NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Klaudiusz »

Nie mam w ogole aplikacji Vodafone. Mam tylko aplikacje Lexus Link+. Jak zamkne auto telefonem to moge sterowac ogrzewaniem, pozniej je otworzyc.

Na przegladzie powiem zeby mi to naprawili.
t.zielinsky
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2023, o 14:27
Model Lexusa: t.zielinsky@outlook.com
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: t.zielinsky »

Czy ktoś z Was instalował w serwisie Lexusa QSAFE_id CAN od firmy Ets Polska? Mi zaproponowano takie dodatkowe zabezpieczenie, które ma rzekomo działać analogicznie jak Canlock czy Canblu. Ma ktoś jakieś opinie w tym zakresie?
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Klaudiusz »

t.zielinsky pisze:Czy ktoś z Was instalował w serwisie Lexusa QSAFE_id CAN od firmy Ets Polska? Mi zaproponowano takie dodatkowe zabezpieczenie, które ma rzekomo działać analogicznie jak Canlock czy Canblu. Ma ktoś jakieś opinie w tym zakresie?
Mam to w Camry i dziala bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Omotenashi
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 21 paź 2023, o 14:29
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Omotenashi »

t.zielinsky pisze:Czy ktoś z Was instalował w serwisie Lexusa QSAFE_id CAN od firmy Ets Polska? Mi zaproponowano takie dodatkowe zabezpieczenie, które ma rzekomo działać analogicznie jak Canlock czy Canblu. Ma ktoś jakieś opinie w tym zakresie?
Ja tez szukam jakiegos systemu, ktory nie bedzie upierdliwy jak Vodafone
Wiem, ze raczej bede odmawial jego montazu - tylko co zamontowac zamiast niego by nie meczyl jak ten wspomniany ? Hmmmm oto jest pytanie ObrazekObrazekObrazek
t.zielinsky
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2023, o 14:27
Model Lexusa: t.zielinsky@outlook.com
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: t.zielinsky »

Mam analogiczny dylemat. U mnie w grze jest Canlock, Canblu no i ten QSAFE_id CAN. Wydaje się, że zasady działania są podobne, przy czym Canlock można jeszcze rozbudować o dodatkowe moduły (laweta, GPS etc.) Nie zdecydowałem jeszcze co wybrać, ale na pewno skończę na którymś z tych trzech.
Awatar użytkownika
Omotenashi
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 21 paź 2023, o 14:29
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Omotenashi »

t.zielinsky pisze:Mam analogiczny dylemat. U mnie w grze jest Canlock, Canblu no i ten QSAFE_id CAN. Wydaje się, że zasady działania są podobne, przy czym Canlock można jeszcze rozbudować o dodatkowe moduły (laweta, GPS etc.) Nie zdecydowałem jeszcze co wybrać, ale na pewno skończę na którymś z tych trzech.
A czy te ktore wymieniles wymagaja noszenia pastylek ? Pytam jako totalny laik w kwestii zabezpieczen Obrazek
t.zielinsky
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2023, o 14:27
Model Lexusa: t.zielinsky@outlook.com
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: t.zielinsky »

Nie, zamienne: pastylka, aplikacja i kombinacja klawiszy. Mozesz więc jeździć tylko z telefonem.
Awatar użytkownika
Omotenashi
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 21 paź 2023, o 14:29
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Omotenashi »

t.zielinsky pisze:Nie, zamienne: pastylka, aplikacja i kombinacja klawiszy. Mozesz więc jeździć tylko z telefonem.
A to super !!!! Ja bede akurat odbieral NXa w salonie Toyoty - tak sie akurat zlozylo. A czy te wszystkie zabezpieczenia, ktore wymieniles oni tez montuja zamiennie ? Moge poprosic tez by przewiezli mojego NXa z Mszczonowa bezposrednio do salonu Lexa i tam to ogarnac - choc odleglosciowo to roznica 300km
t.zielinsky
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2023, o 14:27
Model Lexusa: t.zielinsky@outlook.com
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: t.zielinsky »

Do podpytania w konkretnym salonie, ale zakładam, że raczej na pewno w serwisie Lexsusa/Toyoty nie założą Ci Canlocka.
vki
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: vki »

koloramat pisze: 8 sty 2024, o 15:29 Czytając ten wątek tematyczny stwierdzić można, że funkcjonalności alarmu Vodafone i aplikacji Lexus LINK PLUS działają losowo ? Trudno między innymi zaakceptować sytuację, że Aplikacja Lexus LINK nie działa w pełnym zakresie z powodu istnienia w samochodzie alarmu Vodafone notabene instalowanego przez sprzedawcę. Mam na myśli oczywiście brak możliwości otwierania samochodu z aplikacji wtedy gdy został on zamknięty standardowo przez kluczyk lub klamkę. Brak też możliwości odpalenia z aplikacji ogrzewania samochodu, która to funkcja jest standardem w aplikacji. Czy ktoś z techników lexusa to sprawdzał ? Na dodatek jak czytam niektórym użytkownikom to działa, a innym nie działa. Jak to wyjaśnić ?
Przypadek Klaudiusza jest kolejną sytuacją w której widzimy, że nie ma standardów w tej kwestii. Alarm Vodafone działa po 9 miesiącach w zakresie blokady układu hybrydowego, a innym użytkownikom nie działa po okresie 6 miesięcy. Aby tutaj rozstrzygnąć problem, mam pytanie, czy przy odbiorze auta z alarmem Vodafone (nie podpisując umowy z Sameco), cena montażu wynosiła 299 zł czy też był to koszt uwzględniający kompletną cenę alarmu czyli około 3000 zł ?
Tak czy inaczej, jak widać istnieje kompletny bałagan w kwestii związanej z wyposażaniem nowych samochodów w alarmem Vodafone i Aplikacją Lexus LINK.
Wprawdzie po długich miesiącach narzekań klientów, #centrala wypuściła drugą wersję aplikacji Lexus LINK PLUS naprawiając w jakimś stopniu bubel i poprawiając szybkość reakcji serwerów, ale co z tego kiedy ważne funkcje aplikacji nie chcą działać ze względu na istnienie alarmu Vodafone.
A może wyłączenie na chwilę alarmu z aplikacji Vodafone My Connected Car pozwoli na włączenie ogrzewania z aplikacji Lexus LINK ? Można to sprawdzić, ale przyznam szczerze, że nie chcę tego robić, po prostu ręce mi opadają, kiedy mam używać tych "lexusowych bubli", może ktoś to sprawdzi. Od jakiegoś czasu w jakimś stopniu pochłonął mnie inny produkt motoryzacji i widzę kolosalną różnicę w porównaniu.

 
Przy opłaconym abonamencie mogłem z telefonu włączyć zdalnie np. ogrzewanie przedniej szyby i ustawić temperaturę np na 24 stopnie. Po 10 minutach ogrzewanie samo się wyłączało. Przy nieaktywnym abonamencie aplikacja dalej zapisuje trasy przejazdu i pokazuje położenie samochodu. Nie można sprawdzić napięcia na akumulatorze.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości