Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Esdipio »

Ja nie jestem fanem ani ceramiki ani oklejania. Tylko według mojej obserwacji zderzak rysuje sie podczas jazdy po miescie przy małych predkosciach, nie mówiac co bedzie na autostradzie.... troche szkoda nie chronic go przed drobnymi kamykami.
Oklejenie zderzaka to koszt 1500 zl. Nie jestem pewnien czy dzis za te kwote ktos zdemontuje, uzupełni ubytki, polakieruje i spowrotem zamontuje zderzak.
Co do zmiany odcienia koloru to pewnie bedzie jakas róznica po kilku latach dlatego nie nakładam foli na poziome powierzchnie ktore sa najwiecej narazone na swiatło słoneczne.
Ale tak jak wszyscy tu piszemy, to czysto własna inicjatywa i decyzja kazdego z nas. Kazda wasza opinia napewno pozwoli innym podjac decyzje czy ceramika czy folia, a moze nic....
350H F-Sport + Fuji, sonic grey. Zamowiony 21.10.2021, STATUS: Odebrany 23.12.2022.
Jacek Kon
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 4 sty 2023, o 13:37
Model Lexusa: NX350H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Jacek Kon »

tipsi pisze: 19 kwie 2023, o 08:08 Z tym "2x zmienić kolor całego auta" to chyba lekuchna przesada -- lakierowanie całego nadwozia to jednak "troszkę" więcej niż 7,5 tys.
Poza tym koszt detailingu trzeba odnieść do ceny samochodu i przewidywanego okresu użytkowania. To oczywiste, że nie ma sensu fundować sobie takiego wydatku w bryce za 130 koła, ale już w takiej za 330 to inna sprawa. Poza tym bufor 15 tys. na naprawy -- ok., ale to nadal grosze względem realnych kosztów. Ostatnio mieliśmy do naprawy lakierniczej (plus niewielka szpachla) dach i maskę dostawczaka Toyoty. Nic wielkiego, ale cały element trzeba polakierować. Plus tylny zderzak z lakierowaniem. Rachunek na 21 tysięcy.
Natomiast uwagi względem różnicy odcienia pod folią i bez niej -- jak najbardziej słuszne, inaczej być nie może.

 
Mam to szczęście, że sąsiad jest lakiernikiem i jak coś to jest zawsze pomocny. Zatem w moim przypadku kwestia jakiś parkingówek czy wgniotek jest po kosztach.
 
NX 350h F Sport + Fuji - planowany odbiór kwiecień 2023
MDU
Lex user
Posty: 174
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Jeżeli chodzi o zmianę odcienia lakieru na elementach nieoklejonych to tak się oczywiście stanie dlatego lepiej już decydować się na całościowe oklejanie tak aby po zdjęciu folii lakier nie wymagał polerki korygującej po całości ; A to są już dodatkowe koszty ;

Piszesz że koszt oklejania to pokaźny budżet na kolejne korekty lakiernicze ale w praktyce to wyglada trochę inaczej . Na przykład pod sklepem dostajesz lekki strzał drzwiami i masz już widoczny ślad . Nie idziesz z tym od razu do lakiernika aby wylakierować od razu całe drzwi z cieniowaniem sąsiednich elementów tylko jeździsz z tym dalej . Jak jesteś wyluzowany to masz to w du....ie. Ale jak podchodzisz do auta inaczej to się już wkurzasz . Dlatego folia załatwia sprawę na takie okoliczności ; Każda ingerencja nawet najlepszego lakiernika w fabryczny lakier to już utrata jego oryginalnej wartości ; Warto tego unikać jak nie trzeba ;

Jeżeli słyszę o cenach ceramiki za 5000 tys na 3 lata to chyba lepiej zrobić 100% PPF na 10 lat . Czyż nie ?
MDU
Lex user
Posty: 174
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Wady foli PPF :
- niestety cena chociaż musimy odnosić to do wartości auta
- mozliwość  odklejania  na  myjkach  wysokociśnieniowych 
Zalety:
- zarysowania , otarcia , lekkie obicia
- łatwe mycie ; hydrofobowośc etc
- owady na masce
- ptasie odchody na dachu
- mniej zabiegów pielegnacyjno - utrzymujących jak przy ceramice
- nie  zapycha  się  jak  ceramika  ,  nie jest podatna na  kwaśną  chemię myjącą  jak    ceramika 
- zdolności  samoregenaracyjne  - stąd  wysoka cena  folii
- etc
 
 
 
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: koloramat »

MDU pisze: 19 kwie 2023, o 16:58 Wady foli PPF :
- niestety cena chociaż musimy odnosić to do wartości auta
- mozliwość  odklejania  na  myjkach  wysokociśnieniowych 
Zalety:
- zarysowania , otarcia , lekkie obicia
- łatwe mycie ; hydrofobowośc etc
- owady na masce
- ptasie odchody na dachu
- mniej zabiegów pielegnacyjno - utrzymujących jak przy ceramice
- nie  zapycha  się  jak  ceramika  ,  nie jest podatna na  kwaśną  chemię myjącą  jak    ceramika 
- zdolności  samoregenaracyjne  - stąd  wysoka cena  folii
- etc
 
 
 

 
Myślę, że wszystkie folie, bez wyjątku mają bardzo podobne zalety jak wymienione powyżej. Nawet te z których wykonuje się reklamówki. Odkąd chemia związków wielocząsteczkowych rozwinęła się na tyle aby produkować masowo polimery w tym poliuretany, poliestry i inne nazwy handlowe tzw, folie były i są tanie ja przysłowiowy barszcz. Jednak te do oklejania karoserii są zdumiewająco drogie. Dlaczego ? Bo są wynikiem mnożenie przez wysoki współczynnik popytu tych, którzy mają pieniądze i aby okleić swoje nowe śliczne auto zapłacą każde pieniądze. Trzeba więc to wykorzystać, póki można.
Zatem wysoka cena folii to nie rzeczywisty jej koszt ale jej wartość rynkowa.  
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Ghotti »

Tez mi się tak wydaje. Rynek „premium” urósł zdaje się o 20% część się pewnie okleja. Sorry, ale tłumaczenia że cena wzrosła z 7500-8500 do 13500 bo folia jest taka droga …. Folia? 😂😂😂 serio? 😂😂😂
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Lewsey 89
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Lewsey 89 »

Pytanie do osób doswiadcoznych. Czy po odklejeniu całego samochodu folia ppf można jeździć samochodem na myjnie automatyczna? Jestem bardzo ciekaw Waszego zdania na ten temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tipsi
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2023, o 10:41
Model Lexusa: NX (wannabe)
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: tipsi »

Cena jest taka, jaką akceptuje rynek. I to jest jedyna prawidłowa odpowiedź. Pewnie większość komentujących prowadzi własne firmy -- czy ktoś by zrezygnował z okazji do wyższego zarobku, jeśli tylko na wyższą cenę godzą się klienci? A ci, którzy są pracownikami -- czy któryś powiedziałby "nieee, szefie, to za dużo, nie chcę aż tyle zarabiać"?
A poza tym idealne położenie folii nie jest rzeczą banalną -- trzeba mieć doświadczenie i solidność, żeby nie odwalać fuchy. A to kosztuje. Każdy, kto zatrudnia ludzi, wie jak trudno o dobrego pracownika, któremu można zaufać. Tacy ludzie się cenią i takim ludziom trzeba dobrze płacić, bo latwo ich stracić.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Ghotti »

Dla mnie to walenie w ch.... :) właśnie dostałem wycenę pod Warszawą od gościa (grodzisk mazowiecki), który jest polecany w okolicy i okleja od 20 lat samochody, maszyny, helikoptery czy łodzie itp. itd.
7500-9000 brutto vs podwyżka z 8000 brutto 2022 na 13500 brutto w Warszawie. U niego też drożej niż pytałem rok temu, ale o 1500 ~~ a nie o 60%.
Nie mam nic przeciwko zarabianiu, jak ktoś jest mega w tym co robi i się robi co do milimetra niech bierze i 20k :) ale niech mi nie wciskają kitu, że 60% wzrostu ceny vs 2022 jest spowodowane podniesieniem ceny folii ...
 
 
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: koloramat »

Ghotti pisze: 20 kwie 2023, o 09:20 Dla mnie to walenie w ch.... :) właśnie dostałem wycenę pod Warszawą od gościa (grodzisk mazowiecki), który jest polecany w okolicy i okleja od 20 lat samochody, maszyny, helikoptery czy łodzie itp. itd.
7500-9000 brutto vs podwyżka z 8000 brutto 2022 na 13500 brutto w Warszawie. U niego też drożej niż pytałem rok temu, ale o 1500 ~~ a nie o 60%.
Nie mam nic przeciwko zarabianiu, jak ktoś jest mega w tym co robi i się robi co do milimetra niech bierze i 20k :) ale niech mi nie wciskają kitu, że 60% wzrostu ceny vs 2022 jest spowodowane podniesieniem ceny folii ...
 
 
 

 
To nie jest wciskanie kitu to jest po prostu oszustwo, ale ... niekaralne. Ten rodzaj oszustw jest powszechny i na stałe zagospodarował się w przestrzeni tak zwanego biznesu. Inna japońska marka i film z dwóch kamer samochodowych w opcji parkingowej. Pracownik ASO podłącza urządzenie do badania szczelności klimatyzacji. Trwa to dwie minuty. Po kolejnych dwóch minutach otrzymuje wydruk, który wpisuje do komputera. Razem trwa to 6 minut. Potem idzie do innych samochodów i wykonuje różne inne czynności. Po upływie 80 minut samochód jest wydawany klientowi, z adnotacją "wszystko szczegółowo sprawdziliśmy i dodatkowo wyczyściliśmy jeszcze układ". Na pytanie dlaczego trwało to tak długo ? Odpowiedź - dbamy i jakość, taka jest procedura, to ona trwa tak długo. Cena ? 450 zł. Pozostawiam bez komentarza.          
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość