Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
PoProstuAnonim
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2021, o 23:46
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: PoProstuAnonim »

Colourlock, do tego między bardziej gruntownymi czyszczeniami jakiś leather qd. Ja nie robię podziału na skórę naturalną i eko, działam tymi samymi środkami. Jeden wyjątek: środki zmiękczające/nawilżające - wiadomo, że plastiku się nie zmiękczy

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


MDU
Lex user
Posty: 174
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Przeglądałem wiele stron z detailingiem i apropos skór nie było jednoznacznych wskazań . Jedno jest pewne że do skóry syntetycznej i naturalnej są różne rodzaje środków oraz inne podejścia ; Inaczej jest też oczywiście z alcantarą ; Chodzi o to że jeżeli sk naturalna jest brudna i zniszczona to studia robią z niej cuda . Jadą po niej szczotkami i balsamami na maksa . I efekty są brudna -> czysta . Natomiast przy fabrycznej natuaralnej skórze eksperymentowanie z różnymi środkami jest już ryzykowane np wybłyszczanie , uszkodzenia naturalnego lica , zatykanie chemią naturalnej porowatości skóry ; etc ;
Czasami można sprawę pogorszyć niż polepszyć ;
Dlatego dołączam się się do pytania o łagodne środki do bieżącej pielęgnacji skóry naturalnej ;
tipsi
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2023, o 10:41
Model Lexusa: NX (wannabe)
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: tipsi »

Skorzystaj ze środków oferowanych przez producentów mebli skórzanych, np. Kler'a
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: I.Q. »

Ghotti pisze: 7 maja 2023, o 15:23 Mi za oklejenie całego powiedzieli 7500-9000 brutto. Sprawdzony zakład, wystarczy nie szukać w dużych miastach.

 
SUPER cena - a coś więcej na temat folii - jakiś producent ?
Możesz podać jakiś namiar na ten sprawdzony zakład ?  - pytam bo długo szukałem jakiegoś sprawdzonego 9polecanego) "specjalisty" od folii PPF i powiem tak:  - nie znalazłem żadnego który by okleił cały samochód za mniej niż 12k netto - oczywiście dużo zależy od folii - ja wybrałem DRAGON SKIN z gwarancją 10 lat  
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Ghotti »

I.Q. pisze: 30 maja 2023, o 22:46
Ghotti pisze: 7 maja 2023, o 15:23 Mi za oklejenie całego powiedzieli 7500-9000 brutto. Sprawdzony zakład, wystarczy nie szukać w dużych miastach.


 
SUPER cena - a coś więcej na temat folii - jakiś producent ?
Możesz podać jakiś namiar na ten sprawdzony zakład ?  - pytam bo długo szukałem jakiegoś sprawdzonego 9polecanego) "specjalisty" od folii PPF i powiem tak:  - nie znalazłem żadnego który by okleił cały samochód za mniej niż 12k netto - oczywiście dużo zależy od folii - ja wybrałem DRAGON SKIN z gwarancją 10 lat  

 
Nie wnikałem aż tak :) ogólnie zmienił mi się plan i spodobała mi się bazowa czerwień i idę tylko w oklejenie bezbarwną wrażliwych elementów :) właśnie które to maska, zderzak przód + tył, progi od środka, klamki od wewnętrznej strony na drzwiach coś jeszcze? :D

co do zakładu nie ma strony, gość robi to od 20 lat :) znam sporo handlarzy u siebie i każdy poleca kiedyś na forach siedziałem i szukałem opinii również same pozytywne oklejają samochody, łodzie i helikoptery ;)
https://www.google.com/maps/place/Przed ... ?entry=ttu
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: ppin67 »

Troche odswiezam post … czy sie ktos podzieli refleksjami jak sie sprawuje folia ppf?
Odbieram w przyszlym tygodniu NX i zastanawiam sie nad opcja ofoliowania elementow wrazliwych, ale po przestudiowaniu internetu nie do konca jestem przekonany, czy warto.
Oczywiscie wszystko jest kwestia ceny, ale zakladajac ze jest ona rozsadna, to czy nie ma jakis negatywnych efektow ubocznych, ktore wychodza po miesiacach uzytkowania.
 
MDU
Lex user
Posty: 174
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Nie ma żadnych efektów ubocznych.
Ale sa pewne mankamenty wynikające z oszczędności ,np odklejanie brzegów i żółknięcie przy tanich foliach,
Wiec tutaj nie ma co oszczędzać aby kasa nie poszła w błoto .
Druga sprawa to częściowe oklejanie dużych elementów. Po zdjęciu foli po kilku latach masz widoczne różnice na elementach Co pewnie wymaga polerki i korekty czyli juz ingerencji w powłoki oryginalne .

Dlatego musi byc drogo i całościowo i nie ma co szukać półśrodków .
Na YT jest test Seata oklejonego tania folia i to jest masakra 
To działa jak folia naklejona na ekran smartfona - dzieje  sie coś po latach z ekranem ?
 
 
 
MDU
Lex user
Posty: 174
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Jeszcze jest kwestia techniki foliowania jasnych lakierów . Tam gdzie folia nie jest zawinięta za element i nie jest schowany rant folii - tam z czasem zbiera sie brud i to truche widać .
Ale to sa juz kwestie bardzo szszegółowe i zależą od techniki i wprawy montera .
Dlatego znowu  do rozważenia czy niska cena idzie w parze z jakością usługi . mp czy obejmuje coroczne przeglądy folii etc , czy jest dodatkowo zabezpieczona ceramiką etc 
Za 15 tys możesz mieć full wypas usługę a za 10 tys jakiś tani odpowiednik z tania folia . W ostatnim czasie powstało tych detalingow na full . To powinno dać do myślenia.

Jak słyszę historie o gościu ze jest dobry i okleja jachty i helikoptery to brakuje nu do kolekcji jeszcze promów kosmicznych .

 
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: ppin67 »

pisząc o cenie rozsądnej miałem nie miałem na myśli słabej jakości folii, wręcz przeciwnie.
dziękuję za informacje, z tego wynika, że by to miało najlepszy efekt, to powinno być całe auto, a nie tylko wybiórcze jego części.
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Nex »

Wiecie tak sobie czytam i wyobrażąm taka sytuacje. Pakujemy kupe kasy w ceramike, PPF, zabezpieczenie podwozia (to wychodza koszty idace w dziesiatki tysiecy złotych) a poźniej jakiś niedzielny kierowca wali nam w dupe i kasuje auto :lol:
 
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości