Skrzynia biegów solenoid C P0761

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ODPOWIEDZ
NobeXis
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2022, o 07:37
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Skrzynia biegów solenoid C P0761

Post autor: NobeXis »

Witam,
niedawno zakupiłem lexusa gs300 2007 w wersji prestige z uszkodzoną skrzynią biegów.
Poprzedni właściciel powiedział, że skrzynia zaczęła mu się psuć jakiś czas temu i oddał ją do mechanika, który wyczyścił zawór. Po jego naprawach samochód przestał całkowicie wrzucać 5/6 biegu. Postanowiłem kupić ten samochód w celu naprawy błędu. Wróciłem nim do domu i zabrałem sie za diagnozę, olej w skrzyni oryginalny z przebiegiem 300k śmierdzący trupem, postanowiłem w toyocie techstream wyczyścić kody błędów oraz próbować adaptować skrzynię(Cały czas czy na nowej czy na starej skrzyni są 2 błędy w adaptacji albo od razu "lost communication with ECU" albo w 35sekundzie "reset memory is not available in this car" lub testować ją. Niestety bieg dalej sie nie wrzucał, wiedziałem, że skrzynia po zapachu jest martwa dlatego postanowiłem ją wymienić. Kupiłem używaną z 14 dniową gwarancją, niestety błąd jest ten sam natomiast skrzynia w odróżnieniu od starej nie szarpie i płynnie wrzuca pierwsze biegi, olej w dobrym stanie. Zacząłem się zastanawiać nad dalszą przyczyną, rozebrałem starą skrzynie i wyjąłem z niego płytę z zaworami i sprawdziłem każdy zawór podając mu napięcie 12V z zasilacza serwisowego, każdy jeden zadziałał, gdzie według komputera zawór C był zepsuty, Zacząłem szukać dalej, znalazłem w internecie fakt, że sterowniki lubią śniedzieć i nie przewodzić prądu, otworzyłem sterownik był w pięknym stanie a przejscia do mikroprocesorów posprawdzałem i wszystko wyglądało na sprawne, zatem rzecz, której jeszcze nie sprawdziłem to przewody miedzy ECU, a skrzynią, w sterowniku jak w i skrzyni wtyczki są ładne, i zastanawiam sie czy te przewody gdzieś mają jeszcze kostki? Albo czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu, mogę podesłać potrzebne informacje w razie konieczności lub w miarę możliwości udokumentować zdjęciem. Z góry dziękuję za odpowiedź
BartGS
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 3 mar 2023, o 22:08
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów solenoid C P0761

Post autor: BartGS »

Znalazłeś przyczynę ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości