora to 1200 PLN.
Grisza1991
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 15:48
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Grisza1991 »

Nemo 77 pisze:Panowie,co z tymi z USA jest nie tak? Jakie są różnice? Fale radia,światła tył,zawieszenie? Kwestię bezwypadkowości pomijamy.
Często sprowadzam samochody z USA i zastanawiałem się nad sprowadzeniem dla siebie LS460, ale odpuściłem i kupiłem w Polsce.

Niestety w dużej mierze samochody w USA miały gorsze wyposażenie:
- brak pneumatycznego zawieszenia, pojawia się bardzo sporadycznie w LWB
- praktycznie żaden samochód nie ma aktywnego tempomatu, udaje się bardzo sporadycznie trafić w LWB
- praktycznie nie występuje wersja z elektryczną tylną kanapą i systemem DVD, lodówką
- lampy przednie świecą symetrycznie
- lampy tylne mają kierunkowskazy w kolorze czerwonym, wersja po liftingu ma już pomarańczowe
- fale radiowe są inne niż w EU

Ponadto Lexus w USA jest bardzo popularny, co za tym idzie w obecnych czasach COVID'owych samochody idą za chore pieniądze. Ciężko kupić samochód z przebiegiem poniżej 200.000 km. O ile w USA za nieuszkodzony egzemplarz trzeba zapłacić 13-17 tyś dolarów, to lekko uszkodzone samochody sprzedają się za 7-8k dolarów za modele do 2010 roku. Model po liftingu to wydatek rzędu 8-10k dolarów. Przy obecnym kursie, opłacie akcyzowej, konieczności remontu za tyle samo, ew minimalnie drożej można kupić samochód u nas w kraju, bardzo często krajowy z historią serwisową.

Trzeba uważać też na pojazdy które były wylicytowane mocno uszkodzone, podrobione i wystawiane jako MINOR DENT/SCRATCHES.
Poniżej świetny przykład:
https://www.copart.com/lot/52180010/sal ... a-antelope - samochód wystawiony jako MINOR DENT/SCRATCHES
https://poctra.com/2008-LEXUS-LS-460L/i ... PHOENIX-AZ - tak wyglądał jak ktoś go kupił do "zrobienia"

Gdybyś miał jakieś pytania to pisz PW :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości