Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: Klaudiusz »

Omotenashi pisze:
whero pisze:
Omotenashi pisze: 10 lis 2023, o 23:06 A z ciekawosci jak to dziala latem ? Mam na mysli zdalne uruchomienie chlodzenia w samochodzie na kilka minut przed wejsciem do srodka ?
Czy uruchamia silnik by „zasilac” klime ?

 
zależnie od stanu naładowania baterii i zadanej temperatury ~ taka sama zasada jak włączylibyśmy samochód na postoju latem i włączyli klimatyzację ~ ogółem nawet odpalenie silnika w takiej sytuacji nie potraktowałbym jako negatywny czynnik ekonomiczny :
a) robi to w celu podładowania akumulatora trakcyjnego
b) jeżeli za chwilę 'chcemy jechać' to wstępne rozgrzanie silnika spalinowego 'bez obciążenia' będzie pozytywne

350h ma tylko klimatyzację ~ ogrzewanie bazuje na płynie chłodniczym nagrzanym przez silnik spalinowy w trakcie pracy

450h ma pompę ciepła ~ dlatego ogrzewanie może się włączyć 'z baterii' (~ z czego jeżeli dobrze pamiętam to poniżej ~ -10 chyba i tak zawsze w programowaniu toyot'y ma chodzić silnik spalinowy aż doprowadzi się do temperatury pracy + bateria wstępnie odpala rezystywny wewnętrzy ogrzewacz żeby pracować w akceptowalnym zakresie temperatur)
 
Czyli reasumujac i tak z silnikiem czy bez bedzie robilo robote ;)
I to najwazniejsze ;)
Tak. Dziala dobrze. Czesto jak wychodze od tesciow gdzie auto stoi na podwórku to wlaczam ogrzewanie i dzieci i zona zadowoleni :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sztachu
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2023, o 18:59
Model Lexusa: NX 350H 2023
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: Sztachu »

A powiedzcie, czy jak ktoś ma blokadę vodafone to przypadkiem uruchomienie zdalnie klimy nie spowoduje, że silnik zostanie odcięty?
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: Ghotti »

Z ciekawości próbowałem odpalić grzanie rano, oczywiście błąd komunikacji 😂
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
adalbert62
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 1 wrz 2023, o 20:03
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: adalbert62 »

Ghotti pisze: 14 lis 2023, o 08:31 Z ciekawości próbowałem odpalić grzanie rano, oczywiście błąd komunikacji 😂



 
Jeśli chodzi o współpracę z Vodafone, to miałem taki sam problem w Yarisie. Próba odpalenia zdalnie klimy kończyła się komunikatem błędu i w aucie uruchamiał się alarm. W sierpniu podczas przeglądu Pan z serwisu stwierdził, że jest nowsza wersja Vodafone, która nie blokuje silnika i zaprosił mnie na darmową wymianę modułu alarmu. Po tej akcji faktycznie zaczęło to działać zdalnie. Jeśli masz taki sam problem, to zgłoś to w serwisie gdzie montowali alarm i niech zmienią sterownik na nową wersję. Mnie we wrześniu, kiedy zamawiałem Lexa miły Pan konsultant sprzedaży poinformował, że Vodafone nie będzie blokował zdalnych funkcji powiązanych z uruchamianiem silnika, bo jest to dla mnie podstawowy warunek montażu tego alarmu.
 
 
 
NX 350h Omo + Lux, Hazel, biała perła

Zamówiony 01.09.2023
W produkcji od 28.10.2023
Opuścił fabrykę 09.11.2023
W transporcie od 13.12.2023
U dealera od 13.01.2024
Odebrany 24.01.2024
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: Klaudiusz »

Ghotti pisze:Z ciekawości próbowałem odpalić grzanie rano, oczywiście błąd komunikacji Obrazek
Okryj kocem nastepnym razem. Nie bedziesz mial problemu.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: Ghotti »

Klaudiusz pisze: 14 lis 2023, o 17:57
Ghotti pisze:Z ciekawości próbowałem odpalić grzanie rano, oczywiście błąd komunikacji Obrazek
Okryj kocem nastepnym razem. Nie bedziesz mial problemu.

 
Kamery 360 mi jeszcze zaparują, ale ty tak możesz zrobić w tej bieda edyszon swojej.


 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: Klaudiusz »

Ghotti pisze:
Klaudiusz pisze: 14 lis 2023, o 17:57
Ghotti pisze:Z ciekawości próbowałem odpalić grzanie rano, oczywiście błąd komunikacji Obrazek
Okryj kocem nastepnym razem. Nie bedziesz mial problemu.

 
Kamery 360 mi jeszcze zaparują, ale ty tak możesz zrobić w tej bieda edyszon swojej.


 
Nie zaparuja. Wszystkie koce myszy pogryzly. Bedzie dobra wentylacja.
MDU
Lex user
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: MDU »

Polecacie przejście na nową wersję aplikacji ? Wszystko tam działa ? Czy czekać na aktualizację ?
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: Klaudiusz »

MDU pisze:Polecacie przejście na nową wersję aplikacji ? Wszystko tam działa ? Czy czekać na aktualizację ?
Wszystko działa. Polecam.
Awatar użytkownika
sylbal629
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2023, o 10:44
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Aplikacje - Lexus LINK i My Connected Car

Post autor: sylbal629 »

Dzień dobry ,
Pierwszy post na forum ......nx 350h od sierpnia i dopiero teraz mam trochę czasu na ogarnięcie auta .....pytanie dot. my connected car ...czy dane do logowania dostaliście w przy odbiorze ...ja niestety nie i nie mogę się doprosić ...trochę to słabe bo chyba jest sporo ciekawych funkcjonalności w apce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości