Gdzie kupować części?

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
TomaszR
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2021, o 08:18
Model Lexusa: Gs250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Gdzie kupować części?

Post autor: TomaszR »

Cześć

Gdzie kupujecie części do Lexów?
Ostatnio chciałem kupić gałkę zmiany biegów (33504 - 30440 - C3) oraz gumy stabilizatora(48815-30050).
To, że gałka będzie tylko w ASO to się domyślałem, ale gum stabilizatora nigdzie nie mogłem się doszukać. 
Napisałem zapytanie do ASO w Szczecinie o ceny. I tak: gałeczka 1008zł brutto, a gumy 400zł ! Ja rozumiem, że muszą coś zarobić, ale to przesada. Prawie 10 krotna przebitka.

Ostatecznie kupiłem gałkę za 33 EUR i gumy za 4 EUR ze sklepu internetowego z Japonii (nengun.com). 
Części dotarły, są to oryginały. Wiadomo, wygodniej było by kupić coś bliżej domu :). Macie jakieś swoje źródełka ?
pozdrawiam
 
Grudson
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2022, o 14:26
Model Lexusa: ES 300h
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: https://atriumshop.eu
Kontakt:

Re: Gdzie kupować części?

Post autor: Grudson »

A jak długo trzeba czekać na przesyłkę? Ceny w tym sklepie wyglądają całkiem, całkiem tylko jak to z Japonii idzie to pewnie kupa czasu zanim dotrze.
 
Awatar użytkownika
Neutrino33
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2023, o 17:14
Model Lexusa: szukam IS200 SC
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Gdzie kupować części?

Post autor: Neutrino33 »

TomaszR pisze: 3 sty 2023, o 20:26 Cześć

Gdzie kupujecie części do Lexów?
Ostatnio chciałem kupić gałkę zmiany biegów (33504 - 30440 - C3) oraz gumy stabilizatora(48815-30050).
To, że gałka będzie tylko w ASO to się domyślałem, ale gum stabilizatora nigdzie nie mogłem się doszukać. 
Napisałem zapytanie do ASO w Szczecinie o ceny. I tak: gałeczka 1008zł brutto, a gumy 400zł ! Ja rozumiem, że muszą coś zarobić, ale to przesada. Prawie 10 krotna przebitka.

Ostatecznie kupiłem gałkę za 33 EUR i gumy za 4 EUR ze sklepu internetowego z Japonii (nengun.com). 
Części dotarły, są to oryginały. Wiadomo, wygodniej było by kupić coś bliżej domu :). Macie jakieś swoje źródełka ?
pozdrawiam
 

 
Ile cię wyniosły z wysyłką i cłem plus opłaty dla Nengun?
Jak długo czekałeś?
Its the same with women. Naggin, moanin, do this do that......but when your ridin the bum off her, its all worth it!
Awatar użytkownika
Popi
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2013, o 23:09
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Wieden/Sosnowiec
Kontakt:

Re: Gdzie kupować części?

Post autor: Popi »

Ja kupiłem zestaw naprawczy do lampy na tej stronie https://www.amayama.com/en/catalogs/lexus. Czas oczekiwania coś ok 2 miesiące (ale to może przez pandemię ,bo zamówiłem zaraz po jej wybuchu).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Niko
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2020, o 16:29
Model Lexusa: IS II
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Gdzie kupować części?

Post autor: Niko »

Też jestem ciekawy jak długo czeka się na taką przesyłkę z Japonii i ile finalnie to wyniosło.
 
montezuma
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 gru 2020, o 23:52
Model Lexusa: _
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Gdzie kupować części?

Post autor: montezuma »

Zamawiałem przez Amayamę kilka razy, plus minus trzy tygodnie czekania przy wysyłce z Japonii, nie wiem jak z UAE.
Do tej pory brałem tylko rzeczy mniejszych gabarytów, uszczelki, zaworki itp. wysyłka pocztą japońską, u nas przejmowała też poczta co wiązało się z mniejszymi kosztami odprawy paczki na miejscu. Finalnie udawało się zaoszczędzić około 40-50%.
 
piotrgz
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2023, o 03:57
Model Lexusa: GS 300 AWD
Skąd:: CHICAGO
Kontakt:

Re: Gdzie kupować części?

Post autor: piotrgz »

Witam, mieszkam w USA, tutaj lexus jest bardzo popularny , łatwy dostęp do części , jeżeli szukacie czegoś co trudno dostać napiszcie do mnie, może będe mógł pomóc,
pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości