[IS 300h] Problem z sterowaniem lusterka

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
sha4ky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 5 paź 2014, o 18:01
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

[IS 300h] Problem z sterowaniem lusterka

Post autor: sha4ky »

Witam,

Ponad rok temu pojawił mi się problem z ustawianiem lusterka kierowcy - przestało działać - podczas gdy składanie działało ok. W ASO zaproponowali wymianę całego lusterka za 3000 zł (!) bo "tam są miękkie plastiki i lepiej wymienić całe lusterko".

Po powrocie do domu użyłem sprężonego powietrza i porządnie przedmuchałem całe lusterko od środka - pomogło - lusterko zaczęło działać prawidłowo i tak działało do zeszłego tygodnia.

Od zeszłego tygodnia zaczęły się problemy z tym że lusterko obniżając się przy cofaniu nie wracało do swojego oryginalnego ustawienia, z czasem coraz częściej aż przestało praktycznie działać w ogóle. Piszę praktycznie ponieważ jak auto dłużej postoi to po pierwszym odpaleniu mogę lekko ruszyć po czym znowu zdycha.

Wyciągnąłem lustro i próbowałem "przedmuchać" cały mechanizm oraz użyłem sprayu "kontakt" na styki jednak nic nie pomogło.

Obstawiam że zdechł silnik od sterowania lustrem, chociaż to że czasami działa może wskazywać na coś innego?

Pytanie brzmi czy mogę wymienić sam silnik od sterowania lustrem czy potrzeba wymienić całe lusterko? Dodatkowo z racji że mam blind spot, podgrzewanie, oraz pamięć ustawień nie wiem czy każde będzie pasować. Czy pamięć ustawień przechowywana jest w lusterku czy jest do tego dedykowany moduł? Wymiana nie jest zbyt skomplikowana tylko muszę zamówić odpowiednie.

Z góry dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości