Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Jacek Kon
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 4 sty 2023, o 13:37
Model Lexusa: NX350H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Jacek Kon »

tipsi pisze: 19 kwie 2023, o 13:58 Ale zamierzasz ich zdemolować bo nie dostarczyli ci samochodu w terminie i nie odpowiadają na monity?

 
Nie zdemolować, tylko oczekuję konkretnej odpowiedzi co się dzieje z autem i kiedy zostanie dostarczone. Mój problem polega na tym, że chcę kupić auto za gotówkę (przelew) i ciężko zarządzać kapitałem w firmie, kiedy kolejny miesiąc nie znasz daty odbioru. Chodzi o zaplanowanie kosztów, wydatków oraz ma to związek z podatkami.
 
NX 350h F Sport + Fuji - planowany odbiór kwiecień 2023
tipsi
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2023, o 10:41
Model Lexusa: NX (wannabe)
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: tipsi »

Jasne, ale oni po prostu sami tego nie wiedzą. Góra olewa nagabywania z dołu, a może nawet i warczy, więc siedzą na dupach i karmią klientów gładkimi kawałkami albo zlewają. Co mają mówić? Że są na najniższej grzędzie i to im całe gówno z góry leci na głowy? Jak jest zamówiony to wreszcie przyjdzie i naprawdę nie trzeba im co pół roku przypominać ;-)
Ja kiedyś czekałem na tośkę z JP i to było w czasach, kiedy trwało to najwyżej pół roku, a najkrócej 3 miechy. Po pół roku dowiedziałem się, że no jeszcze kolejny kwartał. Po długich nagabywaniach sprzedawca wystękał, że auto już płynęło, ale na Morzu Południowochińskim statek poszedł na dno bo był tajfun czy inny pożar i musieli zamawiać wszystko od nowa. Cóż robić? Chcesz mieć auto na już, to kupujesz co tam jest nowego na otomoto, a jak nie, to czekasz i wszycho.
Lewsey 89
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Lewsey 89 »

Masz na tyle wolnego czasu aby biegać po social mediach i ich obsmarowywać i pisać maila do zarządu , kierowników, handlowców etc? Uważasz,że robią Cię w jajo to rozwiąż umowę i wycofaj zaliczkę. Świat motoryzacji nie kończy się na Lexusie NX. Nie odbieraj tego jako atak na Twoją osobę.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

piotr Lexus300
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 31 sie 2022, o 08:51
Model Lexusa: NX350H
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: piotr Lexus300 »

Jacek pisze:3 sty 1970, o 23:05
tipsi pisze: 19 kwie 2023, o 13:58 Ale zamierzasz ich zdemolować bo nie dostarczyli ci samochodu w terminie i nie odpowiadają na monity?


 
Nie zdemolować, tylko oczekuję konkretnej odpowiedzi co się dzieje z autem i kiedy zostanie dostarczone. Mój problem polega na tym, że chcę kupić auto za gotówkę (przelew) i ciężko zarządzać kapitałem w firmie, kiedy kolejny miesiąc nie znasz daty odbioru. Chodzi o zaplanowanie kosztów, wydatków oraz ma to związek z podatkami.
 

 
Ja cię bardzo dobrze rozumiem.
Też prowadzę firmę i czekam na auto ponad rok. Te wszystkie obsuwy co u mnie były to są jakieś jaja.
Co sobie zaplanowałem z kosztami to ,wszystko szlag trafiał. A jeszcze muszę sprzedać auto , którym obecnie jeżdżę- też Lexus NX F sport z 2019r. Już miałem nawet kupca , ale jak się dowiedziałem , że termin dostawy znowu się przesunął to musiałem się wycofać.
Teraz mam odbiór w połowie - pod koniec czerwca ( w Mszczonowie ma być 26.05.2023r.) i znów muszę mocno główkować , żeby jak najmniej oddać  w zdrowotnym.
 
350H Fsport+fuji+panorama+ sonic grey+Flare Red Pierwszy termin odbioru na lipiec2022,później terminy produkcji na listopad2022,styczeń2023 obecnie na marzec2023
07.12.2021-zamówienie
03.03.2023 - przydzielenie slotu produkcyjnego
26.03.2023- rozpoczęcie produkcji
11.04.2023 - koniec produkcji i transport do Belgi
15.05.2023 -przypłynięcie do Belgi i transport do Mszczonowa
20.05.2023 auto dotarło do Mszczonowa
27.06.2023 odbiór auta
Jacek Kon
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 4 sty 2023, o 13:37
Model Lexusa: NX350H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Jacek Kon »

Lewsey pisze:3 sty 1970, o 23:05 Masz na tyle wolnego czasu aby biegać po social mediach i ich obsmarowywać i pisać maila do zarządu , kierowników, handlowców etc? Uważasz,że robią Cię w jajo to rozwiąż umowę i wycofaj zaliczkę. Świat motoryzacji nie kończy się na Lexusie NX. Nie odbieraj tego jako atak na Twoją osobę.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 
Masz sporo racji. Też rozważam taką opcję. Co do wolnego czasu, to rzeczywiście wolałbym spożytkować energię na coś innego, ale musiałem to jakoś z siebie wyrzucić. A może ktoś wyciągnie z tego wnioski...
 
NX 350h F Sport + Fuji - planowany odbiór kwiecień 2023
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: koloramat »

Jacek pisze:3 sty 1970, o 23:05
Lewsey pisze:3 sty 1970, o 23:05 Masz na tyle wolnego czasu aby biegać po social mediach i ich obsmarowywać i pisać maila do zarządu , kierowników, handlowców etc? Uważasz,że robią Cię w jajo to rozwiąż umowę i wycofaj zaliczkę. Świat motoryzacji nie kończy się na Lexusie NX. Nie odbieraj tego jako atak na Twoją osobę.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


 
Masz sporo racji. Też rozważam taką opcję. Co do wolnego czasu, to rzeczywiście wolałbym spożytkować energię na coś innego, ale musiałem to jakoś z siebie wyrzucić. A może ktoś wyciągnie z tego wnioski...
 

 
Solidaryzuje się z osobami, które czekając na swój samochód i prowadząc przedsiębiorstwo lub firmę płacą nie tylko zdrowotne w formie pieniężnej lecz także płacą zdrowiem i nerwami.  Rozumiem ich zacietrzewienie chociaż ja odebrałem samochód po - zaledwie kilku miesiącach oczekiwania. Umowa także przedwstępna to zbiór warunków, praw i obowiązków nałożonych i zaakceptowanych przez strony umowy. Tymczasem Lexus rozdaje umowy jak bilety do cyrku - nie podoba się występ - to trudno. Nie mamy jeszcze Pana samochodu i co Pan nam zrobi ? Prowadzenie działalności gospodarczej różni się od pracy najemnej bezwzględnie - wystąpieniem ryzyka. I za skutki takiego ryzyka trzeba płacić. Tymczasem Lexus nie ponosi żadnego ryzyka i nie płaci za nic, może tylko zarabiać. Taki stan i taka umowa zawiera klauzulę abuzywną - jest nie do przyjęcia, a jednak funkcjonuje w przestrzeni polskiego koślawego porządku prawnego. Kto będzie chciał bronić klientów, których stać na drogie samochody ? To przecież takie niewizerunkowe społecznie. 
Lexus powinien płacić za każdy dzień zwłoki dostarczenia samochodu stosowną rekompensatę, a w przypadku udokumentowanych strat jakie poniósł przedsiębiorca orzeczone stosowne do wysokości strat odszkodowanie.
Konstrukcja umowy powinna być prawnie wyważona. Ktoś otworzył tę puszkę Pandory dla klientów, ale może któraś kancelaria prawna ją zamknie - i posypią się odszkodowania.             
 
Jacek Kon
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 4 sty 2023, o 13:37
Model Lexusa: NX350H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Jacek Kon »

koloramat pisze: 19 kwie 2023, o 15:51
Jacek pisze:3 sty 1970, o 23:05
Lewsey pisze:3 sty 1970, o 23:05 Masz na tyle wolnego czasu aby biegać po social mediach i ich obsmarowywać i pisać maila do zarządu , kierowników, handlowców etc? Uważasz,że robią Cię w jajo to rozwiąż umowę i wycofaj zaliczkę. Świat motoryzacji nie kończy się na Lexusie NX. Nie odbieraj tego jako atak na Twoją osobę.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka



 
Masz sporo racji. Też rozważam taką opcję. Co do wolnego czasu, to rzeczywiście wolałbym spożytkować energię na coś innego, ale musiałem to jakoś z siebie wyrzucić. A może ktoś wyciągnie z tego wnioski...
 


 
Solidaryzuje się z osobami, które czekając na swój samochód i prowadząc przedsiębiorstwo lub firmę płacą nie tylko zdrowotne w formie pieniężnej lecz także płacą zdrowiem i nerwami.  Rozumiem ich zacietrzewienie chociaż ja odebrałem samochód po - zaledwie kilku miesiącach oczekiwania. Umowa także przedwstępna to zbiór warunków, praw i obowiązków nałożonych i zaakceptowanych przez strony umowy. Tymczasem Lexus rozdaje umowy jak bilety do cyrku - nie podoba się występ - to trudno. Nie mamy jeszcze Pana samochodu i co Pan nam zrobi ? Prowadzenie działalności gospodarczej różni się od pracy najemnej bezwzględnie - wystąpieniem ryzyka. I za skutki takiego ryzyka trzeba płacić. Tymczasem Lexus nie ponosi żadnego ryzyka i nie płaci za nic, może tylko zarabiać. Taki stan i taka umowa zawiera klauzulę abuzywną - jest nie do przyjęcia, a jednak funkcjonuje w przestrzeni polskiego koślawego porządku prawnego. Kto będzie chciał bronić klientów, których stać na drogie samochody ? To przecież takie niewizerunkowe społecznie. 
Lexus powinien płacić za każdy dzień zwłoki dostarczenia samochodu stosowną rekompensatę, a w przypadku udokumentowanych strat jakie poniósł przedsiębiorca orzeczone stosowne do wysokości strat odszkodowanie.
Konstrukcja umowy powinna być prawnie wyważona. Ktoś otworzył tę puszkę Pandory dla klientów, ale może któraś kancelaria prawna ją zamknie - i posypią się odszkodowania.             
 

 
Uważam, że z punktu widzenia Lexus ich umowy są perfekcyjne - tzn. perfekcyjnie chronią ich interesy. W zasadzie oni wszystko mogą, nic nie muszą. Dotyczy ceny, terminu dostawy oraz wyposażenia :)
Cieszę się, że są osoby, które również rozumieją moje poirytowanie.
 
NX 350h F Sport + Fuji - planowany odbiór kwiecień 2023
Lewsey 89
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Lewsey 89 »

Czekam od stycznia 2022… zamówiłem i czekam. Rok minął jak z bicza strzelił, jeszcze klika miesięcy i samochód będzie do odbioru. To tylko przedmiot, narzędzie do pracy itp. Szkoda nerwów i zdrowia. W między czasie kupiłem inny samochód do firmy, którym teraz jeżdżę. Czasu i zdrowia się nie kupi. Lepiej spożytkować energię i myśli na rozwój firmy , rodzinę , przyjaciół hobby..

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1354
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Klaudiusz »

Jacek Kon pisze:
koloramat pisze: 19 kwie 2023, o 15:51
Jacek pisze:3 sty 1970, o 23:05 Masz sporo racji. Też rozważam taką opcję. Co do wolnego czasu, to rzeczywiście wolałbym spożytkować energię na coś innego, ale musiałem to jakoś z siebie wyrzucić. A może ktoś wyciągnie z tego wnioski...
 


 
Solidaryzuje się z osobami, które czekając na swój samochód i prowadząc przedsiębiorstwo lub firmę płacą nie tylko zdrowotne w formie pieniężnej lecz także płacą zdrowiem i nerwami.  Rozumiem ich zacietrzewienie chociaż ja odebrałem samochód po - zaledwie kilku miesiącach oczekiwania. Umowa także przedwstępna to zbiór warunków, praw i obowiązków nałożonych i zaakceptowanych przez strony umowy. Tymczasem Lexus rozdaje umowy jak bilety do cyrku - nie podoba się występ - to trudno. Nie mamy jeszcze Pana samochodu i co Pan nam zrobi ? Prowadzenie działalności gospodarczej różni się od pracy najemnej bezwzględnie - wystąpieniem ryzyka. I za skutki takiego ryzyka trzeba płacić. Tymczasem Lexus nie ponosi żadnego ryzyka i nie płaci za nic, może tylko zarabiać. Taki stan i taka umowa zawiera klauzulę abuzywną - jest nie do przyjęcia, a jednak funkcjonuje w przestrzeni polskiego koślawego porządku prawnego. Kto będzie chciał bronić klientów, których stać na drogie samochody ? To przecież takie niewizerunkowe społecznie. 
Lexus powinien płacić za każdy dzień zwłoki dostarczenia samochodu stosowną rekompensatę, a w przypadku udokumentowanych strat jakie poniósł przedsiębiorca orzeczone stosowne do wysokości strat odszkodowanie.
Konstrukcja umowy powinna być prawnie wyważona. Ktoś otworzył tę puszkę Pandory dla klientów, ale może któraś kancelaria prawna ją zamknie - i posypią się odszkodowania.             
 

 
Uważam, że z punktu widzenia Lexus ich umowy są perfekcyjne - tzn. perfekcyjnie chronią ich interesy. W zasadzie oni wszystko mogą, nic nie muszą. Dotyczy ceny, terminu dostawy oraz wyposażenia :)
Cieszę się, że są osoby, które również rozumieją moje poirytowanie.
 
Spraedz na stronie lexus-polska.pl czy czasem Twoje auto nie dojechalo do Mszczonowa. Duza partia dzisiaj tak trafila.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Ghotti »

Jak to już wygląda wtedy? U mnie nadal tak :)

Obrazek
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości