[gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

igor
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, o 23:19
Model Lexusa: gs300
Skąd:: syke
Kontakt:

[gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: igor »

ma ktos jeszcze pomysl na palace sie kontrolki vsc i vsc off.lexus gs 300 2002r. 122 tkm.reset kompa przez odlaczenie klemy nie pomogl.na testerze zadnych bledow.zapala sie to ustrojstwo tuz po ruszeniu autem.jezdzi normalnie.mialem blad p0430 wykasowalem go to zapalilo sie vsc vsc off.fuck.moze to byc od zdechlego kata lub od sondy lambda.poooooooooooooooooooooooomocy bo nie lubie tych lampek.pozdrawiam igor.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: pomocy

Post autor: Marchol »

Z tego co znalazłem jest to albo katalizator albo lambda.
http://bahamutcars.free.fr/workshop/GS_ ... i_0053.pdf
Obrazek
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: pomocy

Post autor: Flash »

Błąd 043 to właśnie niewystarczająco wydajny katalizator. Jeśli padłaby lambda to albo wywaliło by błąd grzałki jeśli by była przepalona, albo nic by się nie odezwało bo nie zamieniałaby tlenu ze spalin na napięcie jeśliby nawet tam występował.
Więc niestety lambda pracuje dobrze i widzi niedopalony tlen za katami. Możesz na tą okazję zakupić "emulator"

http://allegro.pl/emulator-sondy-lambda ... 19530.html

Jeśli nadal będzie wywalał błąd, zaspawujesz dziurkę tak aby nie dostawały się do środka spaliny w ogóle i to zawsze pomagało.

Jeśli zapala ci się VSC zaraz po ruszeniu, to jest problem z którymś czujnikiem ABS. Albo należy go wykalibrować, albo jest uszkodzony więc trzeba wymienić.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: pomocy

Post autor: klexus »

jak byłby problem z czujnikami przy kołach wywalało by na desce jeszcze ABS bo to wszystko chodzi na jednych czujnikach,
VSC ma czujnik pod podłokietnikiem jest to żyroskop, wydaje mi się ze jak by padały sondy wywalił by checka.

kolego Igor w jakim celu rozpoczynasz 2 wątki pisząc to samo, tamten ląduje w koszu.
igor
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, o 23:19
Model Lexusa: gs300
Skąd:: syke
Kontakt:

Re: pomocy

Post autor: igor »

blad 430 to temat ktory sie rozpoczol po zalaniu kiepskiej wachy.2 miechy temu robilem Tüvi spalinki byly git.tylko zastanawia mnie jedno w chwili wykasowania trzeci raz bledu 430 zapalily sie vsc i vscoff.czy to zbieg okolicznisci.sprawdze abs bo ten zyroskop to tylko aso .mieszkam w niemczech i do tureckich druciarzy nie jade, poczekam do sierpnia jak bede w polsce.jesli okaze sie padniety kat to musze szukac jakies alternatywy bo w deutschlandzie numer z emulatorem nie przejdzie .bede szukal uzwanego.dzieki za odpowiedzi igor
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: sandr »

igor pisze:ma ktos jeszcze pomysl na palace sie kontrolki vsc i vsc off.lexus gs 300 2002r. 122 tkm.reset kompa przez odlaczenie klemy nie pomogl.na testerze zadnych bledow.zapala sie to ustrojstwo tuz po ruszeniu autem.jezdzi normalnie.mialem blad p0430 wykasowalem go to zapalilo sie vsc vsc off.fuck.moze to byc od zdechlego kata lub od sondy lambda.poooooooooooooooooooooooomocy bo nie lubie tych lampek.pozdrawiam igor.
U mnie podobny objaw dał rozkalibrowany czujnik (yaw rate sensor)... Chciałem sczytać stary błąd, mechanik podłączył tester i po odłączeniu - samoistnie pojawiły się wyżej opisane objawy.

Rozwiązanie "dla potomnych" (skutkuje w LS, GS, ES): http://www.clublexus.com/forums/ls430/3 ... c-off.html -> post nr # 11, należy stosować się do drugiego, poprawionego rysunku wyjścia OBD z postu nr # 13 (najlepiej, przed robotą przeczytać sobie spokojnie cały wątek).

Ważne!!! - podczas kalibracji VSC, samochód musi stać na płaskiej powierzchni (nachylenie max. 1%) z kołami ustawionymi do jazdy na wprost.
igor
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, o 23:19
Model Lexusa: gs300
Skąd:: syke
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: igor »

podziekowania dla kolegi sandr za rozwiazanie problemu.zworka pinow w obd pomoglai lampki vsc vscoff zgasly.niech moc bedzie z kazdym kierowca lexa i ojciec dyrektor tez chc jezdzi nie lexem ale maybachem. :shout: :shout:
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: sandr »

Cieszę się bardzo, że pomogło - i proponuję moderatorowi przyklejenie tego wątku.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: JanB »

Witam, w moim GS300 2002 z listopada również zapaliło się VSC i VSCoff. Niestety nie działa u mnie ta metoda podana przez kolegę sandr Czy to możliwe, że w moim modelu złącze OBD ma inny układ? Może ktoś z kolegów wie jak skalibrować VSC?
Pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: angrzeda »

Nie wiem skąd taka zależność, ale u mnie dwukrotnie zapaliły się te kontrolki, kiedy jedna ze świec miała przebicie. Podłączenie pod ELM 327 pokazało błąd wypadania zapłonów. Po skasowaniu kontrolki zgasły... Wymiana świec i kontrolki się nie zapalają :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość