Lexus LS 430 Problem z audio

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: prosperopro »

u mnie jest po lewej stronie w bagazniku zewnetrzny wzmacniacz dziala radio i bez niego ale o wiele gorzej. hmmm... raczej nie gorzej a mniej galka moge ruszac bo pierdza glosniki :D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: legato97 »

prosperopro pisze:bez wzmaka powinno grac sam ostatnio chcialem sprawdzic jak brzmi radio ze wzmakiem i bez i jakos dla mnie roznicy nie bylo. jedz do elektronika on rozbierze radio podepnie posprawdza styki ewentualnie moze cos padlo w radiu ;)
To o co Ci tu chodzilo wtedy? :acute:

Poczytalem chwile i wyszlo, ze raczej napewno jest to wzmak ( jakas bolaczka tego rocznika), znajduje sie po prawej stronie bagaznika( musisz rozebrac bok bagaja), cos jeszcze bylo, ze jezeli masz audio ML, to po podmianie wzmaka na aftermarket, navi nie dziala, wiec ludzie staraja sie naprawiac, lub uzywka z ebay. Tu masz moze pomocna rzecz jak juz bedziesz blisko:)
http://www.clublexus.com/gallery/data/5 ... age_16.jpg

Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: maniek_ls400 »

Moim zdaniem, przed rozbiórką samochodu na kawałki, należy wziąć Repair Manual rozdziały Diagostic oraz Audio i przejść przez nie. Te manuale naprawdę są napisane z sensem i korzystanie z nich oszczędza masę czasu i zapobiega szukaniu przyczyn na oślep i eksperymentowania. Co z tego, że dostaniesz się do wzmacniacza ? To jest metalowa pucha przykręcona do blachy w bagażniku z podłączonymi 3 lub 4 wtyczkami. Nic na niej nie świeci, nic nie daje znaku, że wmak gra (no może robi się trochę ciepły po dłuższym używaniu). Nie wierzę w samoistne wysunięcie się wtyczek jeśli nie są połamane.
Gdybyś jednak 'rył' w bagażniku - wyjmujesz osłonę koła, osłonę komputera od navi (po prawej stronie stojąc z tyłu LSa), odkręcasz 4 uchwyty do siatki, zdejmujesz plastikową osłonę zamka bagażnika, wyciągasz wszystkie zaślepki-plastiki mocujące boczek i dopiero masz dostęp do wzmacniacza. Uczulam Cię na delikatne zdejmowanie boczku - łatwo pękają jego krawędzie od wewnątrz i potem będzie wyłaził spod uszczelki bagażnika i wyglądał kiepsko.
Jeśli umiesz posługiwać się miernikiem to we wspomnianym repair manualu są podane wartości napięć wraz z opisem sytuacji, w których te napięcia się pojawiają. Miernik (prosty multimetr) to jakieś 20-30 zł.
BTW. Czy po wejściu w navi (nie wiem czy masz model z ekranem dotykowym) i następnie Menu -> Volume i zmianie głośności słyszysz komunkat w lewym przednim głośniku ? Czy masz wbudowany telefon z zestawem głośnomówiącym ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Leetvoos
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2017, o 20:09
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Milanówek
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: Leetvoos »

Witam,
Odswieze trochę temat a mianowicie chodzi o Ls400 97 po fl. Pewnego dnia audio przestało działać i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że nie mogę wejść nawet w opcje menu. Pojawia się komunikat "check CD-ROM". Wszystkie opcje nazwijmy to "zwykle" wyświetlacza działają ( obsługa klimy, radia etc.). Ktos jakieś pomysły?
Pozdrawiam.
mariuszpawlak27
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2022, o 14:52
Model Lexusa: ls430
Skąd:: 97-200 TOMASZÓW MAZ
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: mariuszpawlak27 »

Witam kolege. stary wątek ale mam ten sam problem . Czy znalazłes rozwiazanie
mariuszpawlak27
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2022, o 14:52
Model Lexusa: ls430
Skąd:: 97-200 TOMASZÓW MAZ
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: mariuszpawlak27 »

wiatm mam ten sam probel czy znalazełs rowiazanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości