Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: koloramat »

adalbert62 pisze: 20 lut 2024, o 08:49
koloramat pisze: 19 lut 2024, o 15:37
piotr pisze:4 sty 1970, o 01:11
a próbowałeś tego?
 w ustawieniach   musisz wejść na swój profil i pod twoim nazwiskiem jest główny kierowca , trzeba go zaznaczyć po prawej stronie. Wtedy przy odpalaniu już system nie pyta cię o akceptacje.
u mnie to pomogło.

 



 
Udało się wreszcie zresetować system multimedialny nieresetowalny po aktualizacji, podobno przez wyjęcie bezpiecznika i nie dokonano tego w serwisie. Mam przywróconą funkcjonalność i zarejestrowałem nowy - stary profil. System nie wyświetla już tych głupawych komunikatów. 
Trzeba by być niezwykłym koneserem i ślepym miłośnikiem tego cudownego samochodu, sprawiającego tyle problemów, żeby pooklejać go folią i wybaczając mu wszystko powiedzieć lub napisać - "mimo wszystko jestem bardzo zadowolony".
Ja nie jestem zadowolony. Od chwili ciągłego przekładania terminu odbioru zamówionego samochodu, poprzez rozładowujący się akumulator 12V, zacinające się klapki paliwa, problemy z szybkim włączaniem samochodu, koszmarnie działającej aplikacji Lexus LINK, poprzez archaiczny interfejs, wady systemu i jego aktualizację (nadal nie można przecież zaktualizować map) stwierdzam, że to nie jest samochód do normalnej eksploatacji. To jest eksponat, a nie przedmiot użytkowy.       
 


 
heheheee, to Ci się ulało :-)
Ja niestety nie zgodzę się z Tobą w żadnym z powyższych punktów, które wymieniłeś
Aktualizację najlepiej zrobić w czasie jazdy albo na postoju z włączonym READY, co do odbioru, u mnie wszystko przebiegło książkowo, pewnie wina konkretnego dealera a nie samochodu :-)
Akumulator 12V należy odpowiednio użytkować do przeznaczenia, jak ktoś słucha radia na wyłączonym READY, to tak może być, akumulator nie jest duży i służy w sumie tylko do uruchamiana pojazdu, jak siedzisz, coś robisz i potrzebujesz zasilania to zawsze na włączonym READY.
Klapka paliwa została poprawiona, błędy wieku dziecięcego zdarzają się wszędzie, szybkie włączanie to wina Vodafone a nie Lexusa, trzeba było na wejściu zrezygnować z tego badziewia i zainstalować CanLock'a przykładowo. Ja tak zrobiłem i jestem w 100% zadowolony. Lexus Link+ działa jak najbardziej prawidłowo, dane z jazdy pojawiają się bardzo szybko, zdalne opcje działają, nic jej nie mogę zarzucić. Interfejs jest jak dla mnie spoko, może masz wygórowane oczekiwania, chcesz wodotrysków i nie wiadomo jakich bajerów. Wszystko wg mnie jest ergonomiczne i spełnia swoje zadanie. Mapy można jak najbardziej aktualizować. zasysasz najnowsze z netu, wrzucasz na pendrive i ładujesz do pojazdu. Prościej się chyba nie da :-) Reasumując, wszystko zależy od oczekiwań użytkownika. Zawsze trafi się jakaś MARUDA :-)
 

 
Szczerze zazdroszczę. Gdybyśmy mieli w naszym kraju więcej takich zadowolonych klientów producenci mogliby jeszcze łatwiej ciąć koszty produkcji. 

Lexus LINK + posiada ocenę na poziomie 2.1 - zakładam zatem, że opiniują tę aplikację tylko niezadowoleni. 

Zamawianie samochodu w 2021 - 2022 r. powodowało przekładanie terminu odbioru liczone w miesiącach, czasami ponad półtora roku. 
Jak czytam w stopce jesteś ze swoim Lexusem jeszcze w miesiącu miodowym.

:-)


 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: Ghotti »

a mieszczasz komentarze w necie do aplikacji/restauracji etc gdy jest git? czy jak cie coś wkurza? ;) większość to robi jak ich cos wkur... :)

osobiście ŻADNEJ przez ciebie wad nie zauważyłem.
Wszystkie klapki i klamki mi się otwierają (mam garaż).
Z Lexus LINK praktycznie nie korzystam bo NIBY PO CO? z 10 razy włączyłem ogrzewanie, które zawsze zadziałało i go czasem zamknę jak zapomnę (to nawet częściej niz 10 razy mi się zdarzyło ...). Wszystko działa.
Interfejs może być dla mnie napisany w pythonie na windows 95 od razu odpala mi się bezprzewodowy apple car play. Nawet nie wiem jak tam mapy wyglądają w tym interfejsie. Jak jadę do Wawy to tylko wyłączam automatyczne zamykanie/otwieranie z kluczyka dla "bezpieczeństwa" to jedyna rzecz jaką robię w systemie Lexusa.
Akumulator mi się nigdy nie rozładował bo niby po co mam siedzieć 20 min w samochodzie? :D
Przekładanie odbioru tu się zgadzam ;)
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
atwar
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2024, o 20:54
Model Lexusa: UX
Skąd:: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: atwar »

Ja również zaktualizowałem multimedia, tą nieszczęsną aktualizacją. Co ciekawe, zrobiłem to w UX, ale efekt był identyczny z opisanymi wcześniej, czyli niekończące się potwierdzenia zgód. Używając najlepszej metody, zresetowałem system i...nie mogę spiąć się z moim profilem. Wszystko kończy się komunikatem o błędzie aktualizacji. A najlepsze, na koniec: po uruchomieniu silnika system prosi o wybór języka. I tak, za każdym razem. Serwis na Woli powiedział mi żeby czekać na kolejną aktualizację. Cóż, mam wrażenie, że dla serwisu Lexusa prawdziwe stało się twierdzenie Arthura C. Clarka, że nowoczesna technologia niczym nie różni się od magii. Odkręcić srubki, wymienić klocki - tak, ale jakiś system multimedialny, to czary, panie, zwykłe czary...
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: whero »

atwar pisze: 21 lut 2024, o 23:31 Ja również zaktualizowałem multimedia, tą nieszczęsną aktualizacją. Co ciekawe, zrobiłem to w UX, ale efekt był identyczny z opisanymi wcześniej, czyli niekończące się potwierdzenia zgód. Używając najlepszej metody, zresetowałem system i...nie mogę spiąć się z moim profilem. Wszystko kończy się komunikatem o błędzie aktualizacji. A najlepsze, na koniec: po uruchomieniu silnika system prosi o wybór języka. I tak, za każdym razem. Serwis na Woli powiedział mi żeby czekać na kolejną aktualizację. Cóż, mam wrażenie, że dla serwisu Lexusa prawdziwe stało się twierdzenie Arthura C. Clarka, że nowoczesna technologia niczym nie różni się od magii. Odkręcić srubki, wymienić klocki - tak, ale jakiś system multimedialny, to czary, panie, zwykłe czary...

 
w usa zazwyczaj pracownik salonu lexus'a ma spore zniżki (comiesięczny upust kwotowy) na raty leasing'ów nowych pojazdów... w związku z czym opłaca im się zawsze jeździć najnowszymi pojazdami ... i jak jest jakiś problem z multimediami to każdy pracownik ma opanowane najnowsze systemy ;)
 
Khaal
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 3 lip 2023, o 05:57
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: Khaal »

U mnie aktualizacja systemu poszła bez problemu. Co prawda od 4 dni dostaję powiadomienia, że aktualizacja zakończona sukcesem, więc dziś głośno przyjąłem tą informację do wiadomości / może zadziała
Natomiast w LexusLink od tego czasu nie mam aktualizacji tras, nie widzę też lokalizacji samochodu
To tak, żeby za pięknie nie było…
I teraz zastanawiam się nad aktualizacją map - pendrive gotowy, ale czy ryzykować ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: settlerk »

mialem to samo - reset multimedia najszybszy sposob ;)
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: marek_wasowicz »

Khaal pisze: 23 lut 2024, o 12:34 U mnie aktualizacja systemu poszła bez problemu. Co prawda od 4 dni dostaję powiadomienia, że aktualizacja zakończona sukcesem, więc dziś głośno przyjąłem tą informację do wiadomości / może zadziała ObrazekObrazek
Natomiast w LexusLink od tego czasu nie mam aktualizacji tras, nie widzę też lokalizacji samochodu Obrazek
To tak, żeby za pięknie nie było…
I teraz zastanawiam się nad aktualizacją map - pendrive gotowy, ale czy ryzykować ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
Według mnie ryzyko 0-owe.Dwa razy już aktualizowałem i 2 razy bezproblemowo. Co do aktualizacji przejechanych tras to wiąże się to z tym o czym pisze większość po aktualizacji.Musisz zaznaczyć zgody, które za każdym uruchomieniem samochodu się restartują.Pewnie jeździsz z AA lub CP dlatego ich nie widzisz.
 
atwar
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2024, o 20:54
Model Lexusa: UX
Skąd:: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: atwar »

Aktualizacja map nie wpływa na multimedia.
Dziś odzyskałem swój profil i przy okazji zaktualizowałem mapy.
Mam profil, nowe mapy i ...kod błędu aktualizacji 101, na razie jeden raz.
Profil odzyskałem z poziomu aplikacji, może komuś się przyda opis:
1. Restart multimediów.
2. Usuniecie auta z aplikacji.
3. Przypięcie auta w aplikacji za pomocą VIN, trzeba również iść do auta, uruchomić go, wyłączyć, podać przebieg - aplikacja prowadzi za rękę.
4. Wybor jezyka w aucie, konfiguracja + zgody.
5. Dodawanie użytkownika z poziomu multimediów - pokazał mi się QR i multimedia same się restartnęły po wskazaniu.
6. Po restarcie byłem przypięty do profilu, ale multimedia byly po restarcie, wiec do konfiguracji.
7. Wylaczenie i włączenie auta - nie ma pytań o zgody, ale pojawił się jeden raz kod błędu aktualizacji 101...
Apted
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 20 lis 2021, o 20:43
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: Apted »

adalbert62 pisze: 20 lut 2024, o 08:49
koloramat pisze: 19 lut 2024, o 15:37
piotr pisze:4 sty 1970, o 01:11
a próbowałeś tego?
 w ustawieniach   musisz wejść na swój profil i pod twoim nazwiskiem jest główny kierowca , trzeba go zaznaczyć po prawej stronie. Wtedy przy odpalaniu już system nie pyta cię o akceptacje.
u mnie to pomogło.

 



 
Udało się wreszcie zresetować system multimedialny nieresetowalny po aktualizacji, podobno przez wyjęcie bezpiecznika i nie dokonano tego w serwisie. Mam przywróconą funkcjonalność i zarejestrowałem nowy - stary profil. System nie wyświetla już tych głupawych komunikatów. 
Trzeba by być niezwykłym koneserem i ślepym miłośnikiem tego cudownego samochodu, sprawiającego tyle problemów, żeby pooklejać go folią i wybaczając mu wszystko powiedzieć lub napisać - "mimo wszystko jestem bardzo zadowolony".
Ja nie jestem zadowolony. Od chwili ciągłego przekładania terminu odbioru zamówionego samochodu, poprzez rozładowujący się akumulator 12V, zacinające się klapki paliwa, problemy z szybkim włączaniem samochodu, koszmarnie działającej aplikacji Lexus LINK, poprzez archaiczny interfejs, wady systemu i jego aktualizację (nadal nie można przecież zaktualizować map) stwierdzam, że to nie jest samochód do normalnej eksploatacji. To jest eksponat, a nie przedmiot użytkowy.       
 


 
heheheee, to Ci się ulało :-)
Ja niestety nie zgodzę się z Tobą w żadnym z powyższych punktów, które wymieniłeś
Aktualizację najlepiej zrobić w czasie jazdy albo na postoju z włączonym READY, co do odbioru, u mnie wszystko przebiegło książkowo, pewnie wina konkretnego dealera a nie samochodu :-)
Akumulator 12V należy odpowiednio użytkować do przeznaczenia, jak ktoś słucha radia na wyłączonym READY, to tak może być, akumulator nie jest duży i służy w sumie tylko do uruchamiana pojazdu, jak siedzisz, coś robisz i potrzebujesz zasilania to zawsze na włączonym READY.
Klapka paliwa została poprawiona, błędy wieku dziecięcego zdarzają się wszędzie, szybkie włączanie to wina Vodafone a nie Lexusa, trzeba było na wejściu zrezygnować z tego badziewia i zainstalować CanLock'a przykładowo. Ja tak zrobiłem i jestem w 100% zadowolony. Lexus Link+ działa jak najbardziej prawidłowo, dane z jazdy pojawiają się bardzo szybko, zdalne opcje działają, nic jej nie mogę zarzucić. Interfejs jest jak dla mnie spoko, może masz wygórowane oczekiwania, chcesz wodotrysków i nie wiadomo jakich bajerów. Wszystko wg mnie jest ergonomiczne i spełnia swoje zadanie. Mapy można jak najbardziej aktualizować. zasysasz najnowsze z netu, wrzucasz na pendrive i ładujesz do pojazdu. Prościej się chyba nie da :-) Reasumując, wszystko zależy od oczekiwań użytkownika. Zawsze trafi się jakaś MARUDA :-)
 

 
100% racji.
Mamy badziewane auta bo @koloramat ma problem... brawo Ty
Żadnych z wymienionych usterek @koloramat u mnie nie występują.
@koloramat uważa że jak u niego x2 coś występuje to dotyczy się ogółu, otóż nie...
Nie, nie mam żadnego problemu z pojazdem i jestem super zadowolonym użytkownikiem mimo że nie obklejałem folią.
Chłopie pozbądź się tych aut bo szkoda twojego zdrowia. Pokolenie którzy mają ręce tylko pod siebie ? od siebie nic ???
Następne, interfejs archaiczny ? Dla kogo ? Dla mnie intuicyjny. Kupowałem nowego NX w ciemno, bez jazdy próbnej na prezentacji ale zdawałem sobie sprawę że mogą wyjść tzw "choroby wieku dziecięcego" jakw każdej marce. I to ja ryzykowałem zakupem, a nie żeby miał pretensje do Lexusa. Kupowałem za gotówkę, a więc miałem wybór wśród marek. Marudera dobrze powiedziane...
:LEXUS: NX450h+
Omotenashi + Luxury
Apted
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 20 lis 2021, o 20:43
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja oprogramowania Lexus Link Pro

Post autor: Apted »

adalbert62 pisze: 20 lut 2024, o 08:49
koloramat pisze: 19 lut 2024, o 15:37
piotr pisze:4 sty 1970, o 01:11
a próbowałeś tego?
 w ustawieniach   musisz wejść na swój profil i pod twoim nazwiskiem jest główny kierowca , trzeba go zaznaczyć po prawej stronie. Wtedy przy odpalaniu już system nie pyta cię o akceptacje.
u mnie to pomogło.

 




 
Udało się wreszcie zresetować system multimedialny nieresetowalny po aktualizacji, podobno przez wyjęcie bezpiecznika i nie dokonano tego w serwisie. Mam przywróconą funkcjonalność i zarejestrowałem nowy - stary profil. System nie wyświetla już tych głupawych komunikatów. 
Trzeba by być niezwykłym koneserem i ślepym miłośnikiem tego cudownego samochodu, sprawiającego tyle problemów, żeby pooklejać go folią i wybaczając mu wszystko powiedzieć lub napisać - "mimo wszystko jestem bardzo zadowolony".
Ja nie jestem zadowolony. Od chwili ciągłego przekładania terminu odbioru zamówionego samochodu, poprzez rozładowujący się akumulator 12V, zacinające się klapki paliwa, problemy z szybkim włączaniem samochodu, koszmarnie działającej aplikacji Lexus LINK, poprzez archaiczny interfejs, wady systemu i jego aktualizację (nadal nie można przecież zaktualizować map) stwierdzam, że to nie jest samochód do normalnej eksploatacji. To jest eksponat, a nie przedmiot użytkowy.       
 



 
heheheee, to Ci się ulało :-)
Ja niestety nie zgodzę się z Tobą w żadnym z powyższych punktów, które wymieniłeś
Aktualizację najlepiej zrobić w czasie jazdy albo na postoju z włączonym READY, co do odbioru, u mnie wszystko przebiegło książkowo, pewnie wina konkretnego dealera a nie samochodu :-)
Akumulator 12V należy odpowiednio użytkować do przeznaczenia, jak ktoś słucha radia na wyłączonym READY, to tak może być, akumulator nie jest duży i służy w sumie tylko do uruchamiana pojazdu, jak siedzisz, coś robisz i potrzebujesz zasilania to zawsze na włączonym READY.
Klapka paliwa została poprawiona, błędy wieku dziecięcego zdarzają się wszędzie, szybkie włączanie to wina Vodafone a nie Lexusa, trzeba było na wejściu zrezygnować z tego badziewia i zainstalować CanLock'a przykładowo. Ja tak zrobiłem i jestem w 100% zadowolony. Lexus Link+ działa jak najbardziej prawidłowo, dane z jazdy pojawiają się bardzo szybko, zdalne opcje działają, nic jej nie mogę zarzucić. Interfejs jest jak dla mnie spoko, może masz wygórowane oczekiwania, chcesz wodotrysków i nie wiadomo jakich bajerów. Wszystko wg mnie jest ergonomiczne i spełnia swoje zadanie. Mapy można jak najbardziej aktualizować. zasysasz najnowsze z netu, wrzucasz na pendrive i ładujesz do pojazdu. Prościej się chyba nie da :-) Reasumując, wszystko zależy od oczekiwań użytkownika. Zawsze trafi się jakaś MARUDA :-)
 


 
100% racji.
Mamy badziewane auta bo @koloramat ma problem... brawo Ty
Żadnych z wymienionych usterek @koloramat u mnie nie występują.
@koloramat uważa że jak u niego x2 coś występuje to dotyczy się ogółu, otóż nie...
Nie, nie mam żadnego problemu z pojazdem i jestem super zadowolonym użytkownikiem mimo że nie obklejałem folią.
Chłopie pozbądź się tych aut bo szkoda twojego zdrowia. Pokolenie którzy mają ręce tylko pod siebie ? od siebie nic ???
Następne, interfejs archaiczny ? Dla kogo ? Dla mnie intuicyjny. Kupowałem nowego NX w ciemno, bez jazdy próbnej na prezentacji ale zdawałem sobie sprawę że mogą wyjść tzw "choroby wieku dziecięcego" jakw każdej marce. I to ja ryzykowałem zakupem, a nie żeby miał pretensje do Lexusa. Kupowałem za gotówkę, a więc miałem wybór wśród marek. Marudera dobrze powiedziane... Ty w salonie Bentley'a byś marudził, ale tam miałbyś rację co do bezawaryjności  :D
 
 
:LEXUS: NX450h+
Omotenashi + Luxury
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości