RX330 pekniete obie glowice

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: igrsan »

Karol12390 pisze: 12 sty 2023, o 12:18 Mogl byś podać namiar na zakład w którym to robiłeś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
Karol, czy przegrzałeś go, czy może one tak już maja ? Proszę odpowiedz

http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php ... 6&start=10 proszę tutaj masz wszystko i numer telefonu jest tam podany. Powołaj się na forum-lexus.pl :hobby:
 
Karol12390
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 23 mar 2019, o 09:22
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Wrocław/Białystok
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: Karol12390 »

Tak auto było przegrzane bo zaciągnął płynu chłodniczego. Potem trafiło do mechanika.

Dzięki za namiary, niestety Pan Marek przyjmuje całe auto, a silnik jest już rozebrany u innego mechanika. Wolał bym wysłać same głowice. Znalazłem jeszcze jedna firmę, Top-Mar. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z nimi ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kiniu
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2018, o 21:14
Model Lexusa: rx330
Skąd:: jelenia góra
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: kiniu »

igrsan pisze: 10 sty 2023, o 22:30
kiniu pisze: 10 sty 2023, o 16:41 Był gaz ale średnio wierzę że od tego pękły, znam kilka przypadków gdzie gazu nie było a i tak pekniete glowice
 


 
Tzn.ze twój miał problem z chłodzeniem, przegrzal sie i pękła głowica ?
 

 
Nie przegrzał się, z błędów to wypadanie zaplonu na 5 cylindrze. Chłodnica była wymieniana 4 lata temu(stara rozszczelniła się na gorze). Małe ubytki plynu zauważyłem lecz znalazłem wyciek z zaślepki bloku która jest obok filtra oleju. Druga nieszczelnosc ukazała się przy demontażu glowic, mianowicie podstawa termostatu duża część znajdująca się pomiędzy głowicami jest tam spore zagłębienie i przy małych wyciekach jak u mnie płyń tam stał i pod wpływem ciepła od silnika odparowywal dlatego od spodu nie było żadnych sladow. 
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: igrsan »

kiniu pisze: 12 sty 2023, o 17:48
igrsan pisze: 10 sty 2023, o 22:30
kiniu pisze: 10 sty 2023, o 16:41 Był gaz ale średnio wierzę że od tego pękły, znam kilka przypadków gdzie gazu nie było a i tak pekniete glowice
 



 
Tzn.ze twój miał problem z chłodzeniem, przegrzal sie i pękła głowica ?
 


 
Nie przegrzał się, z błędów to wypadanie zaplonu na 5 cylindrze. Chłodnica była wymieniana 4 lata temu(stara rozszczelniła się na gorze). Małe ubytki plynu zauważyłem lecz znalazłem wyciek z zaślepki bloku która jest obok filtra oleju. Druga nieszczelnosc ukazała się przy demontażu glowic, mianowicie podstawa termostatu duża część znajdująca się pomiędzy głowicami jest tam spore zagłębienie i przy małych wyciekach jak u mnie płyń tam stał i pod wpływem ciepła od silnika odparowywal dlatego od spodu nie było żadnych sladow. 

 
To ciekawe. czyli tykająca bomba :) . dzięki za info
kiniu
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2018, o 21:14
Model Lexusa: rx330
Skąd:: jelenia góra
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: kiniu »

Wspólny mianownik dla tych 2 części są one uszczelniane nie za pomocą uszczelki tylko jak to teraz określają uszczelki w plynie. Dzwoniłem do aso zanim to rozebral mechanik
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: igrsan »

kiniu pisze: 12 sty 2023, o 20:15 Wspólny mianownik dla tych 2 części są one uszczelniane nie za pomocą uszczelki tylko jak to teraz określają uszczelki w plynie. Dzwoniłem do aso zanim to rozebral mechanik



 
No, a przy wymianie płynu chłodniczego chciałem ta zaślepkę w bloku wyciągnąć. 😆😆  Mechanik z ASO szczery i chyba doświadczony.
Wciąż jednak nie rozumiem, dlaczego pękła głowica ? Nie przegrzana, bo o przegrzanej 350 słyszałem od kolegi, ale o nie przegrzanych z pęknięta głowica nie. Starość, wada, eksploatacja ( autostrady ) ?
Taka marka, hybryda. Jeśli one tak maja, to ja dziękuje bardzo. Już i tak musimy uważać na nasze baterie HV, bo swoje lata maja. No ale żeby jeszcze sam silnik miał wady. Już się powoli rozglądam nad 450h, ale te ceny są kosmiczne 😟
 
kiniu
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2018, o 21:14
Model Lexusa: rx330
Skąd:: jelenia góra
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: kiniu »

U mnie nie hybryda tylko zwykły rx330 usa-kanada, 200k przebiegu w milach w moich rękach od 7 lat co roku 10-12k, więcej żona dojazd do pracy krótkie odcinki plus 2-3 razy w roku urlop i na drugi koniec polski
Karol12390
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 23 mar 2019, o 09:22
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Wrocław/Białystok
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: Karol12390 »

U mnie podobnie. Rx330 z Kanady, przebieg 330kkm potem wypadanie zapłonu na 5tym cylindrze i pęknięte dwie głowice.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: igrsan »

No to rzeczywiście plaga 
  :omg:
 
kiniu
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2018, o 21:14
Model Lexusa: rx330
Skąd:: jelenia góra
Kontakt:

Re: RX330 pekniete obie glowice

Post autor: kiniu »

Wczoraj odebrałem zrobione glowice, dzisiaj zawożę do mechanika ale tak się zastanawiam nad zbiorniczkiem wyrównawczym ktoś próbował zmieniać jego polozenie żeby był wyżej lub może całkowicie wymienił na inny i umieścił go gdzie przy podszybiu żeby mieć pewność że płyn zawsze jest w chlodnicy
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości