RX300 2004 zbyt niskie obroty

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam_M
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2018, o 14:05
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

RX300 2004 zbyt niskie obroty

Post autor: Adam_M »

Hej,
mam problem z 300 z 2004 roku. Po zmianie świec i uszczelek pokrywy zaworów, wolne obroty na postoju, z zapiętym biegiem D, czyli stojąc na hamulcu, są zbyt niskie i powodują nieprzyjemne wibracje. Na biegu jałowym jest ok, około 850. Po wpięciu biegu spada do około 600. Na pb i lpg. Dodatkowo ostatnio zauważyłem problem z odpalaniem- zazwyczaj muszę zakręcić dwa razy. Aku nowe, rozrusznik nowy, reduktor LPG nowy, wtryski gazu szczelne. Przepustnice czyściłem, filtry wymieniane co 10kkm. Wkręcony mam kątowy emulator ostatniej sondy lambda. Czy to może powodować, któryś z objawów? Myśle nad czyszczeniem smoka w pompie, ewentualnie zawór powrotu paliwa do baku. Nie słyszę tez w ogóle pompy paliwa po otwarciu drzwi kierowcy, ani po przekręceniu kluczyka- czy to normalne, ze jej nie słychać? Czy zwyczajnie dokonuje żywota?
Awatar użytkownika
Adam_M
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2018, o 14:05
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX300 2004 zbyt niskie obroty

Post autor: Adam_M »

Dalej borykam się z tym problemem.
W międzyczasie wyregulowałem zawory, wyrzuciłem emulator sondy, wymieniłem uszczelkę pod kolektorem dolotowym, wyczyścilem przepustnicę i maf sensor, wymieniłem regulator ciśnienia paliwa.
Na dniach zamienię stronami sondy lambda, te przed katalizatorami.
Aktualnie oprócz niskich wolnych obrotów doszedł jeszcze problem z falowaniem obrotów na wolnych obrotach.
czy jest szansa sprawdzić świece i sondy bez ich wyciągania z auta?
Załączniki
IMG_9357.png
IMG_9357.png (47.89 KiB) Przejrzano 267 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości