Spalanie Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Uważam, że warto wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi spalania naszych NX. Przejechałem już 21tys/km. Moja średnia z kilku ostatnich tysięcy utrzymuje się na poziomie 7,8 litra. Jazda mieszana, trochę autostrad i dróg ekspresowych, a trochę miasta. Drugi egzemplarz (zamówiłem 2 sztuki), który użytkowany jest w rodzinie ma przejechane 16tys/km i średnią 7,5 litra. Na odcinku 3 kilometrów, które pokonuję codziennie rano samochód spala średnio 12-13 litrów. Jako, że odbierałem auta w maju i czerwcu 2021r, to wiem, że w okresie letnim samochody paliły dużo mniej. Myślę, że może to być nawet około 1,5 litra. Na wyższe wyniki spalania mają też pewnie wpływ opony zimowe. Moim zdaniem jest to świetny samochód do jeżdżenia po mieście i drogach lokalnych, gdzie spalanie jest bardzo niskie. Wielokrotnie komputer pokazywał wyniki poniżej 5 litrów. Oczywiście przy odpowiedniej jeździe i wyższych temperaturach zewnętrznych. Niestety przy jeździe autostradowej spodziewałem się lepszych wyników spalania. Przy prędkości 140km/h trzeba przyjąć średnią 9-10 litrów w zależności od warunków atmosferycznych. Jeśli ktoś zwraca uwagę na spalanie, to uważam, że optymalna prędkość dla tego samochodu, to 120km/h. Niestety muszę wymazać ze swojej pamięci czasy, gdy jeździłem samochodami z silnikami wysokoprężnymi, a wyniki 10 litrów na autostradach były nieosiągalne, nawet przy prędkościach sporo przekraczających 140km/h. Z drugiej strony mamy też różnicę w cenie na stacjach benzynowych pomiędzy olejem napędowym a benzyną.        
whero
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

powiem tak - ostatni miesiąc / pierwsze 1000 km samochód pokazywał 5.4-5.8l (zależnie od kierowcy - realnie sprawdzone przy dystrybutorze) - trasy 60-100km (prędkości do 90-100 km/h), zimówki z aso
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

U mnie z pierwszych 500km na 20 calowych zimówkach Pirelli scorpio wyszlo 7,1 l na 100. Cały ten dystans to miasto, odcinki raczej krótkie 6 - 12 km.
Ja tez mam wrazenie ze latem jak mialm testowke to w podobnych warunkach wychodziło okolo 5,5 l. 
U mnie pewnie maja wplyw na te spalanie: niedotarty silnik i opony zimowe.
350H F-Sport + Fuji, sonic grey. Zamowiony 21.10.2021, STATUS: Odebrany 23.12.2022.
SedLex
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2023, o 15:04
Model Lexusa: w planach
Skąd:: Warmia
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: SedLex »

A czy auto demo również było na obręczach 20. calowych (choć najprawdopodobniej tak) ?
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Tak, zgadza sie, testowalem F-Sport na 20 calowych felgach.
350H F-Sport + Fuji, sonic grey. Zamowiony 21.10.2021, STATUS: Odebrany 23.12.2022.
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Warto też dodać, że komputer nie przekłamuje wyników spalania. Sprawdzałem kilkukrotnie według dystrybutora. Pamiętajcie też, że po każdym wyłączeniu zapłonu dane z ostatniej jazdy pojawiają się przez kilkanaście sekund na zegarach. Trzeba tylko chwilę poczekać nie otwierając drzwi ani klapy bagażnika. Po chwili dane znikają same.
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Tomasz76 pisze: 8 lut 2023, o 08:29 Warto też dodać, że komputer nie przekłamuje wyników spalania. Sprawdzałem kilkukrotnie według dystrybutora. Pamiętajcie też, że po każdym wyłączeniu zapłonu dane z ostatniej jazdy pojawiają się przez kilkanaście sekund na zegarach. Trzeba tylko chwilę poczekać nie otwierając drzwi ani klapy bagażnika. Po chwili dane znikają same.


 
A kojarzysz moze jak ustawic na ekranie predkosciomierza spalanie z danej trasy ktora pokonujesz? Bo u mnie tylko moge wyswietlic srednie z dystansu calkowitego ( po resecie)
Nie wiem czy sie jasno okreslilem. Chodzi mi zeby komputer wskazywal przeliczenia spalania z aktualnej trasy od zaplonu do zgaszennia auta. To co wlasnie wspominałes na koncu wyswietla sie przez kilka sekund.
 
 
350H F-Sport + Fuji, sonic grey. Zamowiony 21.10.2021, STATUS: Odebrany 23.12.2022.
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

Jak wiadomo spalanie w znacznym stopniu zależy od techniki jazdy i drogi (miasto, autostrada). Mieszana jazda, bez szaleństwa, ale także bez ślimaczej jazdy - spalanie waha się w granicach 6,2 - 6,4 l/100
whero
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Esdipio pisze: 8 lut 2023, o 09:33
Tomasz76 pisze: 8 lut 2023, o 08:29 Warto też dodać, że komputer nie przekłamuje wyników spalania. Sprawdzałem kilkukrotnie według dystrybutora. Pamiętajcie też, że po każdym wyłączeniu zapłonu dane z ostatniej jazdy pojawiają się przez kilkanaście sekund na zegarach. Trzeba tylko chwilę poczekać nie otwierając drzwi ani klapy bagażnika. Po chwili dane znikają same.



 
A kojarzysz moze jak ustawic na ekranie predkosciomierza spalanie z danej trasy ktora pokonujesz? Bo u mnie tylko moge wyswietlic srednie z dystansu calkowitego ( po resecie)
Nie wiem czy sie jasno okreslilem. Chodzi mi zeby komputer wskazywal przeliczenia spalania z aktualnej trasy od zaplonu do zgaszennia auta. To co wlasnie wspominałes na koncu wyswietla sie przez kilka sekund.
 
 

 
w aplikacji na pewno jest
D755B3A4-3500-4E92-B5E8-4CD6C1C68056.png
D755B3A4-3500-4E92-B5E8-4CD6C1C68056.png (30.62 KiB) Przejrzano 3799 razy
 
 
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

Tomasz76 pisze: 7 lut 2023, o 11:41Na odcinku 3 kilometrów, które pokonuję codziennie rano samochód spala średnio 12-13 litrów. 
 
A ile spali na takim krótkim dystansie w mieście na mrozie diesel o podobnej masie mając cały czas nierozgrzany silnik? Imo tylko elektryk może tu pokazać duża przewagę o ile w ogóle odpali przy dużym mrozie ;)
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości