IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: turmoll »

W książce serwisowej nic nie piszą o wymianie oleju, jedynie o sprawdzeniu co 100k km.

Może to się komuś przyda: http://avtopedia.ru/akpp/a960eaut.pdf - dotyczy skrzyni RWD.

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: pjetrooha »

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni... czy ktoś robił tę usługę w ASO? Pytałem w Trójmieście i nie mają na to procedury, sprzętu etc. Poza tym "z wiedzy mechanika ASO" podobno po takiej procedurze występują przypadki szarpania skrzyni. Pytanie więc czy w ogóle warto podejmować temat?
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: Firlej1 »

Robiłem dynamiczną wymiane oleju miesiąc temu przy przebiegu 80 tys km i wszystko jest git. Dodam, że olej był ciemny i wyglądał na przepracowany. Nic nie szarpie. Uważam, że olej w skrzyni wymieniać trzeba. Zużywa się przecież tak samo, jak ten w silniku, moście itd. A jak ktoś wymienia dynamicznie i w dodatku po raz pierwszy przy przebiegu 300 tys trudno się dziwić, że może coś wypłukać i zruszyć. Ale nie jest to wina samej wymiany a już samej skrzyni kończącej swój żywot...
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: pjetrooha »

Poza ASO Trójmiasto dzwoniłem do dwóch "znanych" firm w BDG zajmujących się obsługą AT i nie mają procedury na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni :LEXUS:... tylko statycznie (upuszczenie tego co w misce). Ktoś może polecić jakiś sprawdzony zakład lub ASO w środkowo-północnej PL świadczący ww usługę.
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: mamut55 »

Czy dynamiczną wymianę oleju robi się bez znaczenia na stan techniczny skrzyni? Usłyszałem od kolegi który zajmuje się AT, że "dynamicznie sie robi jak skrzynia kibel i jak są duże przebiegi od wymiany". True or false? Czy ktoś mógłby polecić sprawdzony zakład na Śląsku zajmujacy się dynamiczną wymianą oleju w skrzyni. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info.
Grzegirczyk
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2021, o 10:31
Model Lexusa: is 250 awd
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: Grzegirczyk »

Cześć Panowie,

Czy ktoś z Was wie dokładnie jaki filtr oleju idzie do skrzyni ISa 2006 awd?

Może ktoś ma sprawdzonego dostawcę albo pamięta gdzie kupował?
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: Herem79 »

mamut55 pisze:Czy dynamiczną wymianę oleju robi się bez znaczenia na stan techniczny skrzyni? Usłyszałem od kolegi który zajmuje się AT, że "dynamicznie sie robi jak skrzynia kibel i jak są duże przebiegi od wymiany". True or false? Czy ktoś mógłby polecić sprawdzony zakład na Śląsku zajmujacy się dynamiczną wymianą oleju w skrzyni. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info.
Dynamicznej nie powinno się robić jak jest duży przebieg bez zmiany oleju. Zaleca się wtedy zrobić dwa razy statyczną i dopiero wtedy przejść na dynamiczną.
Witeks
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2020, o 20:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: Witeks »

Witam, mam IS 250 2006 r. automat, przebieg 230 tys. km. i nigdy w skrzyni nic nie robiłem. W ASO Poznań nic nie kazali robić, sprawdzili stan oleju i czy nie ubywa, tylko ten model tak ma. Robiłem to 5 lat temu przy przebiegu 145 tys. Skrzynia cały czas chodzi pięknie. W nowych 2.0 z turbiną nakazują wymieniać co 60 tyś..
Rakhim
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2020, o 23:01
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: Rakhim »

Jeżeli długo nie było wymieniane to jest szansa że będzie gorzej po wymianie, ale powinno się wymieniać olej w każdej skrzyni jeżeli zależy Ci na żywotności jej. W is 250 zdaje się że co 60 tyś km powinno się wymieniać.
Rawstyle
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2021, o 18:17
Model Lexusa: IS 250 Prestige
Skąd:: Holandia
Kontakt:

Re: IS 250 UŻYTKOWANIE I SERWIS AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW

Post autor: Rawstyle »

dolnyslask ktos moze polecic jakas godna firme ktora sie zajmuje wymiana oleju oraz filtru w skrzyni automat w is 250 2006 rok
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości