LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

john coltrane pisze:Nieśmiertelne W124!? Wiesz ile kosztuje współcześnie utrzymanie takiego staruszka, gdzie wszystko się sypie po kolei?
Widzę że lubujesz się w epopejach hmmm a nie zrozumiałeś jednego prostego porównania laguna2 vs w124 które jest przenośnią i zacząłeś co pisać o serwisach dziadków :biggrin2:

Powtórzę e65 jest serwisowym syfem, synonimem zwalonego auta.
W220 nie jest tak źle ale do ls430 serwisowo jeszcze mu bardzo daleko.

Ls430 jest konstrukcyjnie cepem w stosunku do w/w aut w szczególności do e65.

I żeby nie było potwierdzam iż dostęp części do limuzyn z Eu jest o wiele lepszy niż do LS.

O reszcie nie będę pisał bo kwestia upodobań kierownika.
john coltrane
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 kwie 2019, o 03:30
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: john coltrane »

ledziu pisze:
john coltrane pisze:Nieśmiertelne W124!? Wiesz ile kosztuje współcześnie utrzymanie takiego staruszka, gdzie wszystko się sypie po kolei?
Widzę że lubujesz się w epopejach hmmm a nie zrozumiałeś jednego prostego porównania laguna2 vs w124 które jest przenośnią i zacząłeś co pisać o serwisach dziadków :biggrin2:

Powtórzę e65 jest serwisowym syfem, synonimem zwalonego auta.
W220 nie jest tak źle ale do ls430 serwisowo jeszcze mu bardzo daleko.

Ls430 jest konstrukcyjnie cepem w stosunku do w/w aut w szczególności do e65.
Porównanie jest tyle warte, że cała masa osób jeździ Lagunami 2 i jest zadowolona, a cała masa osób nie pojechała w trasę swoim bezawaryjnym autem, bo się zepsuło. Ale zamiast dostrzegać złożoność świata i wiele różnych możliwości jeśli chodzi o trafienie na fajny egzemplarz i utrzymywanie go w dobrym stanie, wolisz stereotypy i generalizacje.

Także dzięki za skopiowanie Twoich ulubionych tekstów z forów internetowych. Może coś o VAGu masz do dodania? Albo o francuzach lub ,,autach na F"?

Ja kończę tą rozmowę. Jak przestaniesz być fanboyem Lexusa i pozbędziesz się tych emocji motoryzacyjnych na rzecz obiektywizmu to daj znać.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

john coltrane pisze:Także dzięki za skopiowanie Twoich ulubionych tekstów z forów internetowych. Może coś o VAGu masz do dodania? Albo o francuzach lub ,,autach na F"?
Widzisz jest jeden problem piszę o autach które miałem ewentualnie moja firma je serwisowała lub serwisuje. Jest tego naprawdę sporo :ok:
Internet po odcedzeniu aut kolegi wujka od strony cioci który z czegoś był zadowolony jest fajnym źródłem wiedzy :biggrin2:
john coltrane pisze:Jak przestaniesz być fanboyem Lexusa i pozbędziesz się tych emocji motoryzacyjnych na rzecz obiektywizmu to daj znać.
Nie jestem żadnym fanbojem tylko stwierdzam fakty dotyczące techniki. Więc nie piszę że łex jest naj w całej rozciągłości tylko piszę o kwestiach psujactwa + detali serwisowych.
Alucard
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2017, o 15:59
Model Lexusa: LC100 4.7 2001
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Alucard »

Hej,

Uwielbiam te złote wstawki, po prostu uwielbiam. To jest chyba jedyne złoto jako akceptuje :D. Kusi mnie zakup typu na rok/dwa maks. Wiem, tu zapewne będzie co robić ale może ktoś go oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... llery-open

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marez
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2021, o 00:18
Model Lexusa: LS400 1998 r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: marez »

Alucard pisze:Hej,

Uwielbiam te złote wstawki, po prostu uwielbiam. To jest chyba jedyne złoto jako akceptuje :D. Kusi mnie zakup typu na rok/dwa maks. Wiem, tu zapewne będzie co robić ale może ktoś go oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... llery-open

Pozdrawiam
Nie oglądałem go ale też sie nad nim zastanawiałem.
Nie wiem co, ale ma coś w sobie fajnego ten egzemplarz.
john coltrane
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 kwie 2019, o 03:30
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: john coltrane »

Ktoś coś wie na temat tego egzemplarza?

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... EbHGb.html

Trochę już wisi to ogłoszenie... Ale w sumie wszystkie w dziwacznych pieniądzach długo wiszą, a ten był najpierw wystawiony za 48 000 :D
Animal
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2020, o 12:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Animal »

marez pisze:
Alucard pisze:Hej,

Uwielbiam te złote wstawki, po prostu uwielbiam. To jest chyba jedyne złoto jako akceptuje :D. Kusi mnie zakup typu na rok/dwa maks. Wiem, tu zapewne będzie co robić ale może ktoś go oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... llery-open

Pozdrawiam
Nie oglądałem go ale też sie nad nim zastanawiałem.
Nie wiem co, ale ma coś w sobie fajnego ten egzemplarz.
Jestem z Lubina i czasami widuję to auto na drodze czy parkingu. Szczerze mówiąc to wygląda na zmęczone (z resztą sprzedający coś o tym wspomina w ogłoszeniu). Wiadomo, że to tylko kwestia wizualna i wcale nie musi oznaczać, że auto jest zaniedbane mechanicznie.
Pamiętam jak niedawno wisiał za niecałe 60k zł :wink:
john coltrane
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 kwie 2019, o 03:30
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: john coltrane »

Animal pisze: Pamiętam jak niedawno wisiał za niecałe 60k zł :wink:
Ludzie się naczytali bzdur o tym, że ,,auta drożeją" i że ,,LSy będą niedługo po 100k" stąd te ceny :D

A te auta jak stały, tak stoją. Wcale nie ma nimi dużego zainteresowania. A zainteresowani tygodniami oglądają ogłoszenia i niczego nie kupują :D
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

john coltrane pisze:
Animal pisze: Pamiętam jak niedawno wisiał za niecałe 60k zł :wink:
Ludzie się naczytali bzdur o tym, że ,,auta drożeją" i że ,,LSy będą niedługo po 100k" stąd te ceny :D

A te auta jak stały, tak stoją. Wcale nie ma nimi dużego zainteresowania. A zainteresowani tygodniami oglądają ogłoszenia i niczego nie kupują :D
Dokładnie tak jest. Z jednej strony mitomani oraz sprzedawcy pt.klasik srasik itp :biggrin2: podnoszenie wartości nie według cen rynkowych, inflacji i stanu technicznego tylko w/g długości opowieści a z drugiej klienci od wiecznych poszukiwań.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Przeciętny Kowalski wyskoczy z butów jak mu przyjdzie zrobić typowy serwis tego auta - jak wymiana amorków, regulacja luzów, rozrządu. Nie dość że nikt nie chce tego robić, a jak już się znajdzie kogoś, to albo zrobi źle albo zainkasuje za wiedzę. Mam kontakt z paroma użytkownikami i podstawowe pytanie, kto może mi zrobić to czy to w tym aucie. Ostatnio najbardziej popularne luzy zaworowe. Niestety przy LPG nie ma bata, regulacja będzie kiedyś potrzebna, grunt żeby zdążyć przed serwisem głowicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości