Lądowanie baterii hybrydowej - wnioski po serwisie

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Lądowanie baterii hybrydowej - wnioski po serwisie

Post autor: igrsan »

Koledzy, w ostatnim czasie wymieniłem aku, olej w skrzyni biegów, wymieniłem przewody oleju skrzyni biegów ,zrobiłem adaptacje nowego akumulatora. Niby co by to miał mieć wspólnego z ładowaniem baterii hybrydowej, ale od tego czasu….Patrzcie załącznik :hobby: :pijak:  
Nigdy nie miałem okazji naładować do maksimum 8 kresek przy normalnej jeździe mojej baterii. Zazwyczaj ładowała się do 6 kresek, a przy długim hamowaniu lub trochę agresywniejsze jeździe do 7 kresek. A tu niespodzianka. Naładowała się podczas jazdy na prostym odcinku, i kolejny raz przy zjeździe z górki podczas delikatnego hamowania.
Pytanie… czy to jej bliski koniec czy tez możeefekt czynności opisanych powyżej ? Przebieg 320KKrocznik 2006. 8-). proszę podzielcie się swoim doświadczeniem 
 
https://files.fm/u/hfvb6z5pb
 
scotti
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 9 gru 2022, o 14:49
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Słupsk
Kontakt:

Re: Lądowanie baterii hybrydowej - wnioski po serwisie

Post autor: scotti »

Bardziej koniec baterii :(

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Lądowanie baterii hybrydowej - wnioski po serwisie

Post autor: igrsan »

No wiesz co🤪. Stawiałem na wymianę akumulatora, oleju w skrzyni i kalibrację. Po tym użytkowanie  baterii i proces ładowania przebiega właściwie. Dodam, ze taki stan osiągam przez delikatne hamowanie, gdy wskazówka wędruje na pole niebieskie, a tylko szybko się ładuje, bo rozładowuje normalnie a nawet trochę dłużej Spokojnie mogę przejechać 3,5 4,5 km, aż zejdzie do 1-2 kresek. Mogę zrobić test baterii i załączyć screena z doctor prius. Robić ?  
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Lądowanie baterii hybrydowej - wnioski po serwisie

Post autor: igrsan »

scotti pisze: 9 sty 2023, o 23:00 Bardziej koniec baterii :(

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 
http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=176&t=22387 Polecam wątek 
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości