LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Tematy ogólne nie związane z danym modelem Lexusa
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: carsik »

hehe, teraz w niektórych autach wyciera się gorzej wałek niż 20 lat temu
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: Picakus »

carsik pisze:hehe, teraz w niektórych autach wyciera się gorzej wałek niż 20 lat temu
Trudno się dziwić jak są wykonane z plasteliny :sarcastic:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: carinus »

konik_80 pisze:
carinus pisze:Silnik przystosowany do pracy na paliwie bezołowiowym nie potrzebuje żadnych środków łagodzących.Wystarczy dbać o prawidłowy skład mieszanki
Gdyby tak było to nie musielibyśmy regulować zaworów (tam gdzie regulacja jest mechaniczna) a tak nawet bez LPG jest regulacja wymagana w zależności od producenta co około 100-150tys km
Ja słyszałem tylko o kontroli luzów i tylko w razie konieczności wykonanie stosownych regulacji.Jak dotąd nigdy nie musiałem w toyocie tego robić.

Yarecki-te preparaty o których wspominasz to można sobie wlać chyba tylko profilaktycznie,u mnie nie zdawały egzaminu,olej zrobił to najlepiej.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: Yarecki »

carinus pisze:
konik_80 pisze:
carinus pisze:Silnik przystosowany do pracy na paliwie bezołowiowym nie potrzebuje żadnych środków łagodzących.Wystarczy dbać o prawidłowy skład mieszanki
Gdyby tak było to nie musielibyśmy regulować zaworów (tam gdzie regulacja jest mechaniczna) a tak nawet bez LPG jest regulacja wymagana w zależności od producenta co około 100-150tys km
Ja słyszałem tylko o kontroli luzów i tylko w razie konieczności wykonanie stosownych regulacji.Jak dotąd nigdy nie musiałem w toyocie tego robić.

Yarecki-te preparaty o których wspominasz to można sobie wlać chyba tylko profilaktycznie,u mnie nie zdawały egzaminu,olej zrobił to najlepiej.
Ja nie mówię o STP tylko o profesjonalnych środkach nie do kupienia na stacji paliw.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: konik_80 »

Obiecałem tekturkę o paliwach ale nie znalazłem dokłądnie tego co chciałem - za to znalazłem fajny artykuł ze strony gazeo.pl - taka swoista reklama lubryfikatorów ale warto poczytać.

http://gazeo.pl/lpg/technika-lpg/akceso ... ,5604.html
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: carinus »

Yarecki pisze: Ja nie mówię o STP tylko o profesjonalnych środkach nie do kupienia na stacji paliw.
Ja piszę o środku do kupienia w każdym miejscu,za śmieszną cenę i skutecznym.Wlewam olej każdorazowo po tankowaniu benzyny lub ON do swoich samochodów.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: Yarecki »

carinus pisze:
Yarecki pisze: Ja nie mówię o STP tylko o profesjonalnych środkach nie do kupienia na stacji paliw.
Ja piszę o środku do kupienia w każdym miejscu,za śmieszną cenę i skutecznym.Wlewam olej każdorazowo po tankowaniu benzyny lub ON do swoich samochodów.
Nie no to ja jakoś mam inne podejście i wole stosować środki najlepszej możliwej jakoś zgodnie z zastosowaniem.
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: LPG Regenerator - dodatek do paliwa LPG

Post autor: mario_s »

Witam kolegów.
Od roku użytkuje instalacje lpg, ale miałem problem od samego początku związany z poszarpywaniem silnika podczas przełączania na lpg przy temperaturze zewnętrznej poniżej +5st. Instalację reklamowałem u gazownika i dokonał regulacji ciśnienia na reduktorze oraz podniósł t. przełączenia na PB na 50st. nie mówiąc mi nic o tym fakcie. Trochę pomogło lecz przy t. -10st. musiałem wydłużyć czas przełączenia na lpg i ręcznie przełączać. Gdzieś na forach znalazłem info że wtryskiwacze Hana tak mają i nie lubią zimy :). Będąc dwa tygodnie temu u innego gazownika z autem służbowym na lpg zapodałem mu temat mojego Is-a. Od razu wskazał na problem z wtryskami Hana i ewentualnego oleju który w nich siedzi i przy niskich temperaturach krzepnie uniemożliwiając prawidłową pracę. Wtedy to podjąłem decyzję, iż przetestuje preparat LPG regenerator i zmienię po zabiegu filtry. Po gruntownym czyszczeniu polegającym na wpuszczeniu preparatu do butli lpg i zatankowaniu 10l gazu przejechałem ok 100km i zatankowałem do pełna. Na drugi dzień przy t.-10st. nie odczułem momentu przełączenia na lpg i jest tak do dziś. Jak dla mnie środek rewelacja, zastanawia mnie tylko jedno czy na wtryskach był syf olejowy czy wtryski wymagały smarowania. Gaz tankuje głównie na orlenie a zastosowany filtr fazy lotnej jest poliestrowy wymieniony po 10k. Macie lub mieliście podobny problem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne związane z Instalacjami LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości