Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: igrsan »

RX400H pisze: 7 lut 2023, o 10:43 Do przedostatniej kreski się wyładowuje i ładuje również do przedostatniej. Napięcie aku na zimnym silniku po postoju 8h wynosi 12.0. Aczkolwiek akumulator był wymieniany, kręci i niby jest ok. Ma ktoś może jakieś podpowiedzi odnośnie tego drżenia silnika po odpaleniu na zimnym ? W weekend pierwszy raz się to stało, po odpaleniu była masakra. Dzisiaj z rana odpaliłem zimny silnik i czuć na początku nierówna prace silnika, trochę mniej niż w weekend, ale dalej występuje. Błędów Zero. Czytałem w internecie, że podobno jest to jakaś typowa usterka 3.3 400h.

 
Zapoznaj się z tym. http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=39427
RX400H
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 2 lut 2023, o 09:04
Model Lexusa: Rx400h
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: RX400H »

Szkoda gadać. Napalilem się na auto, bo mialem dosyć mercedesów i mechaników a tutaj być może będzie niespodzianka w aucie 3 mies8ace po zakupie heh Ponowie pytanie, może ktoś ma namiar na warsztat w okolicach Poznania ? Znalazłem lexteam chyba się nazywa i też słyszałem o jakimś mechaniku z Mosiny..?
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: igrsan »

Może powoli zacznij wykluczać blachę rzeczy, a po nitce dojdziesz do kłębka. 

TO ZRÓB. https://www.clublexus.com/forums/attach ... arning.pdf
 
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: igrsan »

Kolego ? Coś sie ruszyło ?
RX400H
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 2 lut 2023, o 09:04
Model Lexusa: Rx400h
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: RX400H »

Jeśli chodzi o pracę hybrydy to zostawilem to w spokoju, poki co nie wyrzuca mi żadnych błędów. Spalanie na poziomie 11l miasto-trasa. Może nie rozumiem zasady działania tej hybrydy, ale dla mnie to dziwne, że jak w aucie jest włączona klima, to auto więcej pracuje na spalinowym silniku.. przecież cały rok ac jest włączone, zima grzeje a latem chłodzi, żeby wykorzystać w pełni możliwości baterii musiałbym jeździć na wyłączonym nawiewie..czas pokaże.
Co do nierównej pracy silnika, to zdarzyło się to chyba 2 razy po 3 dniowym postoju, teraz jest ok. Tak czy siak kupiłem tester głowicy i właściwie tutaj kieruje pytanie do Was: czy w hybrydzie można zrobić poprawny test szczelności głowicy? Wg. Instrukcji wlewamy plyn do rurki testera i wkręcamy silnik na obroty tak, aby w rurce plyn zaczął bulgotać. Próbowałem na hamulcu dodawać gazu ale i tak bulgotania nie było. Rurkę trzymałem 10 min w korku i plyn nie zmienił barwy . Póki co stwierdziłem, że przy wymianie rozrzadu wymienię od razu chłodnice dla świętego spokoju ...
 
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: machony79 »

RX400H pisze: 20 lut 2023, o 09:12  przecież cały rok ac jest włączone,
 


 
Może jest włączone ale klima działa tylko powyżej 6'C na zewnątrz.
 
STOP HYBRID GO SMOG
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: igrsan »

RX400H pisze: 20 lut 2023, o 09:12 Jeśli chodzi o pracę hybrydy to zostawilem to w spokoju, poki co nie wyrzuca mi żadnych błędów. Spalanie na poziomie 11l miasto-trasa. Może nie rozumiem zasady działania tej hybrydy, ale dla mnie to dziwne, że jak w aucie jest włączona klima, to auto więcej pracuje na spalinowym silniku.. przecież cały rok ac jest włączone, zima grzeje a latem chłodzi, żeby wykorzystać w pełni możliwości baterii musiałbym jeździć na wyłączonym nawiewie..czas pokaże.
Co do nierównej pracy silnika, to zdarzyło się to chyba 2 razy po 3 dniowym postoju, teraz jest ok. Tak czy siak kupiłem tester głowicy i właściwie tutaj kieruje pytanie do Was: czy w hybrydzie można zrobić poprawny test szczelności głowicy? Wg. Instrukcji wlewamy plyn do rurki testera i wkręcamy silnik na obroty tak, aby w rurce plyn zaczął bulgotać. Próbowałem na hamulcu dodawać gazu ale i tak bulgotania nie było. Rurkę trzymałem 10 min w korku i plyn nie zmienił barwy . Póki co stwierdziłem, że przy wymianie rozrzadu wymienię od razu chłodnice dla świętego spokoju ...
 

 
Spalanie masz na takim poziomie jak ja, a u mnie cykl jazdy to 80% miasto 20% trasa Do pracy dojeżdżam mniej 10 km dziennie i ta jazda jest bardzo męcząca. Trasa to min. 200km. W drodze do pracy są górki, światła itd. Moim zdaniem, sprawdź olej i jego lepkość, chłodziwo w skrzyni biegów i tylnym siniku, zrób kalibracje akumulatora, sprawdź filtr powietrza, przepustnice. Zrób zdjęcie spalania z przejazdu jaki pokonujesz np. z domu do pracy i opisz jaka to była trasa. Na tej podstawie porównam je u siebie. Wymień chłodnice wody, jak masz fundusze. Ja zmieniłem płyn na OEM. Luzy zaworowe się reguluje. A no i nie zapomnij o świecach cewkach.
 
RX400H
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 2 lut 2023, o 09:04
Model Lexusa: Rx400h
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: RX400H »

Poniżej wrzucam zdjęcie spalania z pracy do domu (pierwsza i ostatnia kolumna spalanie to miasto, reszta trasa), temp zew 8 stopni, jazda jak emeryt po zawale, w trasie 100kmh nie przekraczam. Klima na 20 stopni.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/ae0f2db193ff31a8


Druga fotka przedstawia trasę z domu do pracy z rana w temperaturze 0 stopni. Tutaj spalanie zdecydowanie za duże, jazda również dziadkowa. Z rana nadmuch ustawiony na 22 stopnie.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/1bf1192b02d4c859

Sorry, ale wrzucam linki, bo nie wiem jak się tutaj dodaje fotki .. wg mnie spalanie za duże trochę.  Wcześniej zanim zresetowałem spalanie to wynik z 2500km 11.4l. Miałem wcześniej Mercedesa w211 e500 z silnikiem v8 i spalanie PR spokojnej jeździe w trasie 10l, mieszane 14 15l..
 
 
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: igrsan »

Jak stoisz na światłach to wyłącz dmuchawke
RX400H
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 2 lut 2023, o 09:04
Model Lexusa: Rx400h
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: RX400H »

Czasem jeżdżę na wyłączonej
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości