[gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: JanB »

Tak, pewnie miałeś rację, że to brak kalibracji żyroskopu, ale zastanawiające jest, że nie mogłem tej kalibracji zrobić tym prostym sposobem polecanym przez kolegę sandr a u innych kolegów i z PL i USA to działało.
Pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: rsz1981/2 »

Koledzy mam podobny problem....po wymianie sworzni i końcówek drążków zaczęły mi świecić kontrolki ABS, VSC i VSC OFF.
Nic przy hamulcach nie było ruszane. Niestety podany sposób rozwiązania problemu nie zadziałał. Pozostaje chyba odwiedzić ogarnięty serwis.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: LinkPL »

rsz1981/2 pisze:Koledzy mam podobny problem....po wymianie sworzni i końcówek drążków zaczęły mi świecić kontrolki ABS, VSC i VSC OFF.
Nic przy hamulcach nie było ruszane. Niestety podany sposób rozwiązania problemu nie zadziałał. Pozostaje chyba odwiedzić ogarnięty serwis.
Czasami jak podniesiesz koła i będzie nimi kręcił w górze na włączonym zapłonie wtedy vsc potrafi zgłupieć. Możesz albo podłączyć się pod interfejs i tam szukać błędów, albo pojeździć trochę i powinno samo zgasnąć. Przerabiałem temat w mkIII, a niestety nie napisałeś swojego modelu.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: rsz1981/2 »

LinkPL pisze:
rsz1981/2 pisze:Przerabiałem temat w mkIII, a niestety nie napisałeś swojego modelu.

Pozdrawiam
Link
GS300 mkII
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: rsz1981/2 »

rsz1981/2 pisze:Koledzy mam podobny problem....po wymianie sworzni i końcówek drążków zaczęły mi świecić kontrolki ABS, VSC i VSC OFF.
Nic przy hamulcach nie było ruszane. Niestety podany sposób rozwiązania problemu nie zadziałał. Pozostaje chyba odwiedzić ogarnięty serwis.
Temat ogarnięty - przerwany kabel od czujnika ABS w kole prawym.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: KarolGT »

PCMSCAN potrafi usunąć palące się kontroli VSC i wraca kontrola trakcji
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: madkiw »

Odkopię, mam taki problem że powiedzmy raz na dwa miesiące potrafią się zaświecić te kontrolki. Jak zrobię reset zworą, znowu jeest spokój na jakiś czas. Zawsze to wyskakuje jak postoi noc, albo kilka godzin, wsiąde i odpalam i świecą.
Błędów nie wywala żadnych, jeździ normalnie. Tak sobie myślę, nie znam konstrukcji tego "yaw sensor"-a ale może on się blokować ?
Czy np. kupno innego używanego i podmianka by coś mogła dać ?
adam8720
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 08:14
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: adam8720 »

Podepnę się pod temat. Wcześnie na feldze 17x8J oponach 235 45 R17 wyświetlało mi tuż po ruszeniu VCS OFF. Według procedury zrobiłem zworkę, VCS ABS zaczęło migać na 10-15s wyjąłem kluczyki potem zworkę problem znikł. Zmieniłem koła na felgi przód 18x8J opona 235 45 R18 tył 18x10J 255 40 R18, na drugi dzień po założeniu ten sam problem, znowu zworka i procedura ale problem nie znika. Ma ktoś jakiś pomysł? Może chodzić o rozmiar opon? Pozdrawiam
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: madkiw »

adam8720 pisze:Podepnę się pod temat. Wcześnie na feldze 17x8J oponach 235 45 R17 wyświetlało mi tuż po ruszeniu VCS OFF. Według procedury zrobiłem zworkę, VCS ABS zaczęło migać na 10-15s wyjąłem kluczyki potem zworkę problem znikł. Zmieniłem koła na felgi przód 18x8J opona 235 45 R18 tył 18x10J 255 40 R18, na drugi dzień po założeniu ten sam problem, znowu zworka i procedura ale problem nie znika. Ma ktoś jakiś pomysł? Może chodzić o rozmiar opon? Pozdrawiam
I jak rozwiązałeś jakoś problem ? Mi ostatnio też się znowu zaświeciły, zauważyłem że robi to czasem jak zimno i długo stoi krzywo, na wyższym krawężniku np.
Nie wiem czy wymiana tego sensora by nie pomogła, może coś się przycina ? Niby jest pod podłokietnikiem.
p91alx
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 mar 2019, o 08:02
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Aleksandrów Łódzki
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: p91alx »

Przy awarii przewodów zapłonowych pojawiła mi się kontrolka VSC OFF, oraz VSC- po wymianie ich na nowe oraz na wszelki wypadek świec błąd jak był tak jest.. po podłączeniu pod komputer nie wyrzuca żadnych błędów (wcześniej były związane z wypadaniem zapłonu).
Nie mam pojęcia od czego zacząć tą walkę- może ktoś zna sposób na uporanie się z tym? Nie próbowałem jeszcze zworkami, ale wydaje mi się, że kalibracja żyroskopu ma mało wspólnego z zapłonem.. Ale specem nie jestem, a w okolicy brak dobrego fachowcy od Toyoty/Lexa.. A do ASO nie uśmiecha mi się jechać bo już ostatnio się wydoiłem przy naprawie lakierniczej..
Może macie jakieś pomysły, sugestie od czego zacząć?
>Lexus GS 300 MK2 2002r<
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości