Biały, śmierdzący dym z wydechu

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
lexus warszawa
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2014, o 20:07
Model Lexusa: lexus is 220
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: lexus warszawa »

Witam wszyskich klubowiczów mających problem z dymieniem na biało!!!
Jeśli macie taki problem piszcie info to pomogę.
Mam lexusa is 220d i wiem jakie mają problemy prawdziwe! a nie wymyślane przez wiedzących wszystko i nic. :roll:
Zrobiłem tym samochodem 200tyś km .
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: lexrwd »

A więc słuchamy :) prosimy o pomoc :)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: legato97 »

lexrwd pisze:A więc słuchamy :) prosimy o pomoc :)
5zl najpierw;) A na powaznie, to dobre info by sie znalazlo na forum....
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: Yarecki »

legato97 pisze:
lexrwd pisze:A więc słuchamy :) prosimy o pomoc :)
5zl najpierw;) A na powaznie, to dobre info by sie znalazlo na forum....

To jest taktyka na 4ro latka "wiem ale nie powiem " :biggrin2:
darokomadwa
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2013, o 13:49
Model Lexusa: IS mkII
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: darokomadwa »

q3_ pisze:
tomkar pisze:Przerabiałem ten temat u siebie. Fizyczne usunięcie filtra DNPR i montaż emulatora rozwiązuje problem raz na zawsze, dopalania te na trasie i serwisowe pomagają na kilkaset kilometrów. U mnie filtr zawalony był kompletnie, katalizatory również a jest ich dwa, też zostały usunięte. Zamontowany został także POWER BOX. Po tym zabiegu nie poznaje auta, na mokrej szosie potrafi zrywać trakcję na trzecim biegu.
Podobnie u mnie. W prawdzie niezbyt często ale od czasu do czasu jak przycisnę na trasie to pojawia się biały dym. Po pewnym czasie znika. Dodam, że mam silnik po remoncie w ramach akcji serwisowej, więc nie przypuszczam, żeby coś z nim się działo. Czy mógłbyś powiedzieć gdzie wykonywałeś usunięcie i jak działa power box?
Dzięki.
Witam.
Z tego co wiem to jeżeli dzieje się to u ciebie tylko raz na jakiś czas na rozgrzanym silniku to nic innego jak tylko czyszczenie dpf-a za pomocą piątego wtrysku, a więc normalka. Warto dodać, że im więcej jeździmy w mieście tym w stosunku do przebiegu zdarza się to częściej.
Dla pewności można jeszcze sprawdzić czy stan płynu chłodniczego nie zmienia się, czy ma właściwy kolor (czy nie zmienia się kolor płynu w zbiorniczku wyrównawczym na czarny). Jeżeli jest ok to nie ma się czym przejmować.
Panuje jakaś fobia co do tego silnika, a przecież wystarczy spojrzeć na ilość tematów i postów dotyczących problemów z silnikiem wysokoprężnym aby stwierdzić że jest ich stosunkowo mało.
Moim zdaniem największą niedoróbką w tym aucie jest skrzynia która osobiście mnie najbardziej denerwuje.
darokomadwa
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2013, o 13:49
Model Lexusa: IS mkII
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: darokomadwa »

Dawid0ss pisze:Jak dymi z komina na biało, to zapodaj z tyłu kartkę "Habemus Papam" i będzie fest ! ;-)

Pzdr
Dobre :laugh1:

Pozdro
sircane
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2011, o 23:23
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: sircane »

Witam.
Powiem tak. Mi tez dymi od czasu do czasu na biało, ale swojego czasu było tego dużo więcej. Po wjeździe do garażu charakterystyczny ostry zapach. Sprawdzałem czy to nie głowica, uszczelka itp itd. Ubywało płynu chłodniczego, stwierdzono wyciek z chłodnicy i tego webasto ;) (podgrzewania silnika-przycisk po lewej PWR). W chłodnicę nie uwierzyłem ;) a PWR po długim namyśle zrobiłem w serwisie Lexa w Poznaniu (600zł). Uspokoiło się ubywanie płynu i dymienie. Poza tym samochód "bajka". Tyle ode mnie.
bocian174
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2014, o 00:35
Model Lexusa: is220d 2007
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: bocian174 »

Witam
Mój przypadek jest taki:
Kupiłem auto z wymienionym silnikiem, ma przejechane na nim 13000mil
Historia jest taka ze poprzedni właściciel miał problem z grzaniem w aucie i pojechał do service Lexusa. Auto miało przebieg 59000 mil
Oni mu go wymienili na nowy, czyli wada jakaś była. Na nowym zrobił 13000 i ja go kupiłem
Mam go miesiąc, tydzień temu stojąc w korku wywaliło biała chmurę dymu ze nie widziałem innych aut :) i śmierdziała ona
Ruszyłem i ustało. Po dwóch dniach znów to samo, i przestało. Od 4 dni nie zadymił jeszcze choc już przejechałem jakieś 200mil
Spostrzegłem ze na silniku mam plamy różowe z płynu chłodzoncego. Wyglada na to ze robi się duże ciśnienie w układzie i pryska pózniej na silnik z rurki (ona do tego służy)
Kolejny problem to gdy mocno mu wstawię ale jadąc, zostawi za sobą smugę dymu białego,nie jest to wieka ilośc ale widoczne w lusterku.
Pytania
Co powoduje ten dym? (Na razie się nie pojawił w ciagu 4dni)
Co powoduje dym podczas przyspieszenia,obciążenia silnika(kiedy stoi i pedał się wciśnie, nie zadymi, tylko podczas jazdy) ?
Co jest przyczyna pryskania płynem po silniku, co powoduje to ciśnienie?
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: markami »

wskazówka temperatury płynu chłodzącego podczas jazdy jak stoi? Ciśnienie powstaje termostat się nie otwiera brak obiegu. Biały dym filtr cząstek stałych możliwe że zawalony artykuł o tym http://www.auto-swiat.pl/2-eksploatacja ... ek-stalych
bocian174
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2014, o 00:35
Model Lexusa: is220d 2007
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: bocian174 »

Wskazówka uważam ze zachowuje się jak powinna, na godzinie szóstej znajduje się maxymalnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości