[gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: Yarecki »

angrzeda pisze:Nie wiem skąd taka zależność, ale u mnie dwukrotnie zapaliły się te kontrolki, kiedy jedna ze świec miała przebicie. Podłączenie pod ELM 327 pokazało błąd wypadania zapłonów. Po skasowaniu kontrolki zgasły... Wymiana świec i kontrolki się nie zapalają :)
Oczywiście to missfire powoduje takie błędy w większości przypadków.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: JanB »

Ale po przebadaniu mojego auta na KTS-ie nie wykryto mi żadnych błędów oprócz "czujnik słońca - prawy i lewy" w systemie klimy (błędów nie dało się usunąć). Niestety KTS nie wykrył systemu ABS/VSC. Więc tego nie mogłem sprawdzić. Silnik chodzi równo, ma moc. Po zakupie wymieniłem olej i filtry. Świec nie sprawdzałem.
Pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: JanB »

coś mi edycja posta powyższego nie wyszła, ale do rzeczy. Grzebiąc w necie znalazłem Biuletyn Serwisowy Toyoty, w którym opisują procedurę usunięcia błędu swiecenia się VSC i VSCoff. Jest ona zgodna z tym co pisał wyżej kolega sandr Trzeba zewrzeć w gnieździe OBD dwa konektory - masę i sygnał ABS. Widać, że problem dotyczy nie tylko Lexów ale i innych modeli Toyoty. Oto link w pdf i po angielsku ale tłumacz google daje radę: http://www.toyotapart.com/VSC_LIGHT_ON_ ... 03-005.pdf
Mój problem to, które piny zewrzeć w moim GS300 z XI 2002, bo opisywane przez sandr-a u mnie nie działają. Można jakoś to zbadać?
Pozdrawiam
JanB
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: Yarecki »

JanB pisze:coś mi edycja posta powyższego nie wyszła, ale do rzeczy. Grzebiąc w necie znalazłem Biuletyn Serwisowy Toyoty, w którym opisują procedurę usunięcia błędu swiecenia się VSC i VSCoff. Jest ona zgodna z tym co pisał wyżej kolega sandr Trzeba zewrzeć w gnieździe OBD dwa konektory - masę i sygnał ABS. Widać, że problem dotyczy nie tylko Lexów ale i innych modeli Toyoty. Oto link w pdf i po angielsku ale tłumacz google daje radę: http://www.toyotapart.com/VSC_LIGHT_ON_ ... 03-005.pdf
Mój problem to, które piny zewrzeć w moim GS300 z XI 2002, bo opisywane przez sandr-a u mnie nie działają. Można jakoś to zbadać?
To wszystko zależy z jakiego powodu się zaświeciło bo może być ich kilka.
Możliwe, że tylko yaw sensor potrzebuje kalibracji.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: JanB »

Dalszy postęp prac przy usuwaniu mojego świecenia VSC i VSCoff. Jeszcze raz połączyłem zwornikiem 3 konektor od lewej u góry gniazda OBD z 5 od lewej w dolnym rzędzie. Kluczyk na ON. i po odczekaniu kilku sekund zacząłem naciskać stop energicznie przez mniej więcej 10 sekund. Zapiszczało i zapaliły się kontrolki ABS, VSC i VSCoff. Potem zgasły, ale nie migały. Rozłączyłem wszystko. Kluczyk oFF. Wyjechałem z garażu....i to samo :mad:
Pozdrawiam
JanB
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: sandr »

Właśnie, nie znamy przyczyny twoich problemów... niemniej jednak, warunkiem prawidłowej kalibracji VSC jest ustawienie samochodu (z kołami skierowanymi do jazdy na wprost) na płaskiej powierzchni.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: JanB »

Tak, o tym pamiętałem, w garażu mam równo. Jak już przeczytałeś te moje posty, to może byś dał jakiś pogląd na to, że w tym amerykańskim wątku, który podałeś igorowi na kolejnych stronach, ktoś podał inne konektory gniazda OBD do połączenia na krótko. (jest poglądowy rysunek nawet gdzie) Może zmienili coś japońce pod koniec roku, bo mój GS jest z listopada 2002? Na Youtubie jest też filmik jak facio zwiera spinaczem jeszcze inne konektory w OBD (mówi, ze 12 i 14???). Można obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=FhvuuFK1cTY
Nie wiem co o tym myśleć. Czy czeka mnie wizyta w serwisie ASO?
Pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: sandr »

Mój jest z marca 2003 i podane rozwiązanie zadziałało, swoja drogą - wizyta w ASO to niezły pomysł.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: JanB »

Sprawa na razie rozwiązana. Pojechałem rano do warsztatu z sieci Boscha, który ma jeszcze lepszy komputer. Podłączyli, wprowadzili dane mojego auta i... komp wszystkie systemy widział...oprócz ABS :down: Już miałem się umawiać do ASO, ale kumaty mechanik, za moją poradą, poszukał oprogramowania do Camry. Dokladnie miał tam napisane Camry Wagon 2002-2006. I okazało się, że komp z tego miejsca rozpoznał system ABS-u mojego Lexa, a w tym VSC - tu nazywany ESP wersja 9.12.2. Po przeprowadzeniu procedury sprawdzenia i kalibracji (kontrolki migały jak cholera) VSC zgasło. Pojechałem na polną drogę, aby sprawdzić. ABS i stabilizacja działa, nic nie świeci. UFF :podziw: Dałem chłopakowi z tej radości na flaszkę. Dziwne trochę to wszystko, ale elektronikę trudno zrozumieć...
Pozdrawiam
JanB
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: Yarecki »

JanB pisze:Sprawa na razie rozwiązana. Pojechałem rano do warsztatu z sieci Boscha, który ma jeszcze lepszy komputer. Podłączyli, wprowadzili dane mojego auta i... komp wszystkie systemy widział...oprócz ABS :down: Już miałem się umawiać do ASO, ale kumaty mechanik, za moją poradą, poszukał oprogramowania do Camry. Dokladnie miał tam napisane Camry Wagon 2002-2006. I okazało się, że komp z tego miejsca rozpoznał system ABS-u mojego Lexa, a w tym VSC - tu nazywany ESP wersja 9.12.2. Po przeprowadzeniu procedury sprawdzenia i kalibracji (kontrolki migały jak cholera) VSC zgasło. Pojechałem na polną drogę, aby sprawdzić. ABS i stabilizacja działa, nic nie świeci. UFF :podziw: Dałem chłopakowi z tej radości na flaszkę. Dziwne trochę to wszystko, ale elektronikę trudno zrozumieć...
Czyli jak pisałem wcześniej problem okazał sie yaw sensor - standard.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości