[3UZ-FE] Luz zaworowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: andrej7 »

maniek_ls400 pisze: zadzwoń do lokalnego ASO toyoty - prawie każda robi lexusa - ceny 50% niższe niż w Warszawie (takie mam doświadczenie po ASO Toyota Płock.
Z racji tego że też chcę zrobić regulację przed założeniem lpg zadzwoniłem dzisiaj do ASO Toyoty w Płocku (mniej więcej te same km mam do Płocka i Stolicy) , oddzownili po godzinie z wyceną: regulacja, nowe uszczelki, czas 5godz- 1800zl.
Maniek trafiłeś na jakąś promocję?:)
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: LinkPL »

Ja u siebie reguluję zawory przy wymianie rozrządu, tak mi się wydaje najbardziej rozsądne działanie. W przyszłym tygodniu będzie robota robiona, to dam znać ile koszty wyjdą ... Pan Wiesiek ogarnie temat, on się zajmuje tam większymi motorami, więc nie będzie problemu ... i na pewno nie wyjdzie cena 1800 PLN, bo to lekka przesada ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: maniek_ls400 »

LinkPL pisze:Ja u siebie reguluję zawory przy wymianie rozrządu, tak mi się wydaje najbardziej rozsądne działanie. W przyszłym tygodniu będzie robota robiona, to dam znać ile koszty wyjdą ... Pan Wiesiek ogarnie temat, on się zajmuje tam większymi motorami, więc nie będzie problemu ... i na pewno nie wyjdzie cena 1800 PLN, bo to lekka przesada ...

Pozdrawiam
Link
Uratowałeś GSa po strzale ?? Czy next one ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
KBucz
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 sie 2016, o 16:56
Model Lexusa: Lexus Gs430
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: KBucz »

W Olsztynie za regulacje luzów płaciłem około 1400 zł. Sama regulacja (robiona też przy okazji wymiany rozrządu) kosztowała 400 zł. Pozostałe koszty to oryginalne uszczelnienia wałków, dostępne tylko w ASO po 250 zł sztuka (potrzebne 2) + jakieś mniejsze o-ringi za około 100 zł komplet, ewentualny koszt płytek 40 zł szt + nowe uszczelki pokrywy zaworów. Jakby ktoś potrzebował namiary na północy mogę polecić firmę, która potrafi się zająć 3UZ-FE (szkoda, że trzeba zdejmować wałki bo można to ogarnąć samemu jak ktoś ma czas, chęci i "trochę" zdolności manualnych). I jakby ktoś miał wątpliwości czy można szlifować szklanki - minimalnie można, aby nie po stronie utwardzonej na której pracuje krzywka wałka (oczywiście manual tego nie przewiduje uprzedzając hejty wszystkich "mechaników":)).
kubaty3
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 5 sie 2011, o 14:24
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: kubaty3 »

no i co u was wyszło z luzami zaworowymi?jak chodzi po przestawieniu luzu w górne widełki? szlifowaliście płytki? jak już szlifować to płytki.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: LinkPL »

maniek_ls400 pisze:
LinkPL pisze:Ja u siebie reguluję zawory przy wymianie rozrządu, tak mi się wydaje najbardziej rozsądne działanie. W przyszłym tygodniu będzie robota robiona, to dam znać ile koszty wyjdą ... Pan Wiesiek ogarnie temat, on się zajmuje tam większymi motorami, więc nie będzie problemu ... i na pewno nie wyjdzie cena 1800 PLN, bo to lekka przesada ...

Pozdrawiam
Link
Uratowałeś GSa po strzale ?? Czy next one ?

Uratowany ... nie było do końca aż tak źle. Od wypadku zrobiłem nim 25k km, na tą chwilę nie uświadczam żadnych ubocznych efektów po tej kraksie, więc uważam że naprawa została wykonana dobrze. Po pierwszym odbiorze robili jeszcze poprawkę, dostali listę rzeczy do poprawienia, polakierowali mi jeszcze czubek maski i jest ok. Zaliczyłem ostatnio sarnę i pękł mi zderzak z przodu, ale nie wczuwam się zbytnio, samochód powoli robi się coraz starszy, to i musi posiadać jakieś ślady użytkowania. Tak to wszystko sprawne. Tam kiedyś mówiłeś że klocki Ferodo Premier bardzo dobre ... może i dobre, ale z tyłu przeleciały 10k km i zostały gołe blachy, więc nie polecam w ogóle, textary lepsze jednak. Co do takiego ogólnego działania, to na razie jeszcze będę śmiał tym sprzętem, jak doleci do 400k to będę się zastanawiał co dalej ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
kubaty3
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 5 sie 2011, o 14:24
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: kubaty3 »

NO TO WIDZE ŻE NIKT NIEPRZZESTAWIŁ TYCH LUZÓW ZAWOROWYCH NA GÓRNĄ GRANICE WIEDEŁEK. COŚ MI SIE ZDAJE ZE TA SUPER KULTURA PRACY 3UZFE JEST SPOWODOWANA TEŻ RÓWNYM USTAWIENIEM LUZOW ZAWOROWYCH W ŚRODKU WIDEŁEK ZAKRESU REGULACJI. BO U MNIE NP WSZĘDZIE BYŁO RÓWNO PO 240 TYŚ KM OPRÓCZ JEDNEJ PARY WYDECHOWYCH ZAWORÓWI TO TEGO CYLINDA OD KTÓREGO SILNIK ZACZYNA PRACE.CIEKAWE KTO DAJE TAKIE POMYSŁY ZEBY PRZESTAWIAĆ TE LUZY W GÓRNĄ GRANICE.?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: carsik »

po pierwsze naucz się pisać bez dużych liter. Nie ma znaczenia w jakim przedziale ustawisz luzy. Przy gazie zawsze ustawiam na górny zakres luzu. Czy luz wynosi 0.30 czy 0.35 nie ma to wpływu na kulturę pacy i głośność pracy silnika, nic nie puka czy stuka. Musiałyby być naprawdę duże szczeliny aby zaczęło hałasować.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: owczar »

Podpisuje się pod tym co napisał carsik. Kultura pracy będzie taka sama w górnej granicy luzu. Skoro producent tak przewidział to tak można to ustawić.
kubaty3
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 5 sie 2011, o 14:24
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: kubaty3 »

co według was morze hałasować po zmianie luzu zaworowego w górna granice widełek,krzywo zeszliwfowane podkładki?coś z rozrządem .bo był wymieniony ale moc jest odpala normalnie obroty sa równe.zapłony niewypadają.morze olej mineralny na szklankach ?zamiast tego co w misce olejowej?silnik chodzi jak nowoczesne diesle dużej mocy na wolnych obrotach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości