LPG prawda i mity

Tematy ogólne nie związane z danym modelem Lexusa
ODPOWIEDZ
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: LPG prawda i mity

Post autor: tomekb »

moim zdaniem punkt 1. to jest to samo co punkt 2. tylko inaczej napisany
tecu
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 23 lis 2010, o 01:16
Model Lexusa: RX 300
Kontakt:

Re: LPG prawda i mity

Post autor: tecu »

Ralfx pisze:Myślę że gorsze osiągi tez mozna wsadzić między bajki.
Ty to wiesz, ja również ale ktoś może mieć takie obawy i ja je rozumiem.
Tak OT mogę napisać, że po regulacji na hamowni moc na PB jest wyższa niż na LPG o 4 KM ale maksymalny moment mam wyższy na LPG o 3 Nm i do tego dostępny przy niższych obrotach.
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LPG prawda i mity

Post autor: Narf »

a spalanie stukowe? czy takie cos moze wystapic na gazie?
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: LPG prawda i mity

Post autor: hesus »

teoretycznie LPG ma wyższą liczbę oktanową, więc spalanie stukowe prędzej wystapi na zwykłej PB, ale sporo też zalezy od poprawności samej instalacji.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: LPG prawda i mity

Post autor: prosperopro »

prosze bardzo podatek na LPG wzrosnie 4 krotnie ;) tutaj mi sie nasuwaja slowa "a nie mowilem" ;)

http://www.rp.pl/artykul/642569_Zielony ... ogach.html

aktualnie podatek wynosi okolo 40-50 gr wiec 2 zl na litr przyjdzie placic wiecej ;) - zawsze to zlotowka mniej niz na benzynie choc akcyza w Polsce na benzynie jest bardzo duza a sie zapowiada ze obniza akcyze na benzyne wiec jest mozliwosc ze sie zrownaja ceny ;)

mniej wiarygodne zrodlo na temat ceny paliw ale ze "swojego" zrodla wiem ze tak bedzie ;)
http://moto.onet.pl/1641850,1,w-pawlak- ... tml?node=2

a co do cen jak juz to zaczalem to niestety "dyszel" nie stanieje a szkoda... chociarz patrzec na caly przemysl transportowy i rolniczy opiera sie na tym ;) to nie ma czego zalowac moze klekoty wyjda z mody ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LPG prawda i mity

Post autor: Rici »

To dopiero projekt i wydaje mi się że w takiej postaci nie przejdzie.

Polak potrafi więc zacznie się chałupnicza sprzedaż gazu albo tłoczenie z butli gazowych :) bo do innych celów niż do samochodów podatek nie będzie obowiązywał.
Obrazek
slovly
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Kontakt:

Re: LPG prawda i mity

Post autor: slovly »

W Polsce od 2020roku? Do tego czasu instalacja LPG zwróci się kilka razy.

Nie ma co liczyć na obniżkę akcyzy która spowoduje większy spadek cen detalicznych niż o 10gr/litr. Przypominam że niedawno jak paliwa były stosunkowo tanie rząd podniósł akcyzę, ale teraz jak podrożały to obniżyć nie ma komu - czyli polski standard (edit: właściwie to europejski moim zdaniem, podsumowując ogłupianie ludzi brak reform, i nowe podatki w szczytnym celu ochrony przed efektem cieplarnianym/a czasem zlodowaceniem - zalezy kto sie wypowiada )
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2011, o 10:18 przez slovly, łącznie zmieniany 1 raz.
The sky is the limit
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: LPG prawda i mity

Post autor: Travis »

marzy mi się przewrót w tym państwie, a wszystkich pseudo rządzących do obozu pracy za to co rozkradli ten kraj!
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: LPG prawda i mity

Post autor: prosperopro »

Travis pisze:marzy mi się przewrót w tym państwie, a wszystkich pseudo rządzących do obozu pracy za to co rozkradli ten kraj!
Jak to mowie trzeba wziac widly w dlon i na palac prezydencki jak to robi sie dzisiaj na swiecie ;)

Rici
co do podatku na LPG to uwierz mi ze wprowadza jak najwczesniej wkoncu to kasa kasa i jeszcze raz kasa ;) tam informacja jesli dobrze doczytales rowniez dotyczy podwyzki za gaz zbutli - ziemny ;)

Projekt przejdzie na 100% bo samochody hybrydowe i inne samochody o alternatywnym paliwie slabo sie sprzedaja ;)

slovly
Po pierwsze paliwo moze staniec nawet o 60 gr/l jesli tylko politycy zechca mniej okradac rodakow ;) tutaj to jest jak w loterii ile chca tyle spadnie ogolnie jestem przekonany ze w okolicach 30 gr spadnie bo patrzac na ceny paliw i obnizki to o tyle zazwyczaj spada ;) co do ceny paliw to juz kiedys mielismy pulap 4zl a spadlo do 3 ;) czyli o 1zl ;) przy cenie za barylke 130$ a aktualca cena dzisiaj za barylke to 110$ ;) szkoda ze cena sie utrzymuje ;)

Zreszta nie wchodzmy na polityke bo to bardzo wkurw*ajacy temat ;) Chetnie bym im wszystkim odcial zarobki w sejmie tyle setek milionow rocznie panswo traci ;(
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: LPG prawda i mity

Post autor: tomekb »

a czy to wazne kiedy wprowadza ta akcyze wzne ze obecnie mozna duzo zaoszczedzci jak czekalem keidy podrozeje gaz to prze 5 lat wzrosla cena benzyny 2 krotnie i cena gazu tez wiec czekanie bylo tylko strata pieniedzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne związane z Instalacjami LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości