LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Tematy ogólne nie związane z danym modelem Lexusa
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: mario_s »

Witam kolegów.
Znalazłem w necie informacje dotyczące dodatku do paliwa lpg pod nazwą LPG Regenerator http://www.total-care.pl/product-pl-1-L ... -care.html
Ma ktoś doświadczenie z tego typu dodatkami, czy może należą do grupy środków nie pomoże i nie zaszkodzi.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: Yarecki »

mario_s pisze:Witam kolegów.
Znalazłem w necie informacje dotyczące dodatku do paliwa lpg pod nazwą LPG Regenerator http://www.total-care.pl/product-pl-1-L ... -care.html
Ma ktoś doświadczenie z tego typu dodatkami, czy może należą do grupy środków nie pomoże i nie zaszkodzi.

Dobre, ciekawe co ma smarować to cudo w instalacji LPG :laugh1:
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: carsik »

mario_s pisze:Witam kolegów.
Znalazłem w necie informacje dotyczące dodatku do paliwa lpg pod nazwą LPG Regenerator http://www.total-care.pl/product-pl-1-L ... -care.html
Ma ktoś doświadczenie z tego typu dodatkami, czy może należą do grupy środków nie pomoże i nie zaszkodzi.
raczej, zdrenuje Twoją kieszeń
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: carinus »

Wlej do benzyny syntetyczny olej do smarowania dwusuwa i będziesz miał wieksze korzyści za mniejsze pieniążki.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: konik_80 »

Tu chodzi aby dodać to do zbiornika LPG - jak widzę jest to jakaś tania podróbka preparatu TUNAP - czy te preparatu działają tego nie wiem.
Prawdą jednak jest, że benzyna bezołowiowa a tym bardziej gaz nie ułatwiają silnikom pracy - dawniej to związki ołowiu zawarte w benzynie poprawiały m.in przekazywanie ciepła zawór/gniazdo i chroniły w ten sposób przed wypalaniem się gniazd - teraz te "cudowne" środki mają działać podobnie ale przy zachowaniu "ekologii" - czy jednak działają to tego chyba nikt nie potwierdził...
Podobnie jest z Lubryfikacją - sam tego nie urzywam ani nie instaluje a w autach w których robiłem poprawki po partaczach a lubryfikacja była zastosowana (od dłuższego czasu) to cały kolektor dolotowy był uwalony na maxa mazią która skutecznie zawężała kanały dolotowe.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: carinus »

Silnik przystosowany do pracy na paliwie bezołowiowym nie potrzebuje żadnych środków łagodzących.Wystarczy dbać o prawidłowy skład mieszanki.Gorsza sprawa jest teraz z układem wtrysku benzyny.Wtryski pozostają w bezruchu i raczej trzeba pomysleć żeby ten element zabezpieczyć.Wzorem kolegów z dawnego forum toyoty dodawałem olej do benzyny.Moja toyota jeździła 10 lat na LPG i chyba tylko na gazie.Miałem problem z płynną pracą silnika na benzynie w całym zakresie obrotów.Teraz juz zapomniałem ze miałem jakiś problem,olej udroznił wtryski i dodatkowo smaruje elementy ruchome.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: Yarecki »

carinus pisze:Silnik przystosowany do pracy na paliwie bezołowiowym nie potrzebuje żadnych środków łagodzących.Wystarczy dbać o prawidłowy skład mieszanki.Gorsza sprawa jest teraz z układem wtrysku benzyny.Wtryski pozostają w bezruchu i raczej trzeba pomysleć żeby ten element zabezpieczyć.Wzorem kolegów z dawnego forum toyoty dodawałem olej do benzyny.Moja toyota jeździła 10 lat na LPG i chyba tylko na gazie.Miałem problem z płynną pracą silnika na benzynie w całym zakresie obrotów.Teraz juz zapomniałem ze miałem jakiś problem,olej udroznił wtryski i dodatkowo smaruje elementy ruchome.
Są specjalne preparaty do tego przeznaczone,raz na jakiś czas można wlać do noPB i po temacie.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: konik_80 »

carinus pisze:Silnik przystosowany do pracy na paliwie bezołowiowym nie potrzebuje żadnych środków łagodzących.Wystarczy dbać o prawidłowy skład mieszanki
Gdyby tak było to nie musielibyśmy regulować zaworów (tam gdzie regulacja jest mechaniczna) a tak nawet bez LPG jest regulacja wymagana w zależności od producenta co około 100-150tys km
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: carsik »

no ale regulacje zaworów robiło się także gdy paliwa były "ołowiowe" więc to nie jest argument.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: konik_80 »

Owszem ale w starych silnikach nie było precyzyjnego podawania paliwa ani kontroli czy mieszanka jest bogata czy uboga. A inną sprawą jest to, że w większości przypadków zawory się regulowało bo poprzez zużycie się materiałów (np. wycieranie krzywek) luzy się zwiększały.
Gdzieś chyba na kompie mam fajną lekturę w tej tematyce to jak znajdę to wrzucę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne związane z Instalacjami LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości