Lexus ES model 2023

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu ES
ODPOWIEDZ
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Tomasz76 »

Niestety po kilku dniach od wizyty w serwisie skrzypienia od szyberdachu powracają. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Nigdy nie kupuję nowych samochodów z szyberdachami, czy oknami dachowymi i mam zawsze ciszę nad głową. Niestety w ES nie było takiej opcji. W NX-ach w wersji Omotenashi specjalnie nie dobierałem panoramicznego okna i mam spokój. Do tego ciągle brudząca się tylna kamera i trochę zaczyna mnie to auto denerwować. Dziwię się, że przy ostatnim FL nic z tym nie zrobili.
RafałCichy
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2023, o 23:49
Model Lexusa: ES
Skąd:: Oborniki
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: RafałCichy »

Cześć, jestem tutaj nowy więc na początek witam wszystkich  :smile:
 
Jestem zainteresowany zakupem modelu ES w wersji BE lub F Sport design. Mam pytanie, czy felgi 19 czyli mniejszy profil opony w wersji FSport design nie pogorszą komfortu jazdy? Moim zdaniem czarne felgi i inny gril robią z wersji Fsport design auto nieco mniej eleganckie i "świecące" co w sumie mi odpowiada, ale boję się utraty komfortu jazdy na niższym profilu opony i braku regulacji zawieszania jak w F Sport edition. 

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam 
 
Awatar użytkownika
sirlukas
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2024, o 16:46
Model Lexusa: MY23 ES300h Omotenashi
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: sirlukas »

RafałCichy pisze: 1 sty 2024, o 00:03 Cześć, jestem tutaj nowy więc na początek witam wszystkich  :smile:
 
Jestem zainteresowany zakupem modelu ES w wersji BE lub F Sport design. Mam pytanie, czy felgi 19 czyli mniejszy profil opony w wersji FSport design nie pogorszą komfortu jazdy? Moim zdaniem czarne felgi i inny gril robią z wersji Fsport design auto nieco mniej eleganckie i "świecące" co w sumie mi odpowiada, ale boję się utraty komfortu jazdy na niższym profilu opony i braku regulacji zawieszania jak w F Sport edition. 

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam 
 

 
Wbrew pozorom normalne zawieszenie jest podobno dużo bardziej komfortowe, myślę, że 19" pogorszą komfort, ale niezauważalnie.
 
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Tomasz76 »

Jeździłem wersją F Sport i nie jest za twardo. Kilometrów u mnie przybywa i pomimo kilku wad, które wymieniłem nadal uważam ES za świetny samochód. Oby tak dalej. Obecnie czekam na informację czy Lexus LBX Morizo RR wejdzie do produkcji.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: LinkPL »

Zrobiłem modelem ES w Omotenashi 130k km i to jest bardzo dobre auto, bardzo wygodne bardzo dobrze wyposażone. Jak wybierałem to chciałem żeby auto było zrobione tak, że jak wsiadam to jest gotowe do jazdy, że nic nie muszę ciągle włączać, np. grzanego czy wentylowanego fotela, jakichś systemów jazdy odłączać rozłączać ... super spędziłem w nim wiele godzin, często jadąc po kilkanaście godzić od jednego strzału.
How far We can go ...
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: settlerk »

Auto ma więcej zdecydowanie zalet niż wad, chociaż te drugie są często subiektywne.

btw. nie wiem czy to u mnie przez folie ppf czy nie ale u Was też macie zacieki kolo reflektorów przednich na zderzaku? Wygląda jakby to były zarysowania, już przynajmniej 3x mnie ktoś pytał, że auto porysowane... ;)
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 350
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: przemosc »

Cechą charakterystyczną PPF jest hydrofobowość. Ona z kolei powoduje odprowadzanie wody dokładnie tą samą drogą "jak po nitce" a nie "taflą", więc dlatego tak to wygląda. Czy po PPF, ceramice czy wosku będzie to samo.
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: settlerk »

tak też podejrzewałem, dzięki.
qubokurek
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2021, o 07:56
Model Lexusa: es300h
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: qubokurek »

LinkPL pisze: 28 sty 2024, o 10:38 Zrobiłem modelem ES w Omotenashi 130k km i to jest bardzo dobre auto, bardzo wygodne bardzo dobrze wyposażone. Jak wybierałem to chciałem żeby auto było zrobione tak, że jak wsiadam to jest gotowe do jazdy, że nic nie muszę ciągle włączać, np. grzanego czy wentylowanego fotela, jakichś systemów jazdy odłączać rozłączać ... super spędziłem w nim wiele godzin, często jadąc po kilkanaście godzić od jednego strzału.

 
Jaki samochód rozważasz jako następcę ES? Pytam bo za kilkanaście miesięcy kończy mi się leasing i jako zadowolony użytkownik ES mam dylemat...
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 350
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: przemosc »

trzeba czekać na następcę ESa - sam jeżdżę Fsportem już 4 lata i mam cichą nadzieję na wersję napędową z RX500h
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus ES”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości