NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: ppin67 »

Omotenashi pisze: 8 sty 2024, o 17:13
Jeśli masz na myśli fakt, że nie będziesz miał przypadków, że nie odpalisz samochodu za pierwszym razem, to możesz się zdziwić - te zabezpieczenia działają podobnie jak vodafone i też im zdarzają się opóźnienia w komunikacji pilot - immobilizer, przez co samochód uruchomisz, ale nie ruszysz. I dopiero za kolejnym uruchomieniem wszystko będzie działać bo się te dwa w/w urządzenia skomunikują.
 
Awatar użytkownika
Omotenashi
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 21 paź 2023, o 14:29
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Omotenashi »

ppin67 pisze:
Omotenashi pisze: 8 sty 2024, o 17:13
Jeśli masz na myśli fakt, że nie będziesz miał przypadków, że nie odpalisz samochodu za pierwszym razem, to możesz się zdziwić - te zabezpieczenia działają podobnie jak vodafone i też im zdarzają się opóźnienia w komunikacji pilot - immobilizer, przez co samochód uruchomisz, ale nie ruszysz. I dopiero za kolejnym uruchomieniem wszystko będzie działać bo się te dwa w/w urządzenia skomunikują.
 
Aaaaa czyli moze sie okazac, ze bedzie to tzw. dzialanie „z deszczu pod rynne” ?
Cholera to juz sam nie mam pojecia jak to ogarnac ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Omotenashi
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 21 paź 2023, o 14:29
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Omotenashi »

t.zielinsky pisze:Do podpytania w konkretnym salonie, ale zakładam, że raczej na pewno w serwisie Lexsusa/Toyoty nie założą Ci Canlocka.
Czyli moze byc tzw. klops i nic z tego nie wyjdzie ?
Musze zapytac w salonie - choc zrobilem to wstepnie u hnadlowca i mowil, ze do Lexusow dedykowany jest Vodafone
Ale w sumie to co mial mowic ? ObrazekObrazekObrazek
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: ppin67 »

Jak już uprzednio pisałem - ja nie miałem zastrzeżeń do działania vodafone, samochód odbierałem w czerwcu 2023, podobno coś poprawiono w działaniu tego systemu w porównaniu do montowanych w 2022 i wcześniej. Ale po 6 mięs. zrezygnowałem ze względu na cenę odnowienia abonamentu, mam inne zabezpieczenie (SEO CANblu), gdzie koszt był jednorazowy, a montażu dokonywał dealer Lexusa.
t.zielinsky
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2023, o 14:27
Model Lexusa: t.zielinsky@outlook.com
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: t.zielinsky »

ppin67 pisze: 8 sty 2024, o 21:09 Jak już uprzednio pisałem - ja nie miałem zastrzeżeń do działania vodafone, samochód odbierałem w czerwcu 2023, podobno coś poprawiono w działaniu tego systemu w porównaniu do montowanych w 2022 i wcześniej. Ale po 6 mięs. zrezygnowałem ze względu na cenę odnowienia abonamentu, mam inne zabezpieczenie (SEO CANblu), gdzie koszt był jednorazowy, a montażu dokonywał dealer Lexusa.

 
A mógłbyś się podzielić który dealer? Bo mi powiedzieli, że Canlocka i Canblu nie instalują. 
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: ppin67 »

Lexus Warszawa Radość
toomaas
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 11 wrz 2023, o 13:38
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: toomaas »

Cześć,

Czy ja dobrze rozumiem, że te wszystkie canlock jak i vodafone rozbrajane są pastylką. Taki sygnał z pastylki też można "przejąć i przedłużyć"?
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: pss »

oczywiście, że tak ; )
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: ppin67 »

pss pisze: 10 sty 2024, o 14:40 oczywiście, że tak ; )

 
jakiś przykład? bo na razie nie słyszałem o czymś takim
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: pss »

O wielu rzeczach nie słyszymy publicznie :)

Tu tylko sygnał radiowy który oczywiście można przejąć, dekodować, modyfikować...
Dekodowanie sygnału pięknie pokazały popularne "gameboye", a to tylko zabawki z małą mocą obliczeniową.
Nigdy nie wiesz czy ktoś już tego nie obszedł, tak samo, że nie ma kolejnego 0day na Microsoft365 i ktoś nie czyta Ci właśnie poczty e-mail.
Jak to kiedyś Pani minister powiedziała "sorry taki mamy klimat" i jest to aktualne w wielu branżach :)

Każde zabezpieczenie jest fajne, ale nigdy nie ma 100% skuteczności i reklamy canlocka mnie nie przekonują ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ghotti, Google [Bot] i 1 gość