[3UZ-FE] Luz zaworowy

owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: owczar »

Stan zaworów po regulacji zweryfikuje pomiar ciśnienia z próbą olejową.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: piotrek_camry »

Mogę i wyregulować, ale to nie są tanie rzeczy ;)
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: Jazikowski »

Generalnie zależy mi na szybkiej regulacji, co wiąże się z dostępem części, a druga sprawa jeżeli juz będzie wyregulowany i dalej będzie to samo, zostanie próba ciśnieniowa, jesteś w stanie to sam wszystko ogarnąć w razie jakichkolwiek problemów? Jeżeli chodzi o podpieranie zaworów, wytłumaczy ktoś co to tak naprawdę jest i co się dzieję gdy zawór jest podparty, jakie są tego skutki? PS trzeba rozrząd rozpinac przy regulacji? Bo takie mnie słuchy doszły? 3UZ-FE
Piotr-PK
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 5 lip 2019, o 22:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: Piotr-PK »

Panowie odświeżę. Płytki tylko w ASO dostanę, czy macie jakieś namiary na dobre zamienniki? Akurat chodzi mi o 2jz, ale to chyba to samo w tym wypadku.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: gmiter »

Na allegro gość sprzedawał płytki do 2JZ - 28mm ma być. Sprawdzałem w pracy przed i po szlifowaniu twardość praktycznie taka jak OEM i można śmiało brać. Dostałem do niego kontakt z polecenia znajomego który się zaopatruje tam.
Zapytaj o grubość bo na aukcji ma 2.60 - jak potrzebujesz cieńszych to bierz i szlifuj na dobrej maszynie, o grubsze musisz podpytać.

https://allegro.pl/oferta/plytka-plytki ... 4c7987f4c6
Piotr-PK
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 5 lip 2019, o 22:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: Piotr-PK »

Dziękuję, bardzo się przyda.
jonek5
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 9 lut 2019, o 17:31
Model Lexusa: Gs300 mk2
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: jonek5 »

Płytki 28mm dostaniecie w sklepie CER-MOTOR. 20zl sztuka, Ja za 20 płytek z rabatem płaciłem 356 zł, brałem we Wrocławiu ale mają też oddziały w innych miastach. Grubości od 2.5 w górę.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: owczar »

Gmitter szlifowales płytki do 3uz?

Byłem u 2 gości i nie chcieli się za nie zabrać bo za małe... Mają jakieś.10.7mm.
fractal
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:35
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Iława
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: fractal »

Też szlifowałem płytki do 3uz i nie było problemów.

Generalnie zależy mi na szybkiej regulacji, co wiąże się z dostępem części, a druga sprawa jeżeli juz będzie wyregulowany i dalej będzie to samo, zostanie próba ciśnieniowa, jesteś w stanie to sam wszystko ogarnąć w razie jakichkolwiek problemów? Jeżeli chodzi o podpieranie zaworów, wytłumaczy ktoś co to tak naprawdę jest i co się dzieję gdy zawór jest podparty, jakie są tego skutki? PS trzeba rozrząd rozpinac przy regulacji? Bo takie mnie słuchy doszły? 3UZ-FE
Trzeba rozpiąć rozrząd, bo musisz wywalić wałki, żeby dostać się do szklanek.
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: WSR »

owczar pisze:Gmitter szlifowales płytki do 3uz?

Byłem u 2 gości i nie chcieli się za nie zabrać bo za małe... Mają jakieś.10.7mm.
No temat ciężki, ale robią, kiedyś w motocyklach szlifowałem w lokalnym (niestety już zlikwidowanym) zakładzie, to na maksa marudzący szef obkładał płytki 7,5mm blachami na magnesówce i było OK. Szukaj dalej, da się na pewno. A nowych nie ma dostępnych? Do motocykli kupuję teraz Hotcamsy i raczej są dostępne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości