Problem z klimatyzacją IS 220d

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
arkusab
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 8 paź 2022, o 19:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: RZO
Kontakt:

Problem z klimatyzacją IS 220d

Post autor: arkusab »

Witam
Chciałbym zapytać o poradę, na wstępnie dodam, że przeszukałem forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
Mianowicie mam problem z zatrzymującą się wodą (najprawdopodobniej klima) w samochodzie głównie za fotelami kierowcy i pasażera, ogólnie woda stoi pod nogami pasażerów z tyłu, sprawdzone zostały kanały odpływowe, z obserwacji wynika, że problem pojawia się podczas używania klimy, deszcz czy inne warunki pogodowe nie grają roli.
Sytuacja opisana na forum w tym temacie viewtopic.php?t=13922 została sprawdzona przez mechanika zrobione zgodnie ze sztuką, niestety nie mam kanału musiałem skorzystać z usług fachowca. Z informacji jakie mi przekazał dowiedziałem się że po opuszczeniu skrzyni przedmuchaniu rurki powietrzem , nie kapnęła ani kropla (czynnik uzupełniony niedawno , klima po włączeniu chłodzi), następnie jakimś tam narzędziem typu "drut" przepchał otwór co również nie przyniosło skutku. Samochód odpalony u mechanika , klima 16 stopni na full, 15 min ani kropla nie spadła. Jak można się domyśleć problem nie ustąpił. Znalazłem wolny weekend próbuje dostać się do chłodniczki klimy , mając mniej więcej pojęcie gdzie jest , nie mogąc znaleźć rozebrałem tunel środkowy wyciągnąłem część wykładziny spod kierownicy i kawałek boczku tunelu następnie to samo od strony pasażera, namierzyłem zbiorniczek cieplej wody.
Mając rozebrane pół auta i nie wiedząc dalej nic próbowałem namierzyć ten cholerny element jakim było wyjęcie konsoli radio navi panel klima i tu zaczęły się schody, ktoś kiedyś musiał już coś działać nieumiejętnie bo napotkałem problem, próbując wyciągnąć górne nawiewy zgodnie ze sztuką przedstawiona na filmie https://www.youtube.com/watch?v=uULttXX ... Electronix . Pouszkadzane są te "zatrzaski" "wpinki" zwał jak zwał .
1665249920520.JPEG
1665249920520.JPEG (56.07 KiB) Przejrzano 1623 razy
1665249920559.JPEG
1665249920559.JPEG (84.26 KiB) Przejrzano 1623 razy
1 Pytanie czy jest możliwość wyjęcia tego ? jak bym nie próbował nie wypina się jak w przedstawionym filmiku , te "zatrzaski" chodzą jak chcą ale nie słychać żeby cos odblokowywaly , nie zaczepiają sie o te grodzie wywietrznika , po prostu są zepsute, jak sobie z tym poradzić ?

2 sprawa czy dobrze myślę? Czy ktoś miał podobny problem ? Gdzie szukać przyczyny ? Czy jest łatwiejsza droga żeby dostać się do tego felernego elementu?

Z góry przepraszam za :spam: , starałem się opisać wszystko jak najlepiej, aby dobrze zobrazować problem. Jednocześnie mam nadzieję, że może wspólnymi siłami znajdziemy rozwiązanie bo nie wiem już co mam z tym robić.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Problem z klimatyzacją IS 220d

Post autor: Nemo 77 »

Winisz klimę,może i słusznie. Co prawda napisałeś,że z Twoich obserwacji wynika,że to nie deszcz.Jednak zanim rozbierzesz konsolę zwróć uwagę na drożność odpływów w drzwiach i dla całkowitej pewności,że podążasz słuszną drogą zdejmij boczki drzwi i zerknij czy nic się nie odkleiło. Nie wiem czy w Lexie jest folia przyklejona do blachy czy coś innego bo nie rozbierałem. Zakładam,że uszczelki drzwi masz w b.dobrym stanie jednak spróbowałbym mimo wszystko wziąć węża i lać wodę po szybach i drzwiach z 5 min. Jeśli będzie sucho to wtedy ogarniałbym rozbieranie deski i całą resztę.
arkusab
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 8 paź 2022, o 19:10
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: RZO
Kontakt:

Re: Problem z klimatyzacją IS 220d

Post autor: arkusab »

Samochód sprawdziłem dziś pod tym względem wszędzie sucho, zostało mi dalej grzebać przy klimie, ale czy wie ktoś w którym miejscu znajduje się ta chłodniczka? I czy mozna jakoś wyciągnąć te wyloty powietrza ponieważ plastiki są pouszkadzane :down:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości