NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Ghotti »

ktoś tu się mnie pytał o wpływ vodafone na ubezpieczenie. Przy 12 msc korzystania z vodafone (abonament) jest 10% zniżki na OC/AC także w pierwszym roku się na pewno opłaca dokupić te 6msc bo wyjdzie na jedno. Potwierdzone w salonie.

Edit: vodafone na 6 msc 720zł. Dodatkowo średnio ac/oc 5k ~~ to wychodzi bardzo podobnie.
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
RafalWawa
Lex user
Posty: 110
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: RafalWawa »

Tak dla ciekawostki - wczoraj dyskutowałem z człekiem z Vodafone'a na temat ich alarmu i systemu wykrywania że samochód jest przedmiotem kradzieży, i facet wspomniał mi że wczoraj mieli próbę kradzieży nowego NX 350h.. podobno póbowali dostać się przez wybebeszone nadkole ale nie udało im się uruchomić auta ( albo zostali spłoszeni)... więc najwyraźniej jużi za te najnowsze się wzięli. A nawiasem mówiąc - mam nadzieję że to nikomu z forum nie próbowali ukraść... ( o ile w ogóle jakaś próba była, a nie była to "reklama" skuteczności vodafone)
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Nex »

Jestem ciekawy jakie decyzję podejmujecie z tym Vodafone. Przedłużacie czy zmieniacie na inne rozwiązania? Cały czas bije się z myślami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Esdipio »

Nex pisze: 6 lip 2023, o 12:28 Jestem ciekawy jakie decyzję podejmujecie z tym Vodafone. Przedłużacie czy zmieniacie na inne rozwiązania? Cały czas bije się z myślami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
Jesli nie przedłuzysz to planowałes cos innego zainstalować? Wszystkie inne systemy alarmowe tego typu działaja bardzo podobnie. Ja tez dlugo myslalem i zdecydowalem ze wezme naa kolejne 24mce
 
350H F-Sport + Fuji, sonic grey. Zamowiony 21.10.2021, STATUS: Odebrany 23.12.2022.
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Nex »

Rozkminiam które rozwiązanie lepsze.
1) Vodafone mam montaż i pół roku za darmo ale później trzeba bulić już konkretne pieniądze. Plus tego rozwiązania jest taki że jak coś zarejestrują to wysyłają patrol. Minus że to masówka i montaż tego rozwiązania jest pewnie złodziejom znany więc mają już to rozpracowane.
2) inne rozwiązanie - trzeba od razu zapłacić ale to płatność jednorazowa i w perspektywie czasu pewnie będzie tańsze. Można je już głębiej ukryć ale nie ma opcji patrolu.

Montaż tego vodafone wymaga chyba ingerencji w wiązki auta i jeśli później zrezygnujemy z opłacania abonamentu zostajemy z tym ustrojstwem zamontowanym w aucie co może powodować problemy. A tak od razu poprosiłbym o nie montowanie tego i założyłbym inne rozwiązanie.

To tyle z moich przemyśleń...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Klaudiusz »

Ja nawet nie uruchamialem vodafone. Jest pastylka i tyle. I auto-casco. I gap.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: koloramat »

Esdipio pisze: 7 lip 2023, o 16:10
Nex pisze: 6 lip 2023, o 12:28 Jestem ciekawy jakie decyzję podejmujecie z tym Vodafone. Przedłużacie czy zmieniacie na inne rozwiązania? Cały czas bije się z myślami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




 
Jesli nie przedłuzysz to planowałes cos innego zainstalować? Wszystkie inne systemy alarmowe tego typu działaja bardzo podobnie. Ja tez dlugo myslalem i zdecydowalem ze wezme naa kolejne 24mce
 



 
Obecnie wszystkie zabezpieczenia włączane i wyłączane automatycznie ingerują w wiązkę standardu CAN poprzez wpięcie modułu. Większość komponentów do tych "alarmów" produkowana jest w Izraelu i Chinach. Dalej to tylko projekt obudowy, zmiana niektórych elementów i dystrybucja. Ceny są także bardzo podobne. Jeśli decydujemy się na śledzenie GPS i reakcję ze strony operatora to musimy liczyć się zawsze z opłatami - abonament. Ale jeśli GPS z reakcją - to tylko abonament ma sens dla jednej i drugiej strony.
Vodafone ze zniżką na 36 miesięcy to raczej na obecny czas najkorzystniejsze rozwiązanie - ja taką podjąłem decyzję w dniu odbioru, ale nie musi to być wzorzec działań. Alternatywny Canlock lub inne temu podobne urządzenie to taki Vodafone opłacony z góry, ale bez śledzenia GPS i reakcji - więc logicznie rzecz biorąc powinno ułatwić to wybór.

Blokada mechaniczna kiedyś i dziś - bardzo dobre rozwiązanie, niestety nie ma zastosowania ze względów technicznych w NX, a szkoda.
Bajpas przewodu zapłonu z ukrytym kontaktronem - to dobre dodatkowe bardzo tanie rozwiązanie.          
 
 
 
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Nex »

Pytanie z innej beczki. Czy jak się opłaci Vodafone na 3 lata z góry i zwiną auto np. po roku to zwracają resztę nadpłaconych pieniędzy czy one przepadają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
MrPawel
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 25 cze 2023, o 14:55
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: MrPawel »

Czy u Was też tak jest że zdalne uruchomienie klimatyzacji poprzez aplikację powoduje alarm systemu Vodafone? Klimatyzacja uruchamia silnik, a Vodafone informuję o nieautoryzowanym uruchomieniu silnika (bez karty). Zresztą jak działa Vodafone, że można uruchomić silnik bez karty? 🤔
settlerk
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: settlerk »

Też tak miałem, raz spróbowałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości