Koło dojazdowe do ES

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu ES
Sławek73
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Koło dojazdowe do ES

Post autor: Sławek73 »

Witam, przymierzam się do zakupu koła dojazdowego do ES, na wyposażeniu zestaw naprawczy jak w każdym nowym aucie. Zakładam, że miejsca w bagażniku pod podłogą tyle , że dojazdówkę zmieszczę. Kalkulacja dla mnie prosta- użycie zestawu naprawczego to impreza jednorazowa- opona raczej do wyrzucenia z tego co mówią w warsztatach.. nikt nie chce takiej opony czyścić. Kosz opony nowej w rozmiarze 19cali to 600-800, a koła dojazdowego które można użyć kilkukrotnie to ok 500-700.
Na stronie  https://sparetire.com/Lexus/ES-300h/2022-F-Sport/ znalazłem kalkulator pozwalający dobrać dojazdówkę... przeszukałem neta żeby znaleźć info producenta o zalecanych wymiarach koła dojazdowego i nic. Napisałem nawet do serwisu lexusa- cisza.
Koło powinno mieć podobne wymiary , tj średnicę ( są w necie dostępne kalkulatory żeby to policzyć )- może różnić się o 1,5%-2,0% w górę i w dół od koła oryginalnego , tę samą średnicę otworu centrującego, , rozstaw śrub ten sam ( oczywiście) . Nie znalazłem nigdzie info o ET...
Czy któryś z szanownych Kolegów  poratuje ?
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: Klaudiusz »

Jak wroce z nart to sprawdze co mam w Camry. Rozumiem ze jezdzisz na 18?
Sławek73
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: Sławek73 »

mam fabrycznie 19, to F-sport
chyba nie ma to większego znaczenia, rozmiar koła się liczy , tj średnica kola - u mnie 235/40/19 - to daje 67 cm,
gdzieś na olx widziałem od RC dojazdówkę - 145/70/18- to jedna z możliwych kombinacji wg strony która podałem w pierwszej mojej wstawce. Myślę, że jak do camry pasuje to tez to lexa będzie ok.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: Klaudiusz »

Sławek73 pisze:mam fabrycznie 19, to F-sport
chyba nie ma to większego znaczenia, rozmiar koła się liczy , tj średnica kola - u mnie 235/40/19 - to daje 67 cm,
gdzieś na olx widziałem od RC dojazdówkę - 145/70/18- to jedna z możliwych kombinacji wg strony która podałem w pierwszej mojej wstawce. Myślę, że jak do camry pasuje to tez to lexa będzie ok.
Cale TNGA bez Nx i RX bedzie pasowac.
Sławek73
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: Sławek73 »

Dzięki, będę szukał
Awatar użytkownika
sirlukas
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2024, o 16:46
Model Lexusa: MY23 ES300h Omotenashi
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: sirlukas »

Sławek73 pisze: 2 sty 2024, o 21:59 Dzięki, będę szukał

 
Hej wszystkim,

@Sławek73, znalazłeś może jakieś koło gotowe które można zamówić
Najlepiej jakby jeszcze dobrze wyglądało, jak to z Twojego oryginalnego posta.
Sławek73
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: Sławek73 »

Hej, widziałem na otomoto
podaję linka https://www.otomoto.pl/czesci/oferta/ko ... EcGCT.html
niestety nie otrzymałem informacji zwrotnej z salonu , jakie rekomendują koło...
nie kupiłem, miałem stłuczkę kilkanaście dni temu i auto stoi w serwisie... jak auto odbiorę to najpierw sprawdzę czy wejdzie do tego schowka w bagażniku.
Jakbyś mial inne namiary na takie koło do es-a to napisz proszę
a400b3
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2024, o 14:19
Model Lexusa: ES
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: a400b3 »

Cześć, ja również jestem w trakcie wymiany zestawu naprawczego na koło dojazdowe w moim ES.

Mam zamiar zamówić jutro koło z tej strony: https://www.dojazdowe.pl/pl/p/Kolo-doja ... ecnie/2527 - mają dobre opinie, zakładam że jeśli piszą że do ES to wszystko będzie ok. Plus śruba mocująca.

Kupiłem też używany płytki styropian do Camry, jechałem wczoraj 200 km po niego, bo sprzedający nie dopuszczał możliwości wysyłki.
Sławek73
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: Sławek73 »

hej, na stronie którą podajesz są rzeczywiście koła dojazdowe dedykowane o es-a, ale to chyba Chińczyki.. widziałem ją wcześniej .
135/80 r17 ma 22,8 mm mniejszą średnicę niż koło oryginalne 235/40 r19, drugie 125/70 r18 mniejsze o 38,4mm... , a to koło z otomoto 155/70 r17 ma najmniejszą różnicę - 21,8mm , no i opona markowa. nie wiem tylko czy wejdzie do schowka, auta mam nadal w serwisie i nie mam jak sprawdzić obecnie.
a400b3
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2024, o 14:19
Model Lexusa: ES
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe do ES

Post autor: a400b3 »

Doszło dzisiaj to koło dojazdowe. Ja mam koła 18-stki, po wsadzeniu dojazdówki jest jeszcze spory zapas w schowku. Nie przejmuję się tym, że to Chińczyk, zakładam że nie zostanie użyte w ogóle, a nawet jeśli to jedynie na awaryjny przejazd 5-50 km do wulkanizacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus ES”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości