RX czy Sorento

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
gruby220
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2023, o 08:36
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

RX czy Sorento

Post autor: gruby220 »

Zastanawiam się nad zakupem RX350h auto mi się podoba ,fajnie jeździ i jest dobrze wykonane. Wpadł mi w oko także model Kia Sorento. Czy ktoś ma może  doświadczenie z użytkowania obu modeli? Sorento wychodzi korzystniej cenowo ale czy oferuje to samo pod względem komfortu i jakości wykonania?
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: Klaudiusz »

gruby220 pisze:Zastanawiam się nad zakupem RX350h auto mi się podoba ,fajnie jeździ i jest dobrze wykonane. Wpadł mi w oko także model Kia Sorento. Czy ktoś ma może  doświadczenie z użytkowania obu modeli? Sorento wychodzi korzystniej cenowo ale czy oferuje to samo pod względem komfortu i jakości wykonania?
Sorento to zupelnie inne auto i nie ma co porownywac tego modelu. To jakby porownac Mercedesa do Fiata.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
FALCO
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 01:50
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: FALCO »

Dokładnie jak wyżej.
Tym bardziej że RX 350 ma rewelacyjny silnik, więc sprawa jest prosta,
zapomnij koreańczykach.
Maliluk
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2023, o 19:01
Model Lexusa: Rx 350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: Maliluk »

Jeździłem kilka h Sorento. Od razu dało się wyczuć,  że silnik 1.6 mało daje radę. .Dodatkowym minusem były fotele,  miałem wrażenie, że nie trzymają kierowcy.  Jeśli nie jest to problem dla kogoś to samochód godny polecenia. Dobra jakość,  7 miejsc i większy bagażnik., ale Lex to inna liga... jest jeszcze kwestia ceny. Jeśli nie ma to znaczenia to nie ma co rozważać. 
Pozdrawiam 
gruby220
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2023, o 08:36
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: gruby220 »

Macie racje Sorento okazal sie silnikowo moim zdaniem za slaby. Jest roznica 1.6T a 2.5 silnik.
Mial bys RX na ktorego dostalem swietna oferte...niestety przegral z Mercedesem GLC...wiem ze mniejszy ale wygral jakoscia wnetrza ,wyciszeniem i prowadzeniem auta.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: Klaudiusz »

gruby220 pisze:Macie racje Sorento okazal sie silnikowo moim zdaniem za slaby. Jest roznica 1.6T a 2.5 silnik.
Mial bys RX na ktorego dostalem swietna oferte...niestety przegral z Mercedesem GLC...wiem ze mniejszy ale wygral jakoscia wnetrza ,wyciszeniem i prowadzeniem auta.
GLC lepiej wyciszony? Lepsze wnetrze? Chyba ogladalismy dwa rozne samochody :)
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: pss »

Nowy GLC zrobił się większy, wydaje mi się, że wiele mu do RX nie brakuje gabarytowo.
Zależy jak skonfigurowany GLC, ale wykończenie wnętrza jest niezłe, wyciszenia nie ocenię, bo jeździłem chwile.
Na pewno GLC wygrywa mocą i napędem x-drive w stosunku do 350h... ale to wszystko kwestia konfiguratora w Mercedesie który zbliżył się cenowo do Porsche ; )
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: Klaudiusz »

pss pisze:Nowy GLC zrobił się większy, wydaje mi się, że wiele mu do RX nie brakuje gabarytowo.
Zależy jak skonfigurowany GLC, ale wykończenie wnętrza jest niezłe, wyciszenia nie ocenię, bo jeździłem chwile.
Na pewno GLC wygrywa mocą i napędem x-drive w stosunku do 350h... ale to wszystko kwestia konfiguratora w Mercedesie który zbliżył się cenowo do Porsche ; )
Bardziej mi chodzilo o stonowane wnetrze RXa vs. Przaśne ambienty w Mercedesie.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: pss »

A to fakt inny poziom, Mercedes strasznie odpustowy ma ten kokpit... ale jak widać są gusta i guściki :P
gruby220
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2023, o 08:36
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: RX czy Sorento

Post autor: gruby220 »

Wiem ,wiem forum Lexusa to nie odpowiednie miejsce na chwalenie Mercedesa...poprostu chcialem sie podizelic swoimi doswiadczeniami.
Jak wspominalem mial naprawde byc RX...nie wyszlo...bedzie GLC,,,doleje oliwy do ognia MBUX bije na glowe syatem Lexusa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości