Biały, śmierdzący dym z wydechu

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: Yarecki »

bhula@wp.pl pisze:według moich obserwacji stan płynów się zgadza.
jakieś inne możliwości??
Jechałem niedawno za takim is220d i jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem iż ciągle kopci jak ten którego pokazałeś.
Ogólnie ten diesel to nieporozumienie, ani to oszczędne ani bezawaryjne.
Inni użytkownicy tego auta mają podobne i inne problemy ale wolą na głos o nich nie mówić :beach:
bhula@wp.pl
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 14:02
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: bhula@wp.pl »

Może jechałeś za mną.

Bardzo proszę pomóżcie mi...
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: lexrwd »

na 99% wypala Ci się DPF. jak użytkujesz auto: trasa/miasto/długie dystanse/krótkie dystanse? Jeśli masz taką możliwość - wjedź na autostradę i przejedź kilkadziesiąt km dość prężnie - 140 km/h ze stałą prędkością.
maska.ms
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2013, o 16:54
Model Lexusa: is
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: maska.ms »

Mam taki sam problem i mysle ze to DPF. Chyba przeba go usunac
tomkar
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2012, o 18:29
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: tomkar »

Przerabiałem ten temat u siebie. Fizyczne usunięcie filtra DNPR i montaż emulatora rozwiązuje problem raz na zawsze, dopalania te na trasie i serwisowe pomagają na kilkaset kilometrów. U mnie filtr zawalony był kompletnie, katalizatory również a jest ich dwa, też zostały usunięte. Zamontowany został także POWER BOX. Po tym zabiegu nie poznaje auta, na mokrej szosie potrafi zrywać trakcję na trzecim biegu.
felko
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2013, o 22:49
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: felko »

Witam

Mam identyczny problem.
Prawie podczas każdej jazdy pojawia się moment, że auto zaczyna kopcić na siwo(dymi konkretnie). Objaw występuje po rozgrzaniu silnika trwa jakiś czas po czym ustępuje. Dzieje się to przy dociskaniu pedału gazu powyżej 2000 obr. Diagności wyeliminowali uszkodzeniu turbiny i awarie uszczelki pod głowicą (poprzez sprawdzenie zawartości co2 w płynie chłodniczym). Dpnr niedawno był wypalany w trybie serwisowym i dosyć dziwne wydaje mi się połączenie dymienia z wejściem silnika w określone obroty -przez to wydaje mi się, że objaw nie jest spowodowany wypalaniem filtra dpnr. Macie jakieś pomysły co do przyczyny dymienia?
kaka600
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2014, o 23:37
Model Lexusa: is220dpułtusk
Skąd:: pułtusk
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: kaka600 »

Witam. Możecie powiedzieć gdzie i za ile.można wyciąć ten filtr? Od miesiąca mi tak dyni ze... Bylem w lexus i chcą mi go wymienić za 7500zl...
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: KRYSPIN BACK »

http://www.dpf-serwis.pl/toyota

wujek google twoim przyjacielem
LEXUS.jp
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: q3_ »

tomkar pisze:Przerabiałem ten temat u siebie. Fizyczne usunięcie filtra DNPR i montaż emulatora rozwiązuje problem raz na zawsze, dopalania te na trasie i serwisowe pomagają na kilkaset kilometrów. U mnie filtr zawalony był kompletnie, katalizatory również a jest ich dwa, też zostały usunięte. Zamontowany został także POWER BOX. Po tym zabiegu nie poznaje auta, na mokrej szosie potrafi zrywać trakcję na trzecim biegu.
Podobnie u mnie. W prawdzie niezbyt często ale od czasu do czasu jak przycisnę na trasie to pojawia się biały dym. Po pewnym czasie znika. Dodam, że mam silnik po remoncie w ramach akcji serwisowej, więc nie przypuszczam, żeby coś z nim się działo. Czy mógłbyś powiedzieć gdzie wykonywałeś usunięcie i jak działa power box?
Dzięki.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: biały dym

Post autor: Dawid0ss »

Jak dymi z komina na biało, to zapodaj z tyłu kartkę "Habemus Papam" i będzie fest ! ;-)

Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości