Lexus NX II Akcesoria

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Awatar użytkownika
Plexus
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2023, o 09:24
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: Plexus »

Ok, oto zdjęcia.
Błoto po wewnętrznej stronie drzwi.
Obrazek
Prestige | Design | Tazuna | Panorama | Sonic Grey | Zamówienie 02.2022 | Odebrany 11.2023
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: odoja »

Tutaj...kojarzę, że też mam tam brud, ale to jest plastik, ważne, że jak wychodze progi są czyste. Tam może się zbierać co chce, a i tak samo z siebie się oczyści przez deszczu, a jak nie to do mycia.
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: Nex »

Mam to samo. Trochę problematyczne jest mycie tego bo nie ryzykuje z kompresorem żeby to błoto nie znalazło się w aucie. Więc wiaderko i gąbka Pytanie tylko czy pod tymi plastikami nie pojawi się za jakiś czas ruda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: Klaudiusz »

Nex pisze:Mam to samo. Trochę problematyczne jest mycie tego bo nie ryzykuje z kompresorem żeby to błoto nie znalazło się w aucie. Więc wiaderko i gąbka Obrazek Pytanie tylko czy pod tymi plastikami nie pojawi się za jakiś czas ruda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pewno sie pojawi. Za jakies 10 lat.
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: odoja »

Najważniejsze, że progi są czyściutkie i w sumie sam lakier we wnękach od drzwi, praktycznie nim się tam nie dostaje,także uznaje to rozwiązanie za plus. A gdzieś zawsze brud musi się znaleźć ,lepiej tam niż na progach.
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: odoja »

Z foli polecam:

https://pl.aliexpress.com/item/10050056 ... pt=glo2pol

kleiłem na konsolę środkową (same piano), piano w miejscu przycisku start/stop, po lewej stronie nawiew, przycisk wlewu baku paliwa i bagażnika, przyciski pod ekranem od grzanych szyb i przyciski od HOLD i P. Pasują bardzo fajnie, jest tego więcej, ale na razie tyle zdołałem przykleić.

Na sam ekran mam stąd:

https://folia-samochodowa.pl/pl/p/Folia ... 5QEALw_wcB

Być może jest gdzieś taniej, ale mam tę konkretną. I jestem bardzo zadowolony, wreszcie da się coś zobaczyć na tym ekranie jak jest jaśniej, a tym bardziej gdy słońce pada na wyświetlacz...i mało cię palcuje, łatwo czyści (sprejem do okularów czyszcze), bo ta oryginalna folia to jakiś badziew, w dodatku dość szybko się rysowała.

Na pod klamki drzwi, ranty, reflektory itp
https://chronlakier.pl/289-lexus-nx-folie-ochronne

Kupiłem na pod klamki, bardzo ładnie weszły, na ranty jeszcze nie kleiłem, na reflektory owszem, i musiałem z 1/4 uciąć w trakcie...prawdopodobnie zabrakło mi umiejętności w klejeniu,a refllektory w nx są dość fikuśne. Ale 3/4 reflektorów mam zaklejonie :) Także polecam w razie czego.
Awatar użytkownika
Plexus
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2023, o 09:24
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: Plexus »

Ciekawa rekomendacja! Będę musiał wyobrazić sobie, które miejsca są narażone na ryzyko otarć parkingowych i je podkleić.
Prestige | Design | Tazuna | Panorama | Sonic Grey | Zamówienie 02.2022 | Odebrany 11.2023
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: odoja »

A propo otarć parkignowych,to już mam jedno zaliczone, tuż pod wnęką od haka do holowania z przodu :(    (10cmx10cm mniej więcej),trzeba z tym żyć :). Ale ranty od drzwi, reflektory, wgłębienie pod klamkami, może lusterka warto obkleić myślę.
 

Dla osób z kamerami 360, polecam też zakleić przednią kamerkę folią PPF, bo za kilka lat może być ubazgrana odpryskami i obraz z niej będzie taki sobie, szczególnie w nocy przy światłach. W mojej insigni nie zakleiłem (bo nie byłem świadom kiedyś o takich foliach) i cała w odpryskach jest. Dziś testowałem i fajnie się trzyma i  myślę, że nawet warto każdą zakleić.
 
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: odoja »

I raczej na wiosnę "wywalam" , w sensie wrzucam do garażu na czarną godzinę jeśli ich nie sprzedam, run flaty. Bo są beznadziejne. Głośne( względem zimówek słychać różnicę), za twarde, a komfort ma być :). Generalnie w poprzednim aucie też nie miałem zapasu i wyjeździłem 180k km bez kapcia. Faktem jest natomiast, że mało popularną oponę dali do 20 cali...beznadziejna decyzja. Ale coś tam jest i na te się zdecyduje gdyby ktoś też szukał.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodye ... t8QAvD_BwE
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus NX II Akcesoria

Post autor: Ghotti »

Ktoś poleca wycieraczki do szyb przód i tył? Jakieś numery katalogowe?
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości