[GS450h]Hybryda z gniazdka 220v

wort
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, o 09:51
Model Lexusa: is200
Skąd:: bielsko biała
Kontakt:

[GS450h]Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: wort »

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Chciałbym zapytać, czy można by przerobić hybrydowego gs450,tak żeby można było naładować akumulatory z gniazda 220?
Perspektywa 10zł za 100km jest kusząca.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: prosperopro »

hmmm... ale co ci to da ? i tak na samym elektrycznym silniku nie bedziesz jezdzil bo sluzy jako dodatkowy. a spalinowy i tak laduje podczas jazdy elektryczny ;)
chcesz zrobic z hybrydy smochod na prad ? ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
wort
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, o 09:51
Model Lexusa: is200
Skąd:: bielsko biała
Kontakt:

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: wort »

O ile mi wiadomo gs450 może jechać wyłacznie na silniku elektrycznym,z ograniczoną prędkością chyba do 40(myśle że można by je obejść),ja mam do pracy 8km,jazda na bęzynie na takim dystansie to wysokie zużycie paliwa,silnika,katalizatora i akumulatora(nienagrzany katalizator w dodadku nie działa),nowoczesny dizel w takiej sytuacji popełnia sepuku. Jazda na silniku elektrycznym wyjdaje się idealna.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: dS »

w US w sprzedaży są PHEV kity do Priusa.
http://www.enginer.us/products/conversion_kit.php


tutaj coś piszą że kit podchodzi także pod GS450h i CT200h
http://www.electricautosports.com/plug-in-prius

i tutaj jeszcze do poczytania
http://calcars.org/howtoget.html

Czy w Polsce ktoś jest w stanie to zrobić? Możliwe ale koszty będą bardzo duże, np ostatnio w polskiej edycji programu Dragons Den był osobnik który przerabiał auta na elektryczne ,bodajże dla jakiejś austriackiej instytucji ,to przeróbka Smarta ForTwo kosztowała 60 000zł, a dla większego auta będzie to znacznie więcej.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
wort
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, o 09:51
Model Lexusa: is200
Skąd:: bielsko biała
Kontakt:

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: wort »

dS pisze:w US w sprzedaży są PHEV kity do Priusa.
http://www.enginer.us/products/conversion_kit.php


tutaj coś piszą że kit podchodzi także pod GS450h i CT200h
http://www.electricautosports.com/plug-in-prius

i tutaj jeszcze do poczytania
http://calcars.org/howtoget.html

Czy w Polsce ktoś jest w stanie to zrobić? Możliwe ale koszty będą bardzo duże, np ostatnio w polskiej edycji programu Dragons Den był osobnik który przerabiał auta na elektryczne ,bodajże dla jakiejś austriackiej instytucji ,to przeróbka Smarta ForTwo kosztowała 60 000zł, a dla większego auta będzie to znacznie więcej.
Wielkie dzięki ,widze że temat w stanach istnieje.
Swoją drogą ciekawe dlaczego japończycy tego nie zrobili,mam pewną spiskową hipoteze.
Ale dlaczego zamontowanie dodatkowej" wtyczk"i ma byc tak drogie?
Ja nie chce zrobić z gs auta stricte elektrycznego,to ma być dalej hybryda,chciałabym przez noc naładowac akumulatory do pełna ,pojechać bez smrodu i chałasu do pracy 4km,wrócić 4km i znów naładowac, a na wakacje pognać 220 autostradą,
Czy ktoś wie jaki jest zasięg gs na silniku elektrycznym.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: prosperopro »

jak to mowia nie ma rzeczy niemozliwych ;) zwracam honor nie wiedzialem ze sie da priusa przerobic ;) ale to bezsens dla mnie wypruj caly silnik wstaw elektryczny i akumulatory wtedy tanio sie bedzie jezdzilo ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
wort
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, o 09:51
Model Lexusa: is200
Skąd:: bielsko biała
Kontakt:

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: wort »

prosperopro pisze:jak to mowia nie ma rzeczy niemozliwych ;) zwracam honor nie wiedzialem ze sie da priusa przerobic ;) ale to bezsens dla mnie wypruj caly silnik wstaw elektryczny i akumulatory wtedy tanio sie bedzie jezdzilo ;)
Chyba nie bardzo się rozumiemy.
Jeszcz raz powtórze,nie chce auta stricte(znaczy" wyłącznie") elektrycznego,ja nie chce na krótkich dystansach odpalać silnika benzynowego
tylko jeżdzić na fabrycznych akumulatorach naładowanych z gniazdka 220V .A na dłuższe trasy wykorzystywać normalny napęd hybrydowy.
Przecież właśnie brak smrodu i hałasu w amerykańskich bogatych dzielnicach skłonił ich mieszkańców do zakupu hybryd,bo szeroko pojętą ekologie ekologie mają w d.
Gdyby jakiś niemiecki ćwok odpalił tam swoje Q7 w dizlu ,to by go zlinczowali
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: prosperopro »

aaaaa teraz rozumiem ale przeciez akumulatory sa ladowane podczas to co Ci to da? zreszta nie maja tak duzej mocy zeby przejezdzic 100km bez ladowania.
nie wiem skad wziales takie rzeczy o tych dzielnicach luksusowych. ok gwiazy jezdza priusami osoby medialne ;) ale wiecej i tak jest samochodow ktore maja V8 i wiecej pod maska typu ferrari lambo lub inne exotic cars ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
wort
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, o 09:51
Model Lexusa: is200
Skąd:: bielsko biała
Kontakt:

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: wort »

prosperopro pisze:aaaaa teraz rozumiem ale przeciez akumulatory sa ladowane podczas to co Ci to da? zreszta nie maja tak duzej mocy zeby przejezdzic 100km bez ladowania.
nie wiem skad wziales takie rzeczy o tych dzielnicach luksusowych. ok gwiazy jezdza priusami osoby medialne ;) ale wiecej i tak jest samochodow ktore maja V8 i wiecej pod maska typu ferrari lambo lub inne exotic cars ;)
Widze ,że dalej się nie rozumiemy,
przecież napisałem ,że chodzi o 4km do pracy i z powrotem,a nie o 100km.
O amerykańskich dzielnicach wiem bo tam byłem, przy swoim domu jadą na napędzie elektrycznym,potem odpalają V8 ale w LS600h
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: prosperopro »

ciezkie myslenie mam :D no ok to juz jak prawie wszystko wyjasnilismy to co 'stan' to obyczaj ;) szczerze by mnie walilo srodowisko jak bym mial kase na mieszkanie w takiej dzielnicy i jazde exoticami ;) ale koniec offtopu ;D :dash: zreszta jak mozna dbac o srodowisko jak w kazdej chwili srodowisko jest nas w stanie wybic ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk4 2012-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości