[GS300] jaki olej do MK1

MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: [GS300] jaki olej do MK1

Post autor: MączeK »

Lej jak najdłużej pełnego syntetyka:) Zmieniaj Olej co 8tys i bedzie wszystko wporzadku co do oliwy to ja Ci polecam Shella Ultra 5W30. Jezdzilem dlugi czas na Motulu 5W30 i szczerze powiem, ze jakosciwo Shell go bije na glowe.
Oliwa Shella bardzo dlugo trzyma swoje wlasciwosci nie robi sie szybko czarny i smolisty, nie przepala sie i nie osadza tak jak np: Castrol.. Leje go do Lexa i do ITR-a gdzie przewaznie wskazowka obrotomierza jest w polu 8600rpm a temperatura dochodzi do 110 stopni w czasie pałowania i dosłownie przez przejechane 5tys km zero poboru oliwy do tego olej jest czyst i swiezy jak po zalaniu, dla tego tez przeszedlem z Motula na Shella.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS300] jaki olej do MK1

Post autor: klexus »

jedno sprostowanie, nie ma silnika który nic oleju nie bierze, druga sprawa nie ma oleju który jest cały czas klarowny a jak jest to znaczy ze kiepsko płucze,
Uważam ze olej dobiera sie do silnika, a nie ze najdroższy będzie najlepszy, chciałbym widzieć oleje które były wlewane do GS MK I 15 lat temu, wydaje mi sie ze na 1000% były duzo gorsze niz obecny Lotos, tak wiec dobierz gęstość oleju do warunków pracy silnika, i to wszystko.
a czy to bedzie Mobil, Elf, Shell, czy Motul to bez różnicy. ja osobiste mam wlanego Motula
Awatar użytkownika
noangels
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 16 gru 2010, o 20:42
Model Lexusa: GS300 MK1
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Re: [GS300] jaki olej do MK1

Post autor: noangels »

Ja mam zalane TOP TEC 4100 5W-40

http://liquimoly.pl/features/katalog?pa ... gory_id=22

I dodatkowo MoS2

http://liquimoly.pl/features/katalog?pa ... gory_id=13

Powiem Ci że jest ok po 11 tysach i niedługo także bede zmieniał i wleje to samo. Ale tak jak poprzednicy pisali każdy ma swój typ.

Troszke info na temat MoS2

http://www.liqui-moly.pl/serwis/informa ... na-silnika

Pozdro
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [GS300] jaki olej do MK1

Post autor: janasek »

krzywydg pisze:Książka serwisowa i autoryzowany serwis zaleca mineralny 15w40 do lexus GS 300 Mk I :]
No tak ale Ty masz wersję na USA, prawdopodobnie z jakiegoś ciepłego stanu, bo tam faktycznie bardzo często, równiez dzisiaj dosyć nowe auta jeźdzą na mineralu.

noangel a zjadło Ci coś tego oleju przez ten rok?

Klexus masz rację, ewentualnie może go tak mało zjeść że można tego centa ubytku nie zauważyć na miarce. :) Też uważam że olej na koniec wymiany nigdy nie będzie taki klarowny jak na początku, po tylu latach jakis syf w silniku musi się nagromadzić i trzeba go jakos ze środka wytargać. :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [GS300] jaki olej do MK1

Post autor: passat1978 »

Piotr a tak w ogóle to czy wiesz na jakim oleju masz obecnie auto? ( z rególy jest jakaś informacja, serwisowa ksiązka lub karteczka pod maską lub jak w autach niemieckich wklejka na krawedzi drzwi) jeśli na pełnym syntetyku ( 0W/30, 0W/40. 5W/30 lub 5W/40) przy czym loeje /30 to raczej oleje zimowe- to jeśli motorw :hobby: pobiera Ci od wymiany do wymiany tylko tyle co z połowy miarki zejdzie do minimum co można uwarzać za stan bardzo dobry :ok: ( jak to już moi przedmówcy pisali " każdy silnik coś bierze" ) to jeździ dalej na pełnym syntetyku jesli nie masz pewności to proponował bym w najlepszym wypadku pól syntetyk 10W/40.
Pisze tak bo mam osobiste doświadczenia niestety złe gdy po wlaniu lepszej klasy oleju ( w moim przypadku pól syntetyka zamiast minerała po 12000 km zapalilą sie kontrolak oleju przy mocno dogrzanym silniku i to mnie bardzo irytuje ale olalem to i przez ostanie 3 lata jeżdze autem choć gdy temp. na dworze jest ok 30st. C do kontrolak potrafi sie zapalić nie jest to wina czujników bo mam manometr do pomiaru ciśnienia oleju i to na 100% jest przycznyną wypukania silnika zbyt dobrym olejem. Za to doświadczenia z :LEXUS: mam takie że jak zdiolem pokrywy głowicy to przy stanie 230000 km w moim dziadiu z 94r byly względnie czyste co świadczy ze byl tu lany olej syntetyczny za to w 2 :LEXUS: z stanem L- 140000 milz 96r widzialeś to auto to pokrywy są czarne co świdczy ze ktoś jeżdził na mineralu 15W/40 dlatego nie proponuje nikomu zalewać zbyt dobrej klasy oleju jeśli nie ma się pewności ze taki olej był wlany ostatnio. pozdrawim Tomek
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [GS300] jaki olej do MK1

Post autor: legato97 »

Wlasnie z zeszlego roku nic nie mam, tylko druk zostal, ze olej wymieniony :biggrin2: , 2 lata temu syntetyk byl, oleju nie bierze silnik wiec ostatecznie kupilem Motula 8100 5W40 i dodatek LM ktory polecil noangels, dzieki all.
Aris
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2011, o 11:53
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [GS300] jaki olej do MK1

Post autor: Aris »

ja /co prawda w IS 200, ale Lex to Lex:D/ leje w swoim autku taki Shell Helix Ultra 5W30 i jestem zadowolony, olej w miarę przystepny cenowo a nigdy nie mialem nieprzyjemnosci zwiazanych z uzyciem tego oleju, silnik chodzi ladnie, grunt to regularna wymiana oleju i filtrow a wszystko bedzie git:D
LordPietrus
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2013, o 21:31
Model Lexusa: GS 300 MK1
Skąd:: Chełm
Kontakt:

Re: [GS300] jaki olej do MK1

Post autor: LordPietrus »

Ja wlewam do swego gs-a Total Quartz INEO ECS 5W30 + Filtr KN HP1002 i nie rzadziej niż co 10.000 km.
Olej troszkę ciemnieje ale w żadnym przypadku nie jest czarny przed wymianą. Za olej płacę 130 + 65 filtr +5 zł wymiana. razem 200 zł.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Gdzie to za 5 zlociszy wymieniaja olej?:)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re:

Post autor: Yarecki »

legato97 pisze:Gdzie to za 5 zlociszy wymieniaja olej?:)
Tyle biorą za filtr i olej że mogę podać, że wymiana 5PLN :biggrin2: tylko dziwne, że ktoś to łyka :bor:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk1 1993-1997”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości