Otwierajaca się przy cofaniu klapa bagaznika NX 350 h

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
nowyużytkownik
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2023, o 07:45
Model Lexusa: nx350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Otwierajaca się przy cofaniu klapa bagaznika NX 350 h

Post autor: nowyużytkownik »

Witam, miesiąc temu miałem przypadek że w garażu przy cofaniu otwarła się tylna klapa bagażnika nowo odebranego NX 350 h podnosząc się uderzyła w przewód wentylacyjny sufitu,
został rozbity czerwony klosz tylnego światła Led, światło musiało zostać wymienione. (koszt tylnej lampy to około 5tyś.)
Panowie w salonie stwierdzili że nie ma możliwości żeby samo się otwarło, dostałem odpowiedź że może mam myszy w garażu i przy cofaniu uruchomiły klapę. :sarcastic:
 Wytłumaczyłem to sobie swoją nieumiejętnością i jeszcze pełnym brakiem obeznania co do obsługi samochodu.
Niestety po miesiącu jazdy problem się powtórzył -tym razem przy każdym cofaniu w garażu jestem skoncentrowany  i sprawdzam czy klapa się nie otwiera.
Klapa się samoczynnie otworzyła i znowu doszło do uszkodzenia tylnego klosza Led  ,tym razem szkoda jest mała bo tylko w postaci lekkiego zarysowania lampy, zdążyłem wyhamować przed całkowitym podniesieniem się klapy.
Na drugi dzień problem się powtórzył -klapa znowu się otwarła przy próbie wycofania.

Dodatkowym minusem w sprawie jest nie działający za każdym razem przycisk zamykania i równoczesnego ryglowania tylnej klapy bagażnika, działa co trzeci raz.

Dzisiaj jadę do Lexusa żeby to wyjaśnić, czy ktoś miał podobny problem ?

 
tipsi
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2023, o 10:41
Model Lexusa: NX (wannabe)
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Otwierajaca się przy cofaniu klapa bagaznika NX 350 h

Post autor: tipsi »

Ja bym składał reklamację -- z udokumentowaniem filmem. Klapa nie ma prawa otwierać się podczas ruchu pojazdu.
nowyużytkownik
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2023, o 07:45
Model Lexusa: nx350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Otwierajaca się przy cofaniu klapa bagaznika NX 350 h

Post autor: nowyużytkownik »

Niestety nie mam udokumentowanego filmem, spróbuję złożyć reklamację.
Napiszę co mi odpowiedzieli.
nowyużytkownik
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2023, o 07:45
Model Lexusa: nx350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Otwierajaca się przy cofaniu klapa bagaznika NX 350 h

Post autor: nowyużytkownik »

Witam,
Zrobiono wszystkie aktualizacje, jeżdżę już 2 tygodnie, ustało otwieranie klapy,do dzisaj 5 razy nie zadziałał przycisk ryglowania zamków z klapy bagażnika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości