NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: koloramat »

Pozdrawiam noworocznie po dłuższej nieobecności.
Myślę, że kanał LSFT na YT znacie, ale podaję na wszelki wypadek.
Tutaj akurat o zabezpieczeniach fabrycznych NX-a i o oprogramowaniu głównej magistrali samochodu.
Także o tym jak wchodzi się w posiadanie sprzętowego kodu w postaci OS.
https://www.youtube.com/watch?v=ThA6hW-A_OY
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Nex »

Klaudiusz pisze: 2 sty 2024, o 22:46 Czy z blokada canlock bedzi dzialalo otworz/zamknij auto z aplikacji po wcześniejszym zablokowaniu go przez kluczyk?

 
Dziś sprawdziłem. Auto zamknięte dotykowo z klamki a później otwarte z aplikacji. Działa.
 
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Klaudiusz »

Nex pisze:
Klaudiusz pisze: 2 sty 2024, o 22:46 Czy z blokada canlock bedzi dzialalo otworz/zamknij auto z aplikacji po wcześniejszym zablokowaniu go przez kluczyk?

 
Dziś sprawdziłem. Auto zamknięte dotykowo z klamki a później otwarte z aplikacji. Działa.
 
No to ogromny plus dla Canlocka! Vodafone blokuje… pokazuje ze jest uruchomiony alarm i nie mozna otworzyc z aplikacji.
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: ppin67 »

Klaudiusz, a może to jest jakaś kwestia ustawień? jak pisałem uprzednio, u mnie vodafone nie blokował żadnej czynności dokonywanej z aplikacji.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Klaudiusz »

ppin67 pisze:Klaudiusz, a może to jest jakaś kwestia ustawień? jak pisałem uprzednio, u mnie vodafone nie blokował żadnej czynności dokonywanej z aplikacji.
Wlasnie jak bede na przegladzie to sie dopytam. Moze byc tez tak ze mi wstawili innego Vodafone, dokladnie tego ktorego mam w Camry i tam to dziala jako dodatkowy immobilizer. Jutro bede testowal - Korek w Nowym Targu mnie wykończył.
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Nex »

Klaudiusz pisze: 3 sty 2024, o 21:24
Nex pisze:
Klaudiusz pisze: 2 sty 2024, o 22:46 Czy z blokada canlock bedzi dzialalo otworz/zamknij auto z aplikacji po wcześniejszym zablokowaniu go przez kluczyk?


 
Dziś sprawdziłem. Auto zamknięte dotykowo z klamki a później otwarte z aplikacji. Działa.

 
No to ogromny plus dla Canlocka! Vodafone blokuje… pokazuje ze jest uruchomiony alarm i nie mozna otworzyc z aplikacji.

 
Ja aktualnie mam jeszcze Vodafone aktywny. Wiec musisz sprawdzić u siebie o co chodzi.
 
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Klaudiusz »

Sprawdzilem w koncu. Po odpieciu karty vodafone samochod sie NIE uruchamia. Jest na ON, kierownica podjezdza, ale nie ma ready.

Samochod nigdy nie mial uruchomionej dodatkowej ochrony Semeco. Wlasnie mija 9 miesiac od odbioru auta.

Na zamowieniu: zabezpieczenie antykradzieżowe Vodafone z lokalizacja GPS.
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: ppin67 »

czyli dealer przygotował auto do pełnej ochrony, ale Ty nie aktywowałeś lokalizacji GPS, bo nie podpisałeś umowy z Semeco?
dziwne, że Semeco nie wyłączyło zdalnie tego urządzenia u Ciebie ...
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Klaudiusz »

ppin67 pisze:czyli dealer przygotował auto do pełnej ochrony, ale Ty nie aktywowałeś lokalizacji GPS, bo nie podpisałeś umowy z Semeco?
dziwne, że Semeco nie wyłączyło zdalnie tego urządzenia u Ciebie ...
Nie podpisalem umowy z Semeco przy odbiorze auta. Zobaczymy co bedzie pozniej.
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: koloramat »

Czytając ten wątek tematyczny stwierdzić można, że funkcjonalności alarmu Vodafone i aplikacji Lexus LINK PLUS działają losowo ? Trudno między innymi zaakceptować sytuację, że Aplikacja Lexus LINK nie działa w pełnym zakresie z powodu istnienia w samochodzie alarmu Vodafone notabene instalowanego przez sprzedawcę. Mam na myśli oczywiście brak możliwości otwierania samochodu z aplikacji wtedy gdy został on zamknięty standardowo przez kluczyk lub klamkę. Brak też możliwości odpalenia z aplikacji ogrzewania samochodu, która to funkcja jest standardem w aplikacji. Czy ktoś z techników lexusa to sprawdzał ? Na dodatek jak czytam niektórym użytkownikom to działa, a innym nie działa. Jak to wyjaśnić ?
Przypadek Klaudiusza jest kolejną sytuacją w której widzimy, że nie ma standardów w tej kwestii. Alarm Vodafone działa po 9 miesiącach w zakresie blokady układu hybrydowego, a innym użytkownikom nie działa po okresie 6 miesięcy. Aby tutaj rozstrzygnąć problem, mam pytanie, czy przy odbiorze auta z alarmem Vodafone (nie podpisując umowy z Sameco), cena montażu wynosiła 299 zł czy też był to koszt uwzględniający kompletną cenę alarmu czyli około 3000 zł ?
Tak czy inaczej, jak widać istnieje kompletny bałagan w kwestii związanej z wyposażaniem nowych samochodów w alarmem Vodafone i Aplikacją Lexus LINK.
Wprawdzie po długich miesiącach narzekań klientów, #centrala wypuściła drugą wersję aplikacji Lexus LINK PLUS naprawiając w jakimś stopniu bubel i poprawiając szybkość reakcji serwerów, ale co z tego kiedy ważne funkcje aplikacji nie chcą działać ze względu na istnienie alarmu Vodafone.
A może wyłączenie na chwilę alarmu z aplikacji Vodafone My Connected Car pozwoli na włączenie ogrzewania z aplikacji Lexus LINK ? Można to sprawdzić, ale przyznam szczerze, że nie chcę tego robić, po prostu ręce mi opadają, kiedy mam używać tych "lexusowych bubli", może ktoś to sprawdzi. Od jakiegoś czasu w jakimś stopniu pochłonął mnie inny produkt motoryzacji i widzę kolosalną różnicę w porównaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości