pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: konik_80 »

awaryjne odpalanie na gazie jest wykonywana wyłącznie na gazie a funkcja "ciepły start" nie startuje z gazu tylko przez pierwszą sekunde uruchamia PB i dopiero załącza gaz - w moim pytaniu chodziło mi czy sandr próbował odpalić "awaryjnie" na gazie.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: sandr »

Próbowałem (po przytrzymaniu przycisku ~20 sek. kiedy zaświeciła się cała skala?), ale nie zaskoczył od razu i odpuściłem temat. Po kolejnym przyciśnięciu zaczął odpalać "na dotyk" i do wymiany postaram się gada więcej nie dotykać... Problemy występowały jedynie na ciepłym silniku.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: sandr »

Cóż, pierwsze 2.000 km na LPG mam już za sobą. Generalnie - nie żałuję ani jednej wydanej na instalację złotówki. Poprzednia regulacja zlikwidowała problemy z odpalaniem, silnik na LPG ciągnie równo w całym zakresie obrotów - no i zużycie paliwa. Tutaj jestem przyjemnie zaskoczony, miasto - wiadomo ~14 litrów na 100 km (z tym się trzeba pogodzić), mieszana jazda z przewagą autostrad (weekend w CZ) 11,5~12 litrów na 100 km i ostatni wyjazd do Poznania (<->550 km) czyli -> przepisowo w terenie zabudowanym, po za -> 100~110 km/h, ograniczając zbędne przyspieszania/wyprzedzania i zużycie w pobliżu 10,5 litra na 100 km stało się faktem. Zbiornik 65 litrów (realne 58) wystarcza na 400-500 km. Oby tak dalej...
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: sandr »

Za mną kolejne 40.000 km na LPG, można powiedzieć że z instalacji jestem zadowolony. Spalanie w normie, bezawaryjna praca - po za zachowaniem reduktora (czerwony ACR 01), od pewnego czasu podczas depnięcia w pedał przerzuca na benzynę. Dzisiaj podczas próbnej jazdy z podpiętym komputerem widać było że spadki ciśnienia są spore (z 1,30 nawet do 0,85 bar). Teraz stoję przed wyborem (reduktor jest na gwarancji): wymienić ACR na nowy, czy olać sprawę i kupić coś porządniejszego np. KME Gold?...

P.S.
problemy z odpalaniem na ciepło ustąpiły po podpięciu zasilania do właściwego przewodu stacyjki.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: LinkPL »

Na początku tematu był tam wątek o temperaturę gazu przy przełączaniu ... ile tam ustawić, żeby w miarę szybko się przełączał, bo przy obecnych tem w okolicach 0-3 C to jakichś 2,5 km mi się przełącza ... a z reguły oczywiście na zimnym silniku nie cisnę ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: konik_80 »

sandr pisze:Za mną kolejne 40.000 km na LPG, można powiedzieć że z instalacji jestem zadowolony. Spalanie w normie, bezawaryjna praca - po za zachowaniem reduktora (czerwony ACR 01), od pewnego czasu podczas depnięcia w pedał przerzuca na benzynę. Dzisiaj podczas próbnej jazdy z podpiętym komputerem widać było że spadki ciśnienia są spore (z 1,30 nawet do 0,85 bar). Teraz stoję przed wyborem (reduktor jest na gwarancji): wymienić ACR na nowy, czy olać sprawę i kupić coś porządniejszego np. KME Gold?...
Pytanie czy wszystkie filtry są czyste - może nie wymieniałeś ich jakiś czas i stąd takie spadki? W PL niestety z niezrozumiałych przyczyn gaz jest uwalony i nawet tankując na markowych stacjach po 5k km mogą być filtry uświnione do tego stopnia, że są spore spadki przy bucie ALE może być tez oczywiście zwalony reduktor... a w przypadku ACR dość często się to zdarza.

PS. W przypadku zmiany reduktora Gold to dobra opcja.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: konik_80 »

LinkPL pisze:Na początku tematu był tam wątek o temperaturę gazu przy przełączaniu ... ile tam ustawić, żeby w miarę szybko się przełączał, bo przy obecnych tem w okolicach 0-3 C to jakichś 2,5 km mi się przełącza ... a z reguły oczywiście na zimnym silniku nie cisnę ...

Pozdrawiam
Link
Z reguły mało który gaziarz ustawia inną temp niż 30stopni ale jeśli masz tyle ustawione a przełącza ci się po 2.5km to może reduktor/y jest/są źle wpięte w obieg wodny ?
Pamiętam mój IS200 przy -8 na dworze potrzebował do przełączenia się (ustawione na 40stopni) 1km z może małym hakiem lub max 5min na wolnych jeśli trzeba było go odśnieżyć.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: Yarecki »

Trzeba, też nadmienić, że lepiej nie grzebać samemu bo straci się gwarancję na wszystko , chyba że ktoś to zlewa.
Ja mam tak że przy -20 to może z 200 metrów przejadę (albo pochodzi chwilkę dosłownie w idle'u) a jak jest cieplej to natychmiast po odpaleniu mam LPG nawet po nocy.
Wszystko zależy od konfiguracji zestawu i ustawienia na konkretnym sterowniku, różnie realizowane są niby te same funkcje u różnych producentów.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: sandr »

konik_80 pisze:...może nie wymieniałeś ich jakiś czas i stąd takie spadki? W PL niestety z niezrozumiałych przyczyn gaz jest uwalony i nawet tankując na markowych stacjach po 5k km mogą być filtry uświnione do tego stopnia, że są spore spadki przy bucie ALE może być tez oczywiście zwalony reduktor...
Filtry wymieniam regularnie, obecne mają jakieś 5.000 km... Biorąc pod uwagę, że na benzynę przerzuca tylko w trybie PWR (a i to nie za każdym razem) zdecyduję się jednak na zakup KME Gold.
Michal85
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 20 maja 2016, o 16:11
Model Lexusa: Gs300 mk2
Skąd:: Tarnowskie góry
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: Michal85 »

Witam co powiecie na taki zestaw do gs300 mk2
Stag 300plus
Reduktor acrc01 czerwony.do 250 koni lub kme gold do 300
Barakudy lub hany
Wlew pod klapka wiadomo
A co z lubryfikatorem???dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości