Wypadanie zaplonow, nierowna praca silnika Gs450h - blad P3090 Camshaft Position Sensor 'B' Circuit Bank 2

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
ODPOWIEDZ
jeepass
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2018, o 03:34
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Wypadanie zaplonow, nierowna praca silnika Gs450h - blad P3090 Camshaft Position Sensor 'B' Circuit Bank 2

Post autor: jeepass »

Witam,

moze ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem lub wie co moze byc powodem nierownej pracy silnika w lexusie gs450h. Awaria powstala nagle przy predkosci okolo 80 km/h silnik nagle stracil moc i zaczal nierowno pracowac tak jakby wypadaly mu zaplony.

Auto pojechalo na lawecie do mechanika ,blad P3090 czujnika walka rozrzadu. Mechanik powiedzial ze to moze swiece a nie ten czujnik i wymienil mi wszystkie swiece ale problem pozostal.

czujnik dojdzie po swietach i tez bedzie wymieniony ale nie wiem co dalej ? mechanik powiedzial ze to moze byc wyciagniety lancuch rozrzadu albo przeskoczyl o jeden zabek.

Czy kos z was mial podobny problem ? auto odpala za kazdym razem tylko tak jakby nie chodzilo na wszystkich cylindrach. Przebieg 290 tys km.

Co jeszcze nalezaloby sprawdzic aby probowac usunac ta usterke ? Mieszkam w UK i w swojej okolicy nie znam dobrego speca od lexusow.

zalaczam film z pracy silnika 

https://www.youtube.com/watch?v=PJHl0KKuO6E
 

 
 
 
jeepass
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2018, o 03:34
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Wypadanie zaplonow, nierowna praca silnika Gs450h - blad P3090 Camshaft Position Sensor 'B' Circuit Bank 2

Post autor: jeepass »

dzieki za pomoc :D

czujnik walnka rozrzadu wymieniony, cewki sprawdzone i nic nie pomoglo.

sprawdzilem endoskopem i wydaje mi sie ze jest problem z lancuchem na bebnach vvti gdyz widac ze  wogole nie jest napiety.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/pHM ... 2Vr5j3lORn

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość